Gry podobne do Tibii. Najlepsze tytuły na rynku

Kornel Grotkowski
Zastanawiasz się, jakie są gry podobne do Tibii? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj kilka naszych ulubionych pozycji nawiązującej do kultowej już pozycji. Z opisów poznasz charakterystykę każdej z propozycji.
gry podobne do tibii

Gry podobne do Tibii to jedno z częściej pojawiających się zapytań na forach poświęconych grom. Mimo swojego wieku i topornej grafice Tibia do dziś ma swoich zagorzałych wielbicieli. Kilka tygodni temu było głośno o Polaku, który pobił rekord świata w czasie spędzonym online.

Warspear Online – na komputery i urządzenia mobilne

Warspear to jedna z lepszych propozycji, jeśli szukasz gier podobnych do Tibii. W przypadku tej pozycji widok kamery pada z góry na postać. Warspear to cross-platformowa produkcja z gatunku MMORPG, dostępna zarówno na komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne.

Gra wyróżnia się ogromnym otwartym światem oraz niesamowicie rozbudowaną mechaniką rozgrywki. Całość została oprawiona w dwuwymiarową grafikę, dzięki czemu z łatwością można cieszyć się grą na słabszych urządzeniach, a nawet smartfonach.

Cała zabawa sprowadza się do eksploracji ogromnych terenów i walki ze zwaśnioną frakcją, podobnie jak to ma miejsce w przypadku World of Warcraft, jednak Warspear jest zdecydowanie bardziej okrojoną grą. Na uznanie zasługują rozbudowany system walki i ciekawe wydarzenia cykliczne.

Ragnarok Online – świat po zagładzie

Ragnarok Online to koreańska produkcja, której nie można przeoczyć, przeglądając gry podobne do Tibii. Akcja produkcji osadzona została w postapokaliptycznym świecie, niedługo po zagładzie, czyli tytułowemu Ragnarokowi. W wyniku tego wydarzenia cały świat cofnął się do średniowiecza i tylko niektóre przedmioty znalezione podczas eksploracji mapy, przypominają zamierzchłe czasy świetności. 

Rozgrywka oferuje ci wybór jednej z sześciu klas postaci, każda z możliwością indywidualnego rozłożenia drzewka talentów. Do wyboru masz między innymi klasę thief, acolyte czy swordman. W produkcji położono dużą wagę na rozgrywki gildyjne, ponieważ dopiero po dołączeniu do klanu otrzymujesz możliwość brania udziału w interesujących wydarzeniach. Są to między innymi walki o zamek, podobne rozwiązanie znajdzie też w Lineage 2, jedna strona próbuje zdobyć zamek, podczas kiedy druga broni fortecy. 

Ultima Online – ponad dwudziestoletni klasyk

Ultima Online swoją premierę miała w 1997 roku, jednak dziś też potrafi wzbudzić spore emocje. Doczekała się aż ośmiu dodatków poprawiających rozgrywkę i jakość grafiki. Ultima odniosła swojego czasu ogromny komercyjny sukces i uważana jest za prekursora wielu znanych produkcji MMORPG. Oferuje ci dołączenie do wielotysięcznej społeczności, w której możesz poruszać się postacią wojownika, kupca lub maga. Fabuła gry osadzona została w średniowiecznych realiach, w uniwersum o nazwie Britannia. Na uwagę w tym przypadku zasługuje bardzo intuicyjny interfejs, ładna grafika udoskonalana z każdą kolejną odsłoną oraz interaktywne złożone środowisko.

Poznałeś najpopularniejsze gry podobne do Tibii, dzięki czemu łatwiej będzie ci się zdecydować na zakup jednej z nich. Oczywiście produkcji MMORPG na rynku jest bardzo dużo, dlatego z łatwością znajdziesz więcej tego typu tytułów. Jeśli jednak nie miałeś jeszcze do czynienia z Tibią, to możesz się rozczarować, ponieważ grafika i jakość tekstur pozostawia wiele do życzenia.

Fot. główne: zrzut ekranu z filmu “Tibia – Official Trailer” via Youtube.com (CipSoft)

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły