Jak seks gry wpływają na wyobraźnię?

Kornel Grotkowski
Jak seks gry wpływają na wyobraźnię?

Seks gry stały się obecnie w naszym społeczeństwie niezwykle popularne. Nie da się ukryć, że szczególnie upodobali sobie je dorośli i mają ku temu powody. Seks gry są niezwykle realne wrażenia i są świetnie przygotowane pod względem wizualnym. Wobec tego warto dowiedzie się, jak seks gry wpływają na naszą wyobraźnię?

Seks gry a rzeczywistość

Jak można dowiedzieć się z portalu https://sekspedia.pl/ obecnie seks gry cieszą się ogromną popularnością. Co ciekawe, z przyjemnością oddają się im zarówno kobiety jak i mężczyźni. Oczywiście można śmiało zastanawiać się, dlaczego tak chętnie oddajemy się wirtualnej seks rozrywce, a tak powściągliwi jesteśmy w rzeczywistości? Otóż wynika to z prostego faktu. W wirtualnym świecie czujemy się po prostu o wiele pewniej i nie mamy żadnych uprzedzeń. Co więcej seks gry obecnie nabrały całkowicie innego wydźwięku. Dlaczego? Okazuje się, że wszystko można zawdzięczyć przede wszystkim ich producentom i grafikom. To oni z całych sił starają się sprawić, by postacie i każde czynności w seks grach jak najbardziej przypominały rzeczywistość. Wobec tego ten wirtualny świat, pozwala się nam przenieść w realne fantazje. Dodatkową wartością seks gier jest sam fakt, że nikt tam nas nie ocenia. Nie czujemy się niepewnie, a co najważniejsze nie mamy oporów przed tym, by wykonać w seks grach czynności, które wstydzimy się wykonać ze swoim partnerem lub partnerką. Każdy z nas ma własny fetysz i fantazje o których- niestety- tak chętnie nie rozmawiamy i nie dzielimy się nimi w świecie rzeczywistym. Wobec tego seks gry dają nam poczucie wolności i swojego rodzaju poczucie bezpieczeństwa, a to z kolei przekłada się na to, że w pewnym sensie czujemy się zaspokojeni seksualnie.

Seks gry i ich wpływ na wyobraźnię

Seks gry to wirtualny świat, a ten z kolei nieodłącznie związany jest z naszą wyobraźnią. Wobec tego wpływ seks gier na człowieka jest zauważalny gołym okiem, choć można rozpatrywać go na dwóch płaszczyznach. Otóż:

  • seks gry pomagają nam otworzyć się w świecie realnym- chodzi tu przede wszystkim o to, że seks gry dają nam większe poczucie pewności siebie, a także dają nam szerszą perspektywę na to, że rzeczywiście zachowania seksualne i fantazje erotyczne są nieodłącznym elementem ludzkiej codzienności. Tak naprawdę towarzyszą nam one często, a statystycznie myśli o stosunku płciowym przewijają się nam przez głowę od 2 do 5 razy na godzinę. Jak więc widać, seks gry być może wpłyną na nasz związek, a także na to, że wraz z partnerem lub partnerką otworzymy się na świat erotyzmu jeszcze bardziej, co z pewnością przełoży się na poprawę jakości i większą satysfakcję z życia seksualnego.
  • seks gry mogą zamknąć nas w świecie wirtualnego erotyzmu- to nieco bardziej negatywny wpływ seks gier na naszą wyobraźnię, niemniej jednak głównie jest to podyktowane predyspozycjami psychicznymi. Okazuje się, że od seks gier uciekają się zwykle osoby, które nie czują satysfakcji ze swojego życia intymnego i łóżkowego, a także są zbyt nieśmiałe lub przerażone możliwością straty partnera lub partnerki, że nie decydują się na rozmowę. Wówczas seks gry stają się spełnieniem naszych pragnień, gdzie o każdym ruchu i reakcji możemy decydować wedle własnych upodobań. Podświadomie, coraz bardziej angażujemy się w tego typu rozrywkę, aż finalnie zatracamy połączenie z rzeczywistym światem i mamy zaburzone pojęcie o relacjach międzyludzkich.

Czy warto zagrać w seks gry?

Seks gry często stanowią środek terapeutyczny dla par, do których życia wkradła się rutyna. W momencie kiedy z sypialni znikają fajerwerki, a każdy seks staję się nudny i monotonny, wówczas z pomocą przychodzą właśnie seks gry. To z nich często partnerzy czerpią pomysły i inspiracje odnoście tego, w jaki sposób można urozmaicić swoje łóżkowe doznania i przywrócić żar namiętności w sypialnianym łóżku. Co więcej seks gry być może pomogą się otworzyć na rozmowę z partnerem o swoich preferencjach i potrzebach seksualnych, co znacznie poprawi jakość związku i zwiększy zadowolenie ze stosunku płciowego.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły