Gry podobne do Fortnite – PUBG, Call of Duty, Rules of Survival i inne najlepsze gry w trybie battle royale

Kornel Grotkowski
Jeśli chodzi o gry podobne do Fortnite, to jako gracz masz z czego wybierać. Regularnie pojawiają się nowe produkcje, ale również te starsze wciąż trzymają poziom i są niezwykle popularne. Nie będziesz miał problemu ze znalezieniem przeciwników do rozgrywki!
gry podobne do fortnite

Fortnite to prawdziwy fenomen ostatnich lat. Niepozorna gra zyskała ogromne uznanie wśród fanów, którzy milionami przyłączali się do rozgrywki. Prosta grafika sprawiła, że sama aplikacja nie wymagała mocnego sprzętu, dlatego tytuł szybko stał się dostępny dla niemalże każdego. Inna sprawa jest taka, że produkcja Epic Games jest darmowa, co również wpływa na jej ogromną popularność. Wraz z Minecraftem jest wymieniana jako największy fenomen elektronicznej rozrywki ostatnich lat. Czy są jakieś alternatywy? Gry podobne do Fortnite to pokaźna część rynku. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.

Interesują cię gry podobne do Fortnite? PUBG to ciekawa alternatywa

Playerunknown’s Battlegrounds, bo tak brzmi pełen tytuł tej produkcji, to kolejny wielki przebój ostatnich lat. Gra cieszy się rosnącym uznaniem od 2017 roku. Połączono w niej elementy znane z produkcji survivalowych z gatunku battle royale. Jako użytkownik musisz jak najdłużej przetrwać na mapie wraz z innymi graczami, którzy podobnie jak ty, zrobią wszystko, żeby przeżyć. Przygotuj się na walkę, skradanie i ucieczkę przed zmniejszającym się grywalnym obszarem na mapie. Wygrać może tylko jeden! PUBG ma wierną, obszerną bazę użytkowników, którzy regularnie uruchamiają tytuł. 

Apex Legends – gra battle royale

Darmowa strzelanka, która swoją premierę miała w 2019 roku. Tytuł stworzony został przez Respawn Entertainment, a wydany przez Elecronic Arts. Łączy w sobie elementy pochodzące z gier akcji, FPP i FPS. Dzieje się w futurystycznym świecie, w którym będziesz musiał walczyć o przetrwanie. Gra posiada oczywiście system battle royale. Dostępna jest zarówno na konsole, jak i komputery osobiste. Jeśli szukasz gry podobnej do Fortnite, zdecydowanie warto zagrać w Apex Legends.

Postaw na sprawdzone rozwiązania, czyli Call of Duty: Warzone

Wydany w 2020 roku CoD: Warzone to ukłon Activision Blizzard w stronę coraz popularniejszego battle royale. Produkcja pozwala na granie na jednej, obszernej mapie oraz wybór trzech trybów. Poza dwoma oczywistymi, ale z różnymi zasadami, jest również coś nowego – Plunder. Twoim zadaniem będzie w nim zdobywanie pieniędzy. Wygrywa, co oczywiste, ten, który na koniec będzie miał ich najwięcej. Choć tytuł zebrał mieszane recenzje, cieszy się dużą popularnością wśród graczy.

H1Z1: Battle Royale – ciekawa alternatywa

Epidemia zombie, pełno niebezpieczeństw i – co oczywiste – lubiany przez wszystkich system battle royale. Ta gra podobna do Fortnite pojawiła się najpierw na PC, gdzie zebrała spore grono zadowolonych użytkowników, a niedługo później pojawiła się na PS4. Dostępna za darmo produkcja przeniesie cię do ciekawego i pełnego niebezpieczeństw świata postapo. Twoim zadaniem będzie, jakżeby inaczej, walka o przetrwanie. Produkcja oferuje wiele unikatowych mechanik. 

Każda gra podobna do Fortnite ma w sobie wspólny pierwiastek, jednak powyższe produkcje różnią się na wielu płaszczyznach. Ten gatunek gier daje ogromne możliwości twórcom, co przekłada się na urozmaicenie oferty. Warto wspomnieć, że są również tytuły dostępne na urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Choć znacznie prostsze, również zapewniają ciekawe doświadczenie podczas rozgrywki z użytkownikami z całego świata.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły