Gry podobne do Sims, czyli nie tylko seria od EA. Sprawdź inne symulatory życia

Kornel Grotkowski
Symulatory życia codziennego dostarczać mogą graczom wielu emocji. Pod warunkiem oczywiście, że są ciekawie przygotowane. Znana seria The Sims od firmy EA to czołowy przedstawiciel tego gatunku. Są jednak inne, równie wciągające gry podobne do Sims.
gry podobne do sims

Seria The Sims stworzona przez Electronic Arts towarzyszy nam od 2000 roku. Szybko okazała się wielkim przebojem. Symulacja życia, bo tak należy określić gry z cyklu, pozwoli ci na zbudowanie domu, podjęcie pracy czy stworzenie rodziny. Wyróżniającą cechą wszystkich gier The Sims jest ładna, wpadająca w oko grafika. Dodatkowo same produkcje są łatwe w obsłudze. Ta intuicyjność sprawiła, że sięgają po nie również dzieci i młodzież. Wszystkie odsłony produkcji sprzedały się w setkach milionów egzemplarzy. Zastanawiasz się, czy istnieją gry podobne do Sims? Coś się znajdzie…

Stardew Valley, czyli wesołe jest życie na farmie

Niewielka niezależna gra, która kilka lat temu okazała się prawdziwym hitem. Prosta pikselowa grafika została pokochana przez graczy. Stardew Valley to prezentacja codziennego życia na farmie. Tytuł od wielu lat jest udoskonalany. Pojawiają się nowe aktywności i możliwości, dlatego niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dostępny jest nie tylko na PC, ale również na konsolach nowej generacji. Wersja gry rozeszła się w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Nie powinno to dziwić – to jedna z najlepszych gier podobnych do Sims o życiu codziennym, wyróżniająca się wśród wszystkich dostępnych na rynku.

Second Life – projekt z ambicjami

Firma Linden Lab na początku XXI wieku podjęła się karkołomnego zadania. Postanowiła stworzyć wirtualną przestrzeń, w której każdy człowiek będzie mógł utworzyć swoją postać i traktować rozgrywkę jako swoje drugie życie (stąd nazwa produkcji). Początki były trudne, a sama gra wywoływała niemałe kontrowersje. Ostatecznie jednak okazała się ciekawą alternatywą dla innych tytułów symulujących ludzkie życie. Co ciekawe, w Second Life gra się z poziomu przeglądarki internatowej. Wymagane jest płacenie abonamentu:

  • miesięcznego (14,95 USD);
  • kwartalnego (39,95 USD);
  • rocznego (135,95 USD);
  • dożywotniego (225 USD).

Interesują cię gry podobne do Sims? Sprawdź Animal Crossing: New Horizons

Produkcja pozwoli ci na zamieszkanie w bajkowej wiosce zamieszkałej przez antropomorficzne zwierzęta. Prosta, ale przejrzysta grafika sprawia, że gra jest bardzo przyjemna w odbiorze. Zapewnia szereg różnego rodzaju aktywności z codziennego życia. Warto wspomnieć chociażby o rozbudowanej personalizacji postaci. Tytuł doceniany jest przede wszystkim z powodu powolnego, relaksującego tempa rozgrywki. Dostępny jest tylko i wyłącznie na platformie Nintendo Switch.

Czy Paralives podbije rynek?

Choć gra zatytułowana Paralives nie miała jeszcze swojej premiery, już teraz budzi ogromne emocje. Zapewniać ma wiele możliwości w realizacji swojego wirtualnego nowego życia. Stworzysz własną postać, wybudujesz dom, weźmiesz się za pracę zarobkową. Tytuł ma stawiać na rozwój, a także ciągłe polepszanie standardu życia. Nie zapomniano oczywiście o życiu uczuciowym. Zaprezentowane materiały pokazują naprawdę ciekawą oprawę audiowizualną. Tytuł ma pojawić się na platformie Steam. Czy podbije branżę gier?

Wychowałeś się na The Sims 2? Podobało ci się The Sims 3? Masz rozegranych setki godzin w The Sims 4? Jeśli szukasz alternatywy do gier od Electronic Arts, to wskazane powyżej tytuły powinny spełnić twoje oczekiwania. Gry podobne do Sims stanowią dużą część rynku. Tytuły pozwalające na symulacje życia robione są wykorzystaniem różnych systemów rozgrywki, dlatego zapewniają rozrywkę na różnych płaszczyznach. Powyższa lista gier wciągnie cię na wiele długich godzin!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły