Gry o czołgach – nowe gry czołgowe na PC i urządzenia mobilne

Kornel Grotkowski
Interesujesz się grami i tankami jednocześnie? Sprawdź poniższe zestawienie nowych gier online za darmo. Sprawdź darmowy WoT, Panzer Corps 2 i inne gry o czołgach. Znajdź te, które wciągną cię bez reszty!
Gry o czołgach

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z malzenstwo.com.pl

Opanowanie sterowania, taktyka i uderzenie na przeciwnika to jest to, do czego musisz przywyknąć jeśli chcesz osiągać sukcesy za sterami realnie odwzorowanych czołgów. Specjalnie dla Ciebie stworzona została lista gier, w których możesz wcielić się w rolę czołgisty. Gry o czołgach już czekają! Sprawdź sam!

World Of Tanks (2010) – prowadź pancerny czołg w grze online

Tworząc listę najbardziej popularnych gier, w których w centrum zainteresowania jest opancerzony tank, nie można ominąć gry World od Tanks. Ta kompilacja zaliczana jest do gier MMO a jej twórcą jest grupa Wargaming.net. Do dyspozycji gracza jest tutaj mnóstwo różnych pojazdów. Możesz wybrać różne modele popularnych wozów opancerzonych z czasów najważniejszych bitew II Wojny Światowej i nie tylko. Gra pozwala na samodzielne rozbudowanie floty. Oprócz czołgów możesz zakupić do floty:

  • pojazdy opancerzone;
  • niszczyciele czołgów;
  • artylerię samobieżną.

Rozwijaj swój tank i inwestuj

Odwzorowanie prawdziwych maszyn sprawia, że poczujesz się jakbyś naprawdę znalazł się na polach bitew II Wojny Światowej. Zniszcz maszyny przeciwników, zyskuj punkty PD, gromadź złoto i stale inwestuj. Producenci pomyśleli również o osobach, które nie chcą inwestować realnych pieniędzy. W związku z tym jako gracz możesz spodziewać się prezentów w postaci kilkugodzinnych okresów premium. Jeśli wykorzystasz je mądrze to Twoja flota czołgów rozbuduje się jeszcze szybciej.

Stocz bitwę ze znajomymi w sieci!

Niewątpliwą zaletą World od Tanks jest możliwość grania ze znajomymi. Wspólnie z nimi możesz opracowywać strategie i pomagać sobie wzajemnie w czasie ataków wroga. Analizując darmowe gry z czołgami w roli głównej, zdecydowanie trzeba omówić wspomniany tytuł. Kompilacja jest dostępna na platformie Steam skąd możesz pobrać ją za darmo.

World Of Tanks Blitz – bitwa w grze mobilnej

Pragnąc zagrać w ciekawe gry czołgowe na urządzeniach przenośnych, warto zwrócić uwagę na WoT w wersji Blitz. Jest to znacznie lżejsza wersja popularnej gry. Nawet na starszych modelach telefonów możemy z powodzeniem uruchamiać tę produkcję. Zważając na ranking, który przedstawia najlepsze gry o czołgach, to WoT Blitz zdecydowanie dominuje. Różnicą między tą wersją a wersją na PC jest przede wszystkim mniej szczegółowa grafika. W wersji na telefony i tablety zabraknie też ciężkiej artylerii oraz pojazdów kołowych. Do uruchomienia gry niezbędny będzie smartfon z systemem operacyjnym Android lub iOS.

War Thunder (2013) – poprowadź pojazd i opracuj strategię

Zdecydowanie jednym z głośniejszych tytułów co do kompilacji dotyczących czołgów jest War Thunder. Projekt pochłoną znaczny kapitał, ale było warto. Efekty specjalne po wystrzałach, zderzanie czy wszechobecne wybuchy wyglądają naprawdę zjawiskowo. Przedstawiona produkcja nie jest jednak typową grą, w której gracz zasiada za sterami popularnych tanków. Producenci poszli o krok dalej.

W omawianej produkcji znajdziesz:

  • czołgi lekkie;
  • czołgi ciężkie;
  • łodzie marynarki wojennej;
  • samoloty bojowe.

Armored Warfare (2015)

Nieco młodszym wydaniem, równie doskonałej gry o czołgach jest Armored Warfare. Ta kompilacja powstała w roku 2015 a jej twórcą jest studio MyCom. Produkcja powstała na podstawie nowoczesnego silnika graficznego CryEngine. W tym wydaniu twórcy starali się wykorzystać swoje doświadczenie do stworzenia czegoś niezwykłego. Tak też się stało! Konfrontacja w pełni oddawała klimat bitew. Mimo tego, że jest to produkcja zaliczana do Free-to-Play to jednak odwzorowano wiele szczegółów odnośnie współczesnych konfliktów.

Steel Division: Normandy 44 (2017) 

Ta produkcja nieco różni się od dwóch wcześniej wspomnianych. W przypadku Steel Division: Normandy 44 mamy do czynienia z rozgrywką strategiczną. Rozgrywka została obsadzona w realiach II Wojny Światowej. Rozgrywki toczą się na terenach Normandii. Gracz musi wykorzystywać elementy infrastruktury oraz ukształtowanie terenu. Do naszej dyspozycji są także świetne zdjęcia zwiadowcze. Producenci postawili tutaj na realistyczne odwzorowanie tego jak wyglądały pola bitew i jakie praktyki stosowano w walkach.

Najlepsze gry o czołgach – krótkie podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie przedstawione produkcje trudno o jasny werdykt, które gry o czołgach są najlepsze. Trzeba jednak wspomnieć, że wciąż najbardziej popularnym tytułem jest World Of Tanks. Mimo tego, że gra liczy sobie ponad dekadę to wciąż fani pozostają jej wierni. Dowodem mogą być statystyki i logi z serwerów. Jednego możesz być pewien – powyższe tytuły na pewno zostaną na długo w Twojej pamięci i dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły