Płatne i darmowe gry farmerskie. Graj jako wirtualny farmer i poznaj wiejskie życie na farmie!

Kornel Grotkowski
W dobie życia online gry farmerskie mają się bardzo dobrze. Któż nie chciałby się przenieść do wirtualnego gospodarstwa, gdzie można uprawiać rośliny i hodować zwierzęta? Poznaj najciekawsze gry o życiu na farmie!
gry farmerskie

Nic tak nie odstresowuje po długim dniu pracy, jak spacer na świeżym powietrzu… A gdy to nie jest możliwe, wirtualny kontakt z przyrodą zastępują najlepsze gry farmerskie! Zanurz się w uprawę roli, zbieraj plony i prowadź swoje gospodarstwo, jak na prawdziwego rolnika przystało. Wszystko to w wirtualnym świecie.

Stardew Valley

Gra polecana wszystkim graczom, którzy cenią dobrze zaprojektowane symulacje. Ta niezależna gra wyszła spod ręki człowieka znanego jako Concerned Ape już w 2016 roku. W zasadzie jest to jednocześnie rozgrywka symulacyjna i fabularna. Obecna wersja umożliwia grę samodzielną albo we współpracy z przyjaciółmi. Możesz hodować zwierzęta, uprawiać rolę, walczyć z potworami i odwiedzać przyległe miasta – a wszystko to w stale rozbudowywanym świecie. A jeśli rolnictwo spodoba ci się bardziej, warto zajrzeć na https://agropedia.pl/. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji, które z pewnością przydadzą ci się, jeśli zechcesz na przykład hodować warzywa we własnym ogródku.

Farm Manager 2021

Kolejna z niezależnych gier farmerskich łącząca w sobie symulację ze strategią. Możesz zagrać w wersję podstawową albo dokupić szereg dodatków. Co roku wychodzi nowa wersja gry. Obecnie jest ona dostępna przede wszystkim na PC. Jak sama nazwa wskazuje, w tej częściowo realistycznej rozgrywce musisz prowadzić własną farmę zgodnie z porami roku, a także zarządzać pracownikami i wszystkimi zadaniami, które im przydzielasz.

Farming Simulator

Oto jedna z symulacyjnych gier rolniczych, które warto znać. Pierwsza wersja produkcji została wypuszczona na rynek w 2008 roku. Od tamtej pory wydano:

  • Farming Simulator 2013;
  • Farming Simulator 15 (2015);
  • Farming Simulator 19 (2018);
  • Farming Simulator 22 (2021).

Do każdej z wersji dostępnych jest wiele rozszerzeń, które umożliwiają m.in. zakup nowych pojazdów rolniczych. Gra jest dość realistyczna, bo wszystkie maszyny się zużywają, wymagają naprawy. Od wersji 19 jest możliwość grania w trybie wieloosobowym.

Farmerama

Jeśli wolisz gry farmerskie online, ten tytuł na pewno przypadnie ci do gustu. Produkcja studia Bigpoint, mimo że wydana na świat w 2008 roku, stale jest rozbudowywana i rozwijana. Początkowo skupiała się wyłącznie na podstawowej hodowli i uprawie warzyw czy zboża. Obecnie możesz brać udział w cyklicznych i specjalnych wydarzeniach, jeździć do miasta, a także przyciągać turystów rozmaitymi atrakcjami. Rozgrywka działa w przeglądarce i jest uważana za jedną z najbardziej znanych gier online w tej kategorii.

Wolni Farmerzy

To kolejna gra przeglądarkowa, która umożliwia sadzenie, dbanie o zwierzęta i robienie wszystkich innych rzeczy związanych z życiem na farmie. Wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów możesz ulepszać swoje gospodarstwo rolne i sprzedawać przedmioty, aby uzyskiwać fundusze na rozwój. Tytuł, obecny na rynku od kilku lat, nadal cieszy się dużą popularnością.

Big Farm

Jeśli interesują cię gry farmerskie, tutaj będziesz miał okazję poprowadzenia rozgrywki w przeglądarce. Możesz na bieżąco dbać o rolę, zbierać plony i zarabiać, a pieniądze przeznaczać na rozwój swojego gospodarstwa czy kupowanie nowych maszyn. Wszystko to w miłej dla oka oprawie.

To już wszystkie gry farmerskie, które przygotowaliśmy w zestawieniu. W tym gronie znajdziesz na pewno tytuły, które przypadną ci do gustu. Jeśli nie, do twojej dyspozycji jest jeszcze wiele gier przeglądarkowych, takich jak na przykład Farm Days. Warto śledzić na bieżąco informacje o nowych produkcjach i tym, które z tytułów zostały zamknięte przez twórców, tak jak gra Wiejskie Życie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
gry o lekarzach

Ciekawe gry o lekarzach przeniosą nas w nowy świat.

Spore grono osób uwielbia grać w gry komputerowe. Korzystają z nich zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Na uznanie zasługują gry o lekarzach, które pozwolą się poczuć tak, jakbyśmy wykonywali ten zawód. To doskonała propozycja dla każdego, kto lubi medyczne tematy i chce oddać się rozrywce na wysokim poziomie. Czym cechują się takie gry? Dlaczego warto je wybrać? Jakie zalety mają gry online? O czym musimy wiedzieć?
Kornel Grotkowski
Czytaj więcej