Gry podobne do Until Dawn. Najgorętsze pozycje dostępne na rynku

Kornel Grotkowski
Zastanawiasz się, jakie są gry podobne do Until Dawn? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj kilka produkcji wartych uwagi. W zestawieniu zebraliśmy najlepsze pozycje zarówno na PC, jak i na konsole.
gry podobne do until dawn

Jakie można znaleźć gry podobne do Until Dawn? Dowiesz się tego z naszego artykułu. Dzięki obszernym opisom łatwiej będzie ci podjąć decyzję, a w naszym zestawieniu znajdziesz wyłącznie najlepsze pozycje na rynku.

Steins;Gate 0 – kontynuacja serii

Gate 0 podobnie jak poprzednik osadzona jest w świecie science-fiction. Bohaterem gry jest Rintaro Okabe i to na nim skupi się główna fabuła. Jest to powieść graficzna, a twój wpływ ograniczał się będzie do przewijania tekstu, czyli dialogów bohaterów oraz ich przemyśleń. W Steins pojawia się nowa możliwość, a mianowicie dodano opcję wymiany wiadomości ze smartfona bohatera, z innymi postaciami. Gra jest dostępna na PC, PS4, PS3 i PS Vista.

Heavy Rain – wiele pozytywnych opinii

Heavy Rain został bardzo gorąco przyjęty przez graczy i zyskuje bardzo wysokie oceny w rankingach. Gra dostępna jest na platformy PS3 i PS4 oraz PC. Ogromnym atutem Heavy Rain jest nieliniowość rozgrywki i zakończenia. W tej przygodówce wcielasz się kolejno w takie postacie jak Ethan Mars czy Scott Shelby, a każda z nich ma swoją historię i cel do zrealizowania. W produkcji tej dominuje ciężki klimat i jest dość mroczna.

The Inpatient – mocny horror

Przeglądając gry podobne do Until Dawn nie sposób nie zwrócić uwagi na tę niezwykłą propozycję. The Inpatient to gra przygodowa – horror, w której bierzesz udział w interaktywnej historii rozgrywającej się w Blackwood na sześćdziesiąt lat przed wydarzeniami z poprzedniej części. Niestety swoboda gracza jest mocno ograniczona, możesz otwierać drzwi, sprawdzać różne obiekty oraz rozmawiać z napotkanymi ludźmi. The Inpatient dostępny jest jedynie na konsole PS4.

Ukryty Plan – gra w polskiej wersji językowej

Historia, którą opowiada Ukryty Plan, skupia się na śledztwie prowadzonym przez bystrą panią detektyw, która próbuje złapać seryjnego mordercę. W grze nie przejmujesz pełnej kontroli nad postacią, ale poza podejmowaniem rozmaitych decyzji, wykazać się będziesz musiał też pewnymi zdolnościami manualnymi, których wymagają zadania. Jednym z nich jest strzelanie do celu. Ukryty Plan to jedna z lepszych gier podobnych do Until Dawn, ale dostępna jest wyłącznie na konsole PS4.

Man of Medan – Until Dawn gorszej jakości

Wymieniając gry podobne do Until Dawn, nie można nie wspomnieć o Man of Medan. Gra przygodowa w konwencji horroru garściami czerpie ze swojego pierwowzoru. Historia koncentruje się na piątce przyjaciół, którzy wypływają na szerokie wody szukać wraku samolotu z okresu drugiej wojny światowej. Sama rozgrywka również nie odbiega od tej, która dobrze znana jest z Until Dawn. Man of Medan dostępna jest na konsole XONE, PS4 oraz komputery stacjonarne.

Until Dawn to niekwestionowany król gier przygodowych w konwencji horroru, dlatego nie dziwi fakt pojawienia się na rynku wielu tytułów do niego podobnych. Dzięki naszemu zestawieniu łatwiej ci będzie podjąć decyzję co do zakupu kolejnej pozycji. Wszystkie przygodówki przez nas opisane, warte są uwagi i poświęcenia czasu. Fabuła tych pozycji jest bardzo wciągająca i logicznie skonstruowana, a zagadki na wysokim poziomie.

Fot. główne: Zrzut ekranu z filmu “Polska zapowiedź Until Dawn | Tylko na PlayStation” via Youtube.com (PlayStation Polska)

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły