Gry dla 6-latków – najlepsze gry edukacyjne, zręcznościowe i rozrywkowe dla dziecka w wieku przedszkolnym

Kornel Grotkowski
Dobre gry dla 6-latków to takie, które poza aspektem rozrywkowym zapewniać będą również walory edukacyjne. Jeśli szukasz odpowiednich tytułów dla swojego dziecka, w artykule znajdziesz kilka propozycji, które powinny przypaść wam obojgu do gustu.
gry dla 6 latków

Jako rodzic masz obowiązek kontrolować, w co gra twoje dziecko. Nie powinieneś jednak zabraniać mu korzystania z takich urządzeń jak komputery, smartfony czy telewizory. Ważne jednak, żeby robiło to odpowiedzialnie i w sposób dostosowany do swojego wieku. Jeśli więc interesują cię gry dla 6-latków, w naszym tekście znajdziesz kilka propozycji. Stanowić one będą nie tylko sposób na naukę czy ćwiczenie zręczności, ale również pozwolą twojemu dziecku na odpoczynek i rozrywkę. Tytuły są urozmaicone pod względem mechanik, tematyki oraz gatunków.

Psi Patrol: Kosmopieski Ratują Zatokę Przygód – gra zręcznościowa dla najmłodszych

Jeden z największych przebojów wśród animacji dla dzieci – serial o Psim Patrolu – doczekał się swojej multimedialnej interpretacji. Gra skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, a zawiera w sobie elementy rozgrywki zręcznościowej i platformowej, z elementami dzieła przygodowego. Twórcy stworzyli kilkanaście urozmaiconych mechanik, które rozwijały będą różne umiejętności twojego 6-latka. Produkcja wydana została z polskim dubbingiem, co ułatwia rozgrywkę i zrozumienie zasad. Tytuł dostępny zarówno na PC, jak i najpopularniejsze konsole.

The Night of the Rabbit, czyli sprawdzona gra dla przedszkolaków

Kreskówkowa gra przygodowa, która miała swoją premierę w 2013 roku. Wydana została jedynie na komputery osobiste. W grze protagonistą jest królik, którym steruje gracz. Jego zadaniem będzie eksploracja obszernych lokacji, prowadzenie rozmów z innymi bohaterami, a także rozwiązywanie zagadek logicznych. Kolorowa grafika może się podobać, tak samo, jak zaproponowane mechaniki. To gra logiczna z prostymi zasadami, którą pokocha każdy 6-latek. Tytuł ma niewielkie wymagania sprzętowe.

Dziecięce Przeboje. Śpiewaj i Tańcz – rozwój i nauka

Nauka przez śpiew i taniec? To zawsze dobre rozwiązanie zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Tytuł przeznaczony jest do gry jedno- i wieloosobowej. Twórcy postarali się również o to, żeby między graczami wytworzyło się pole do zdrowej rywalizacji. Gra przyznaje bowiem punkty za śpiew, a także taniec. Oczywiście do największych przebojów w świecie przedszkolaków. Nauka tańca polega na powtarzaniu kroków dzieci z teledysków. Zasady gry są proste i przejrzyste, a sam tytuł określić można edukacyjną grą dla dzieci, która dostarcza wiele frajdy.

Crash Team Racing Nitro-Fueled, czyli najlepsze gry na rynku

W 2019 roku studio Beenox Inc. przygotowało remake słynnego CTR: Crash Team Racing. Nowa odsłona to lepsza grafika, a także lepiej zbalansowane mechaniki. Wyścigi z Crashem to barwna produkcja, która spodoba się każdemu przedszkolakowi. Dzięki niej będzie mógł rozwijać refleks oraz spostrzegawczość. Elementy gry dostosowane zostały do możliwości i potrzeb dzieci w wieku kilku lat, dlatego rozgrywka będzie stanowiła dla 6-lakta dużą przyjemność. To fajna gra, która wciągnie i da wiele satysfakcji. W nowej wersji wprowadzono możliwość personalizowania gokartów. Tytuł dostępny wyłącznie na konsole!

Coś dla chłopców i dziewczynek – RollerCoaster Tycoon 3

Któż nie chciałby stworzyć i poprowadzić swojego wesołego miasteczka? Choć trzecia odsłona kultowej serii ukazała się w 2004 roku, jej mechanika zachwyca nawet dzisiaj. Wszystko dlatego, że to ciekawe połączenie zasad pochodzących z gier strategicznych oraz ekonomicznych. Czy powinna znaleźć się wśród gier dla 6-latków? Zdecydowanie, ponieważ rzuca wyzwania, ale również daje wiele satysfakcji. Jednocześnie może być ciekawą propozycją do wspólnej zabawy z dzieckiem, podczas której będzie można wytłumaczyć mu wiele mechanizmów i zależności. Tytuł wciąga i daje nieograniczone możliwości w kreowaniu świata. Nic tak nie pobudza dziecięcej wyobraźni. 

Idealne gry dla 6-latków – 123s ABCs Handwriting

Jeśli chodzi o gry edukacyjne dla dzieci, to nie ma nic lepszego. Tytuł kompatybilny jest z systemami mobilnymi, dlatego zabawa i nauka przeniesione mogą być na mały ekran telefonu. Zaproponowane przez twórców minigry pozwolą na doskonalenie umiejętności dziecka – chociażby logicznego myślenia, czy zręczności. Warto w nią grać razem z 6-latkiem, żeby pomagać mu w razie problemów i tłumaczyć bardziej złożone zagadnienia. Taka kontrola i wsparcie sprawią, że aplikacja będzie miała przede wszystkim aspekt rozwojowy. Warto przy tym pamiętać, żeby dawkować dziecku możliwość korzystania z aplikacji.

LEGO Creator Islands – popularna gra dla dzieci

Tworzenie własnych map, labiryntów, zagadek i całego świata – to w skrócie możliwości, które zapewnia produkcja stworzona na licencji słynnego producenta klocków. Tytuł ukazał się na rynku w 2013 roku i dostępny jest na urządzenia mobilne. Cechuje się tym, że rozwija wyobraźnię i daje nieograniczone możliwości w kreowaniu. Jeśli chodzi o gry dla 6-latków, to jest to pozycja obowiązkowa. Przyjemna oprawa graficzna i ciekawe mechaniki sprawiają, że tytuł spodoba się każdemu dzieciakowi. Warto grać w LEGO Creator Islands, żeby się rozwijać!

Gry dla 6 latków, jak widać po powyższych przykładach, mogą być urozmaicone i wpływać na dzieci pozytywnie. Pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane i użytkowane pod kontrolą rodziców. Jeśli więc szukasz gier dla 6-latków, koniecznie sprawdzaj, jakie treści i wartości przekazują. Zwracaj również uwagę na oznaczenie PEGI, które łatwo pozwoli ci odrzucić nieodpowiednie tytuły.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły