Najlepsze gry o kotach i z kotami. Królowie internetu tym razem w grach

Kornel Grotkowski
Koty to zwierzęta osiągające rekordową popularność w internecie. Używając komputera, korzysta się jednak nie tylko z internetu, ale zajmuje elektroniczną rozrywką. Gry o kotach mogą mieć je na pierwszym planie lub jedynie w tle.
gry o kotach

Gry o kotach mogą być rozrywką dla całej rodziny, ale niektóre z poniżej wymienionych produkcji nadaje się tylko do starszego gracza. Niektóre z nich polegają na opiece nad wirtualnym zwierzakiem, a w innych bezpośrednio się w niego wcielisz. Oto najlepsze gry dla miłośników kotów.

The Sims 4: Psy i Koty – dodatek do popularnej serii gier

Ten dodatek wymaga do działania podstawowej wersji gry „The Sims 4”. Tak jak jego tytuł wskazuje, wprowadza on do gry czworonogi, można ją więc zaliczyć do gier o kotach. Zacząć można od narzędzia, Stwórz Zwierzaka, w którym za pomogą graficznego kreatora, można nadać futrzakom i sierściuchom unikalne cechy wyglądu. Nie tylko można wybierać spośród różnych ras, ale też ubierać kotki i pieski w ubranka, a także w obroże i inne akcesoria.

W rozgrywce zwierzęta zachowują się dynamicznie, co oznacza, że reagują na otoczenie, ludzi oraz innych przedstawicieli swojego gatunku. Dochodzi także do interakcji między psami a kotami, np. ten ostatni może uciec przed tym pierwszym na drzewo. Całość uzupełniają elementy wystroju domu przeznaczone dla zwierząt, takie jak drapaki dla kotów. O swoich podopiecznych w grze trzeba dbać, a więc nie tylko karmić (do wyboru jest sporo przysmaków), ale też w razie potrzeby odwozić do weterynarza. Ogromną zaletą dla wielu osób będzie to, że wszystko odbywa się w znanym i lubianym świecie simów.

Cat Quest 2 – RPG a gry o kotach

„Cat Quest 2” to druga już część gry RPG, w której bohaterami są koty. Przeżywają one przygody w pełnym przygód, ale też niebezpieczeństw, świecie krainy Felingard. W grze pojawiają się też psy, które zamieszkują Imperium Lupis. Istotnymi elementami rozgrywki są starcia z przeciwnikami oraz rozwiązywanie zagadek logicznych. Ogromną zaletą produkcji jest możliwość zabawa w dwie osoby na podzielonym ekranie. Całość w przyjemnej dla oka, kreskówkowej i bardzo kolorowej szacie graficznej. Gra jest dostępna na komputery, ale też w wersji na urządzenia mobilne.

Seria Monster Hunter – polowania na wielką zwierzynę z kocimi towarzyszami

Seria „Monster Hunter” to już wiele wydanych na konsole i komputer gier o polowaniach na potwory. Dla nas ważny jest fakt, że we wszystkich z nich występują koty, ale nie jako zwierzyna, a pomocnicy. W niektórych tytułach z serii są kucharzami gotującymi dla bohatera sterowanego przez gracza posiłki, a w większości z nich można je zabrać ze sobą na wyprawy jako towarzyszy. Pomagają na nich w walce oraz na wiele innych sposobów. Mogą zakładać ekwipunek, używać przedmiotów, a także korzystać z różnorakich broni. Dostępna jest także opcja samodzielnych kocich ekspedycji, w których wysyła się te czworonogi w celu np. zdobycia przedmiotów.

Wszystkie kotki zdobywają doświadczenie i podobnie jak twoja postać, będę rosły w siłę. Z biegiem czasu kocia drużyna może stać się małą armią, dlatego można ten tytuł zaliczyć do gier o kotach. W grze cieszy różnorodność występujących w niej zwierząt. Występują w różnych wariantach umaszczenia, mają też odrębne charaktery, cechy i talenty.

Catlateral damage – nie do końca poważny symulator kota

„Catlateral damage” to gra sprzedawana jako symulator kota, jednak trzeba tu zaznaczyć, że samo to jest żartem twórcy. Owszem, w produkcji wcielisz się w to czworonożne zwierzę, ale będziesz się zajmować głównie jedną rzeczą. Rozwałką, ponieważ gra skupia się na destruktywnym wpływie, jakie koty mają często na otoczenie. Twoim głównym zadaniem będzie zrzucanie z półek, stołów i innych wyżej położonych miejsc przedmiotów, aby wyrządzić jak największe szkody w mieszkaniu.

Pula ruchów czworonoga nie jest wysoka: można chodzić, skakać oraz przesuwać przedmioty łapką. To jednak wystarczy, by siać zniszczenie. Gra ma prostą, ale ładną oprawę graficzną. Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, że została ona w całości wykonana przez jedną osobę – Chrisa Chunga, który na co dzień zajmuje się nie tworzeniem, a testowaniem gier.

Calico – gra o prowadzeniu kawiarni, do której można przygarnąć koty

„Calico” to ta z gier o kotach, ale też o prowadzeniu kawiarni w magicznym świecie. Zajmiesz się tutaj wyborem jej wystroju oraz serwowanych deserów i napojów. Jeśli wszystko to przypadnie twoim klientom do gustu, lokal będzie dobrze funkcjonować. Bardzo ważnym elementem gry jest też przemierzenia jej świata, w celu znajdowania kotów i innych zwierząt do adopcji. Kiedy je przygarniesz, pojawią się w kawiarni i również będą wpływały na zadowolenie gości. Dostępne są też przeróżne interakcje z czworonogami. Można je karmić, głaskać i bawić się z nimi. Na niektórych z nich można też jeździć, tym samym przyspieszając tempo poruszania się po świecie.

Przebieg rozgrywki uzupełniają minigry, które polegają na przykład na wypieku ciast lub przygotowywaniu napojów. Wszystko to w bardzo przyjemnej oprawie graficznej o pastelowej kolorystyce.

Shelter 2 – symulator rysiej rodziny

Koty to nie tylko domowe pupile, ale też dzikie zwierzęta takie jak rysie. To właśnie te zwierzęta bierze na tapetę gra „Shelter 2”. Twoim zadaniem jako samica rysia będzie przetrwanie w świecie dzikiej przyrody oraz opieka nad potomstwem. Trzeba więc będzie przede wszystkim polować na różne zwierzęta i bronić młode przed większymi drapieżnikami. To gra stawiająca na realizm i w związku z tym o wysokim poziomie trudności. Zmieniają się w niej pory roku, co wpływa nie tylko na kolorystykę świata, ale też na rozgrywkę. Dodatkową zaletą produkcji, jest jej oprawa wizualna. Twórcy poszli w nietypowym kierunku – grafika przypomina impresjonistyczne dzieło sztuki.

Tak prezentuje się nasz wybór najlepszych gier o kotach. Jeśli jesteś fanem tych zwierząt, z pewnością znalazłeś coś dla siebie. Nie pozostaje więc nic innego, jak samemu zobaczyć jak to jest być kotem lub zająć się nim w wirtualnym środowisku.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły