Gry dla małych dzieci – propozycje 5 produkcji edukacyjnych i rozrywkowych dla najmłodszych graczy

Kornel Grotkowski
Dobre gry dla małych dzieci to takie, które niosą za sobą nie tylko walory rozrywkowe, ale również edukacyjne. Poprzez dobrą zabawę powinny rozwijać. Poniżej znajdziesz 5 gier, które spodobają się każdemu dziecku!
gry dla małych dzieci

Jeśli szukasz gry dla małych dzieci, powinieneś zainteresować się tytułami z oznaczeniem PEGI 3. To tytuły, które zaklasyfikowane zostały jako „odpowiednie dla wszystkich przedziałów wiekowych”. Nie oznacza to oczywiście, że z automatu stają się właściwie dla twojego dziecka. Poszukaj, doczytaj i sprawdź, jakie mechaniki oferują określone tytuły, żeby faktycznie podjąć odpowiednią decyzję. W naszym tekście proponujemy kilka gier, które powinny spodobać się przedszkolakom i dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Łączą walory rozrywkowe z edukacyjnymi, a to w tym wypadku najważniejsze.

Logikoland – lider, jeśli chodzi o gry dla małych dzieci

Gra stworzona przez psychologa dziecięcego powstała w celu rozwoju logicznego myślenia, zdolności matematycznych czy inteligencji przestrzennej. Jest również testem pamięci i spostrzegawczości. Ta dostępna online darmowa gra pobrana może być na urządzenia mobilne z systemem Android. Zawiera w sobie ponad 20 różnych zadań, które pomagają w rozwoju wybranych umiejętności. Oprawa graficzna jest barwna i przejrzysta. Logikoland skierowane jest już do kilkuletnich maluchów i nieco starszych dzieci

Szukasz gier edukacyjnych? Postaw na Puzzles for Kids

Kolejna bezpłatna gra dla dzieci, którą pobrać można na telefony komórkowe. Pozwala nie tylko na układanie puzzli w klasycznym rozumieniu, ale również dopasowywanie kształtów czy konstruowanie obiektów. Skierowana jest do najmłodszych użytkowników telefonów, którzy będą mogli twórczo wykorzystać wolny czas. Gry rozwijają umiejętność logicznego myślenia oraz spostrzegawczość. Oprawa graficzna jest przejrzysta i wpadająca w oko. 

Super Mario Maker 2 – wciągająca gra dla dzieci

Ta gra dla małych dzieci ma w sobie elementy pochodzące ze zręcznościówek oraz platformówek. Jej największą zaletą jest możliwość tworzenia własnych poziomów, które później można przechodzić lub udostępniać innym graczom. Tytuł zadebiutował w 2019 roku na platformie Switch. Ta gra z kategorii zręcznościowych jest uważana za jedną z najlepszych dla dzieciaków w wieku przedszkolnym. Starsi podczas obcowania z nią będą również mieli sporo frajdy.

The Maw, czyli prosta gra akcji dla dzieciaków

W tej grze twoje dziecko wcieli się w parę sympatycznych kosmitów, którzy próbują uciec z niegościnnej dla nich planety. Produkcja ujrzała światło dzienne w 2009 roku i z miejsca stała się wielkim przebojem. Choć ma już swoje lata, wciąż zachwyca – to zasługa rysunkowej grafiki, która świetnie przetrwała próbę czasu. Ta gra dla małych dzieci dostępna jest na PC oraz konsole Xbox 360.

Szalony Kurczak w Dżungli jako popularny tytuł platformowy

Platformówka 2D z 2005 roku to wciągający tytuł, który spodoba się wszystkim najmłodszym graczom. Zrobiony z humorem i dystansem zachwyca realizacją. Poziomy, które musi pokonać tytułowy Kurczak, są zróżnicowane, a sama rozgrywka stawia sporo wyzwań. Czy twojemu dziecku uda ci się odnaleźć legendarny skarb Majów? Zainstaluj grę i się przekonaj!

Jeśli chodzi o produkcje dla najmłodszych, to dominują gry zręcznościowe, ponieważ są najłatwiejsze do opanowania, a jednocześnie rozwijają. Nie ma wątpliwości, że znalezienie odpowiednich gier dla małych dzieci to spore wyzwanie, ponieważ trzeba „przekopać” się przez dziesiątki różnych, gorszych i lepszych tytułów. Jeśli jednak poświęcisz na to nieco czasu, możesz zapewnić swojemu dziecku wspaniałą zabawę, która jednocześnie będzie dla niego formą nauki i polem do rozwoju.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły