Najlepsze gry o piratach! Wypłyń na otwarte morze!

Kornel Grotkowski
Długie jesienne czy zimowe wieczory to idealny czas, by zagrać w gry o piratach. Poniżej znajdziesz zestawienie takich produkcji, które na pewno przypadną ci do gustu. Zobacz, jakie tytuły szczególnie zasługują na uwagę.
gry o piratach

Wyprawa pirackim statkiem na otwarte morze to ciekawa perspektywa. Gry o piratach to idealny pomysł na zrelaksowanie. Przy tym relaksie będziesz jednak musiał opracować taktykę ataków, by zdobyć skarb. Poniżej znajdziesz zestawienie najlepszych gier o piratach!

Popularne gry pirackie – Assassin’s Creed IV: Black Flag

Pomimo tego, że seria Assasin’s Creed niekoniecznie większości graczy kojarzy się z morskimi wyprawami to jednak jedna część wyłamuje się ze schematu. Tą częścią jest właśnie Black Flag. W tej edycji AC wcielamy się w postać poszukującego przygód wilka morskiego, kapitana statku. Przez graczy tytuł, o którym tutaj mowa został okrzyknięty najlepszą piracką grą w historii. Sprawdź samodzielnie i oceń czy inni mieli rację. Jeśli tematyka zbliżona do piratów z Karaibów jest Ci bliska to Assasins Creed IV: Blach Flag na pewno przypadnie Ci do gustu i zapewni wiele godzin doskonałej zabawy.

Co oferuje ta produkcja?

Co do części Black Flag możesz mieć pewność co do jednego – na pewno nie ma tu miejsca na nudę! Ubisoft położył duży nacisk na realizm. Możesz dostrzec, że zastosowano przyjemny dla użytkownika system walki wręcz, wiele opcji rozbudowywania łodzi czy nawet szczegóły odnośnie stylów architektonicznych. Odwiedzając takie miasta jak Hawana, Nassau czy Kingston spotkasz się z różnymi stylami stosowanymi przez budowlańców. Dzięki temu naprawdę możesz poczuć się jak żeglarz, który odwiedza różne porty z całego świata.

The Legend of Zelda: Wind Waker – gra o piratach dla każdego

Mówiąc o grach dla dzieci o piratach trzeba koniecznie wymienić jedną z ciekawych propozycji od Nintendo. The Legend od Zelda: Wind Waker to gra, która od pierwszych chwil może zachwycić Cię szatą graficzną. W grze znów wcielisz się w postać Linka, który w dwóch poprzednich wydaniach gry był raczej osadzony w niezbyt kolorowych sceneriach. Zupełnie inaczej to wygląda w Wind Waker. Cała fabuła osadzona jest na wyspach co poniekąd wymusiło na producentach wprowadzenie wątku pirackiego.

Sid Meier’s Pirates! – Zgromadź prawdziwy skarb

Słysząc “Sid Meier’s” myślisz…Civilization! Mistrzowie tworzący gry strategiczne tutaj poszli w nieco innym kierunku. Stworzona część Sid Meier’s Pirates daje Ci możliwość żeglowania od portu do portu i walki z korsarzami. To jednak nie wszystko. Dla urozmaicenia rozgrywki wprowadzono dodatkowo możliwość rozgrywania mini-gier w tawernach czy nawet brania udziału w tańcach. Warto wspomnieć, że w tej produkcji czekają na Ciebie realnie odwzorowane statki z czasów XVI wieku.

Co na Ciebie czeka w grze?

Twoim zadaniem w grze nie będzie jedynie walka z innymi żeglarzami. Oprócz tego musisz:

  • Sterować okrętem lub całą ich flotą. Pojawiające się często sztormy zdecydowanie nie ułatwią Ci zadania;
  • Często odwiedzać porty, w których uzupełnisz swoje zapasy czy naprawisz uszkodzenia Twojego okrętu;
  • Spotykać się z wpływowymi osobami w celu podnoszenia statusu społecznego;
  • Wydostawać się z więzień i unikać pojmania;
  • Dowodzić oddziałami korsarzy.

Ciekawym dodatkiem do głównej fabuły jest też możliwość adorowania i rozkochiwania w sobie córek wpływowych osób. Twoje bohaterskie czyny z pewnością nie umkną oku córki gubernatorów.

Sea of Thieves – zagraj online!

Kompilacja Sea od Thieves to jedna z najnowszych produkcji przenoszących graczy w realia oceanicznych podbojów. Produkcja wyszła na konsole Xbox One oraz na PC. Wyrażając chęć uruchamiania SoT na komputerze musisz wiedzieć, że trzeba posiadać mocniejszy sprzęt. Niezwykłe efekty, animacje i szybko zmieniające się scenerie wpływają mocno na ilość FPS. Niewątpliwą zachętą do zakupienia tej części jest możliwość rywalizowania online ze znajomymi. Jeśli interesują Cię gry online, w których możesz wcielić się w rolę rozbójnika oceanicznego to ta kompilacja przeznaczona jest właśnie dla Ciebie.

Port Royale 3: Pirates & Merchants

To już trzecia odsłona popularnej serii, która podbiła serca gamerów z całego świata. Miejsce akcji rozgrywa się tutaj na Karaibach. Walki o przejęcie hegemonii na tym terenie toczą się między takimi mocarstwami jak Anglia, Hiszpania, Holandia oraz Francja. Przed Tobą więc mnóstwo godzin świetnej rozrywki, w której wcielisz się w rolę kapitana, który zawitał do Nowego Świata z zamysłem zdobycia wielkiej sławy oraz pieniędzy.

Sam wybierasz ścieżkę morskiego rozwoju

W Port RoyalePort Royale 3 możesz sam zdecydować jak zgromadzisz skarb. Jako gracz wybierzesz czy bardziej odpowiada Ci rola awanturnika, który różnymi drogami zdobywa pieniądze czy też wolisz być handlarzem. W tej odsłonie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Wybrałeś już gry o piratach dla siebie?

Powyższe zestawienie pokrótce opisuje najbardziej rozpoznawalne i popularne gry o piratach. Jeśli interesują Cię darmowe gry piraci i marynarska żegluga to masz wiele ciekawych tytułów do sprawdzenia. Zostań już dziś wirtualnym piratem, poszerzaj swoją piracką flotę oraz gromadź kosztowności!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły