Gry podobne do Clash Royale. Poznaj najlepsze pozycje

Kornel Grotkowski
Jakie są podobne gry do Clash Royale? Przeczytaj artykuł i poznaj najlepsze propozycje wraz z opisami i krótką recenzją. Skąd taka popularność CR?
Gry podobne do Clash Royale

Gry podobne do Clash Royale próbują wybić się na niezwykłej popularności kultowego tytułu. Z artykułu poznasz najciekawsze propozycje przypominające CR. Z artykułu dowiesz się także, co wpłynęło na niezwykłą popularność Clash Royale.

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z ile-zyje.pl

Clash Royale – skąd tak duża popularność? 

Niedługo po premierze, Clash Royale stał się jedną z częściej pobieranych gier na urządzenia mobilne. Skąd się wzięła tak duża popularność tego tytułu? Jest połączeniem gry karcianej i odrobiny strategii w efekcie czego powstała produkcja niezwykle wciągająca i ciekawa. Oferuje system budowania talii kart, dzięki czemu stajesz się coraz potężniejszym graczem. Jednak wraz z przybywaniem nowych użytkowników serwery się zapychały i ciężko było się wybić, dlatego powstały inne gry podobne do Clash Royale W dalszej części artykułu poznasz najlepsze pozycje. 

Deck Heroes Legacy – wciągająca historia

Deck Heroes Legacy to gra zbliżona pod względem rozgrywki do tytułowego Clash Royale. Zabawa polega na budowaniu królestw, które regularnie próbują zdobyć hordy wrogów, a ty musisz je bronić. W trakcie rozgrywki możesz korzystać ze specjalnych kart, pomocy bohaterów i potężnych magicznych stworzeń. 

Z czasem stajesz się coraz silniejszy i odblokowujesz naprawdę wyjątkowe karty i możliwości. Produkcja charakteryzuje się lepszą grafiką i efektami wizualnymi niż miało to miejsce w przypadku Clash Royale i działa zarówno na smartfonach z systemem Android, jak i na iOS.

Hearthstone – karciana gra od Blizzard

Przeglądając gry podobne do Clash Royale, nie można pominąć tego niezwykłego tytułu produkcji Blizzard Entertainment. Rozgrywka oparta jest na pojedynkach 1v1, w których gracze walczą ze sobą za pomocą zgromadzonych kart. Każda z kart ma inne właściwości i cechy, a wraz z kolejnymi poziomami twojego konta możesz odblokowywać coraz większą ich liczbę.

Na kartach występują postacie znane z gry World of Warcraft i tak znajdziesz na przykład Lich Kinga, Ilidan czy Thralla. Poza rozgrywkami PvP Hearthstone oferuje rozrywkę dla pojedyńczych graczy, polegającą na rozwiązywaniu zadań za pomocą swojej talii kart. Jedna z lepszych gier podobnych do Clash Royale.

Gwint – uniwersum Wiedźmina

Gwint jest niezwykłą grą karcianą wydaną przez studio CD Projekt RED. Posługiwać się możesz taliami kart różnych frakcji znanych z książek Sapkowskiego i gry Wiedźmin. Każda talia ma swojego przywódcę o wyjątkowej umiejętności specjalnej. Wraz ze zdobywanym poziomem odblokowujesz coraz silniejsze karty specjalne i masz możliwość opracowania swojej wyjątkowej strategii. 

Gwint podobnie jak Wiedźmin zebrał świetne recenzje na całym świecie i jest pełnoprawną grą karcianą. Oferuje graczowi wiele trybów gry zarówno rankingowych, jak i zwykłych. Popularność produkcji spowodowała, że zaczęto organizować zawody w tej dyscyplinie oficjalnie uznanej za sport. 

Order & Chaos Duels – kolekcjonerska gra karciana

Gameloft zaskakiwał już nie raz swoimi bardzo dobrymi produktami. Wielu zarzuca studiu, że bardzo inspiruje się innymi grami podczas tworzenia swoich. W order & Chaos masz za zadanie walczyć ze złymi mocami w różnych przygodowych trybach, ale nie zabraknie też typowych rozgrywek PvP. 

W produkcji Gameloft użyto ponad 300 różnych kart, a samą grę obdarzono bardzo ciekawą i wciągającą fabułą. Co prawda zrozumienie systemu rozgrywki może zająć trochę czasu, jednak zrekompensuje ci to niezwykle wciągająca rozgrywka.

Chaos Battle League – PvP w czasie rzeczywistym

Tworcy gry mówią o niej, że jest to szybka wieloosobowa rozgrywka w czasie rzeczywistym i to chyba dokładny opis produkcji. Masz możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach PvP wyglądający jak Tower Rush znany z Clash Royale, a w ramach awansu na kolejne poziomy otrzymujesz w prezencie coraz to nowsze i silniejsze karty. Możesz też sam podnosić poziom swoich kart, tworząc lub dołączając do istniejącej gildii. Pozycja dostępna jest na telefony z systemem android oraz iOS.

Battle Islands: Commander

Jest to kolejna z gier podobnych do Clash Royale, przypominająca rozgrywkę Towr Rush. Jeśli interesujesz się czasami drugiej wojny światowe, to z pewnością zakochasz się w tej pozycji. W tej wymagającej grze masz możliwość odwiedzenia różnych zakątków świata od Antarktydy po słoneczne pustynie.

Poprowadź swoje oddziały do walki, która odbywa się w czasie rzeczywistym z graczami z całego świata. Wymieniając gry podobne do Clash Royale ciężko nie zwrócić uwagi na ten przełomowy tytuł. Battle Islands to pierwszorzędna gra strategiczna oferująca bardzo ciekawe rozwiązania. Poza atakiem na obozy przeciwników masz za zadanie pozostawienie w swojej bazie odpowiedniej liczby obrońców, na wypadek wrogiego najazdu.
Gry podobne do Clash Royale to często produkcje niskobudżetowe, na siłę próbujące skorzystać z sukcesu swojego pierwowzoru. Wszystkie tytuły wymienione w naszym zestawieniu, naprawdę trzymają wysoki poziom i warto poświęcić na nie co najmniej kilka wieczorów. Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sam sprawdził, która z wymienionych przez nas gier najbardziej przypadnie ci do gustu. Naszym faworytem zdecydowanie jest Gwint oraz Hearthstone, ponieważ to karciane tytuły z prawdziwego zdarzenia i dopieszczone w najmniejszym szczególe.

Fot. główne: Zrzut ekranu z filmu “Clash Royale: Introducing STAR LEVELS!” via Youtube.com (Clash Royale)

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły