Gry rowerowe – przegląd propozycji dla fanów rowerów

Kornel Grotkowski
Fani rowerów nie są grupą wyjątkowo rozpieszczaną przez producentów gier. Jeżeli jednak dobrze poszukać, to znajdzie się kilka pozycji, na które miłośnicy jednośladów powinni zwrócić uwagę. Zobacz, jakie gry rowerowe warto sprawdzić!
gry rowerowe

Jazda na rowerze cały czas cieszy się bardzo dużą popularnością. Trochę inaczej jest z grami. Zimą, kiedy twój licznik rowerowy wskazuje liczbę 0, na pewno będziesz miał ochotę, by uzyskać chociaż namiastkę ekscytacji, którą odczuwasz podczas jazdy rowerem. Dużych produkcji o tych jednośladach nie ma za wiele. Dużo więcej jest za to małych gier rowerowych online, które dostępne są za darmo. Z artykułu dowiesz się, jakie są najpopularniejsze gry rowerowe i dlaczego warto w nie zagrać!

Descenders

Decsenders to gra dostępna na platformach: PC, PS4, Xbox ONE, Switch oraz Xbox Series X. Sama gra traktuje o downhillu, czyli bardzo popularnej odmianie kolarstwa górskiego. W grze będziesz ścigał się po specjalnie przygotowanych trasach, które generowane są proceduralnie, dlatego na nudę nie ma tutaj miejsca! Sama rozgrywka jest zręcznościowa, z prowadzeniem roweru poradzi sobie nawet mało doświadczony gracz. Chociaż tytuł ma ciekawy tryb dla pojedynczego gracza, to skrzydła rozwija podczas rozgrywki online, w której może wziąć udział do 8 graczy.

Lonely Mountains: Downhill

Jest to tytuł, który można zaliczyć raczej do gier typu indie. Jest to kolejna z gier traktujących o downhillu. Od Descenders różni się jednak sposobem prezentacji rozgrywki, ponieważ rowerzystę będziesz obserwował z kamery zawieszonej nad trasą. Lonely Mountains: Downhill polega na pokonywaniu coraz trudniejszych tras zjazdowych. W grze obecny jest całkiem realistyczny system fizyki kolizji. Chociaż jest to mały tytuł, to zdecydowanie bardzo grywalny, a pokonywanie kolejnych odcinków trasy zapewnia niesamowitą satysfakcję!

Riders Republic

Jest to zdecydowanie największy tytuł wśród zaprezentowanych w tym artykule. Riders Republic to gra o sportach ekstremalnych. Oprócz zjazdów rowerowych będziesz mógł spróbować swoich sił także na snowboardzie, nartach oraz w wingsuitach. Do dyspozycji gracza oddany został otwarty świat w formie 7 amerykańskich parków narodowych. Jeżeli chodzi o rowerowe tryby gry, to dostępny jest freestyle oraz kilka różnorodnych wyścigów (Enduro, Downhill, Gravel i Cross Country). Wśród gier rowerowych Riders Republic jest pozycją, którą naprawdę warto sprawdzić. Gra wciąż jest rozwijana przez twórców o nowe elementy, mają pojawić się w niej jeszcze rowery bmx.

Pro Cycling Manager 2021

Teraz coś dla fanów zarządzania i kolarstwa. Jest to już 21. odsłona tego popularnego managera. Tryb kariery wciela cię w rolę kierownika zespołu kolarskiego, który bierze udział w największych wyścigach kolarskich na świecie, w tym w najbardziej renomowanym wyścigu, czyli Tour de France! W czasie rozgrywki będziesz miał wiele różnorodnych zadań, od układania planów treningowych aż po poszukiwania sponsorów. W grze dostępny jest również tryb Pro Cyclist, w którym tworzysz własnego kolarza i któremu będziesz towarzyszył podczas całej kariery. Dla miłośników kolarstwa jest to tytuł obowiązkowy. W grze znajduje się aż 800 prawdziwych kolarzy, 80 zespołów, 26 wyścigów oraz 700 etapów znanych z prawdziwych wyścigów.

Darmowe gry rowerowe online

Gry online cieszą się wciąż bardzo dużą popularnością. Są to najczęściej małe tytuły, które świetnie sprawdzą się podczas krótkiej rozgrywki. W Internecie jest ich cała masa i każdy użytkownik znajdzie tutaj pozycję dla siebie, nieistotne, czy bardziej interesuje go kolarstwo szosowe, czy górskie.

Najlepsze gry rowerowe to oczywiście tytuły od dużych wydawców. Dzięki nim poczujesz się prawie tak, jakbyś naprawdę jeździł w wyścigach rowerowych. Chociaż gier traktujących bezpośrednio o rowerach jest niewiele, to podane wyżej tytuły są wysokiej jakości i na pewno zadowolą każdego miłośnika rowerowej aktywności.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły