Gry podobne do Gothic – sprawdź, jakie są inne tytuły z gatunku gier RPG akcji. To nie tylko Elex!

Kornel Grotkowski
Stworzona przez Piranha Bytes seria Gothic to klasyka komputerowego RPG. Tytuł przez wielu uznawany jest za kultowy. Jeśli podobały ci się losy Bezimiennego, powinny zainteresować cię również inne gry podobne do Gothic.
gry podobne do gothic

W Polsce seria Gothic, a szczególnie jej dwie pierwsze odsłony, jest ubóstwiana. Dla wielu była to pierwsza przygoda z pełnoprawnym RPG w otwartym świecie. Choć na wielu płaszczyznach tytuł był niedoskonały, w pamięci wielu zapisał się jako dzieło przełomowe i bez skazy. Nic zatem dziwnego, że fanów tytuły interesują gry podobne do Gothic. A takowych powstało w ostatnich kilkunastu latach całkiem sporo. Prezentujemy kilka tytułów, które powinny zainteresować wszystkich miłośników rozgrywki zaproponowanej przez programistów z niemieckiego studia.

The Elder Scrolls V: Skyrim, czyli ikona gatunku

Tytuł bez wątpienia podobny do Gothica. Na pewno jednak dużo bardziej zaawansowany technicznie, ponieważ znacznie młodszy. Gra zadebiutowała na rynku w 2011 roku i wciąż cieszy się ogromnym uznaniem. Zapewnia wielogodzinną przygodę w ogromnym, otwartym świecie. Walka z potworami i rozbudowana fabuła sprawiają, że trudno się od tego tytułu oderwać. Nie ma wątpliwości, że to jedna z najlepszych gier fabularnych na rynku.

Elex 1 i 2 – popularne gry podobne do Gothic

Mający swoją premierę w 2017 roku tytuł okazał się wielkim przebojem. Nie powinno to dziwić, ponieważ za to trzecioosobowe RPG odpowiadają pracownicy Piranii. Gra spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Już w marcu 2022 roku pojawi się długo oczekiwana kontynuacja. Fani gatunku czekają na tę premierę z zapartym tchem! Tytuł ma być dostępny na PC oraz konsole.

Alternatywa od Piranha Bytes: Risen

Pomiędzy Gothiciem i Elexem była jeszcze jedna gra ze słynnego studia – Risen. Fabuła produkcji skupiała się wokół wyspy Faranga, na której protagonista musiał stoczyć walkę o przetrwanie. Dużo pojedynków z potworami i spójna fabuła wystarczyła, żeby produkcja zyskała duże uznanie na całym świecie.

Greedfall – przygoda dla jednego gracza

Firma Spiders postanowiła zaskoczyć graczy kolejną grą fabularną. Greedfall pojawił się na rynku we wrześniu 2019 roku i zebrał bardzo pozytywne recenzje. Tytuł oferuje zaawansowany rozwój postaci. Jego akcja osadzona jest w uniwersum stylizowanym na XVII-wieczną Amerykę. Bez wątpienia jest grą podobną do Gothic, choć oczywiście dużo bardziej zaawansowaną technicznie.

Wojenne potyczki w środkowej Europie, czyli Kingdom Come Deliverance

Gdy niewielkie studio Warhorse Studios zaprezentowało plany stworzenia gry w ogromnym świecie, która naszpikowana jest złożonymi mechanikami, niewielu wróżyło jej sukces. Okazało się jednak, że zadanie zostało wykonane. Początkowo tytuł cierpiał na różne problemy, chociażby z systemem walki oraz systemem rozwoju postaci, ale szybko został poprawiony i obecnie zachwyca. To jedna z ciekawszych propozycji gry podobnej do Gothic, która miała premierę w ostatnim czasie. Co ciekawe, przeniesie cię ona do Europy środkowej XV wieku.

Jak widać, gry podobne do Gothic stanowią całkiem pokaźną część rynku wirtualnej rozrywki. Takie kiedyś popularne gry komputerowe jak Gothic II oraz III cieszyły się uznaniem, ale nie oszukujmy się – od czasów ich premiery wiele się zmieniło. Dobrze, że twórcy idą z duchem czasu i wciąż starają się rozwijać ten niezwykle popularny gatunek. Tylko w ostatnich latach pojawiło się wiele zaawansowanych technologicznie tytułów, którym powinieneś dać szansę, jeśli kiedyś lubiłeś przygody Bezimiennego.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły