Gry dla 8-latków – ranking najlepszych tytułów dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Kornel Grotkowski
Jeśli interesują cię gry dla 8-latków, w naszym tekście znajdziesz kilka interesujących propozycji. To nie tylko stawienie na rozwój oraz edukacje, które są oczywiście kluczowe, ale również na rozrywkę. Bo i ta jest potrzebna twojemu dziecku.
gry dla 8 latków

Gry komputerowe czy konsolowe powinny być dobrane do wieku dziecka. Twoim zadaniem jest kupno odpowiednich tytułów. Dla dziewczynek i chłopców w wieku wczesnoszkolnym można wybrać produkcje zarówno edukacyjne, jak i rozrywkowe. Najlepiej jednak znaleźć takie, które są trochę jednym i trochę drugim. Żeby nie nudziły twojego dziecka, a jednocześnie wpływały pozytywnie na jego rozwój. Gry dla 8-latków są urozmaicone gatunkowo i tematycznie. Rozgrywka może rozwijać refleks, spostrzegawczość czy umiejętność logicznego myślenia. Pamiętaj – wybieraj rozsądnie!

Najlepsze gry dla 8-latków – LEGO Marvel Super Heroes i LEGO The Hobbit

Jeśli chodzi o gry komputerowe, to świat popularnych klocków LEGO jest w ostatnich latach mocno eksploatowany. Powstają produkcje na licencji, które skierowane są do młodszych odbiorców. Wśród nich wymienić należy LEGO Marvel Super Heroes, czyli grę, której pierwsza odsłona ukazała się w 2013 roku i szybko podbiła serca graczy. Komiksowa grafika, dużo humoru i możliwość kooperacji sprawiły, że tytuł został doceniony przez dzieci, nastolatków i dorosłych. Gra ma proste zasady, które pozwalają sprawdzić logiczne myślenie, refleks i wiele innych.

Nie mniej interesująca jest produkcja LEGO The Hobbit, która przenosi w świat wykreowany przez J.R.R. Tolkiena, a także nawiązuje do filmu „Hobbit”, który swego czasu był prawdziwym kinowym hitem. Tytuł ukazał się w 2014 roku i ma w sobie elementy takich gatunków jak TPP czy platformówki. Dostępny jest na komputery osobiste i konsole starszych oraz nowszych generacji.

Spyro Reignited Trilogy, czyli wciągająca gra dla dzieci

Zremasterowane platformówki doczekały się swojej premiery w 2018 roku na konsolach i rok później na komputerach osobistych. Tytuł zabierze twoje dziecko do fascynującego świata smoków w pełnym 3D. Tytuł stworzyło Toys for Bob, a wydało Activision Blizzard. Cenega zadbała natomiast o polską lokalizację, dlatego zrozumienie zasad gry i dialogów nie będzie stanowiło problemu. Jeśli chodzi o rozwijające i edukacyjne gry dla 8-latków, Spyro Reignited Trilogy to bez wątpienia pozycja obowiązkowa.

Sackboy: Wielka Przygoda – gra edukacyjna pełna radości

Nowa gra zręcznościowa od Sumo Digital ukazała się w 2020 roku i dostępna jest jedynie na PlayStation. Platformówka skierowana jest do jednego gracza, ale alternatywnie może być również grą kooperacyjną. Granie w kilku graczy daje wiele satysfakcji, a rozgrywka na podzielonym ekranie będzie dobrym wyborem na spędzenie czasu ze swoim dzieckiem. Sackboy: Wielka Przygoda zachwyca oprawą graficzną, która spodoba się każdemu dzieciakowi. Kolorowy, pełen różnorodności świat to bez wątpienia jedna z największych zalet produkcji. Ta gra logiczna ćwiczy zręczność, kreatywne myślenie oraz refleks. 

Popularna seria wyścigów: Need for Speed

Szukasz dynamicznej gry dla 8-latków? Seria Need for Speed może okazać się ciekawym rozwiązaniem. Spodoba się przede wszystkim chłopcom, ale i dziewczynki powinny czerpać sporo satysfakcji z wyścigów samochodowych. Rywalizacja, możliwość poznawania pojazdów, ćwiczenie refleksu – to podstawowe zalety grania w produkcje z legendarnej serii. W tytuły wydawane od kilku dekad można grać niezależnie od wieku, choć ich skomplikowanie sprawia, że zdecydowanie lepiej sprawdzą się dla dzieci w wielu szkolnym. To również ciekawy pomysł na prezent, jeśli szukasz czegoś dla swojego dziecka, pociechy znajomych lub rodziny. 

Rozwijająca i ciekawa gra, czyli Worms

Pocieszne robaki, które rywalizują ze sobą na mapach 2D lub 3D (w zależności od wersji gry) są z nami od wielu lat. Gry cieszą się zasłużonym uznaniem, ponieważ są z jednej strony zabawne, a z drugiej niezwykle wciągające. Świetnie sprawdzają się podczas kilkuosobowej rozgrywki. To kolejna gra nie tylko emocjonująca, ale i rozwojowa. To gra strategiczna i logiczna z elementami zdrowej rywalizacji. Będzie odpowiednia dla 8 latków, choć oczywiście powinna być uruchamiana pod kontrolą rodziców. Dostępna jest na kilku poziomach trudności.

Po powyższych przykładach widać, że gry dla 8-latków mogą być nie tylko rozwijające, ale również wciągające. Wybór jest ogromny. Twoim zdaniem będzie wybranie świetnej gry, która zapewni twojej pociesze dużo emocji. Zwracaj uwagę, żeby wybrana produkcja zawierała jak najwięcej elementów, które wpłyną na rozwój kilkulatka. No i oczywiście kontroluj czas, który spędza przed ekranem monitora!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły