Gry dla 5-latków, czyli najlepsze gry dla dzieci w wieku przedszkolnym – logiczne, zręcznościowe, edukacyjne i inne

Kornel Grotkowski
Przeglądając i wybierając gry dla 5-latków, zwracaj uwagę na ich przeznaczenie, a także treści, które propagują. Muszą być dobrane z odpowiednim zaangażowaniem, żeby faktycznie miały pozytywny wpływały na rozwój twojej pociechy.
gry dla 5 latków

Kilkuletnie dzieci mogą korzystać z urządzeń takich jak komputer czy smartfon tylko w ograniczonym zakresie. Chodzi przede wszystkim o ich zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego musisz pamiętać, żeby obcowanie z ekranem było krótkie i z odpowiednimi przerwami. Dodatkowo postaraj się, żeby tytuły, w które twoje dziecko będzie grało, były dostosowane do jego wieku i możliwości. Gry dla 5-latków powinny nieść za sobą przede wszystkim aspekt edukacyjny, choć oczywiście nie należy zapominać o rozrywce. Najlepiej, jeśli spróbujesz wspólnej zabawy z dzieckiem. Może spodoba ci się któryś z poniższych tytułów?

Bridge Constructor – popularna gra logiczna

Budowanie mostów, choć w teorii brzmi jak coś bardzo skomplikowanego, w zaproponowanej przez nas grze jest znacznie uproszczone. Oczywiście wciąż trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby skonstruować most, który wytrzyma określone obciążenie. Gra wymaga logicznego i analitycznego myślenia. Oczywiście 5-latek będzie miał z tym problem, jeśli będzie grał w tę grę samodzielnie, dlatego w tym wypadku niezbędna będzie gra kooperacyjna. Tytuł rozwija spostrzegawczość, a także zapewnia dużą dozę rozrywki. Dostępny jest zarówno na PC, jak i konsole. Uproszczona wersja darmowa wydana została również na systemy mobilne.

Popularne gry dla 5-latków: Moja znajoma Świnka Peppa

„Świnka Peppa” to bajka-fenomen, o której słyszeli zapewne wszyscy rodzice. Choć graficznie jest mało zaawansowana, Peppa okazała się prawdziwym przebojem. Nie powinno więc dziwić, że również gra na tej licencji okazała się hitem wśród dzieciaków, które korzystają z komputerów czy telefonów komórkowych. Zasady rozgrywki są proste, a zabawa polega na wykonywaniu prostych zadań logicznych lub rozwijających refleks. Oczywiście w produkcji utrzymano znany z bajek klimat oraz oprawę graficzną. To jedna z ulubionych gier wszystkich przedszkolaków! 

Smerfy Misja Złoliść, czyli najlepsza gra dla dzieci

Świat smerfów, choć towarzyszy nam już od dziesiątek lat, wciąż bawi i fascynuje. W 2021 roku pojawiła się świetna gra osadzona w świecie niewielkich niebieskich stworków. To tytuł będący przygodówką platformową w pełnym 3D. Idealna pozycja dla wszystkich dzieci, które lubią grać w gry z ładną oprawą graficzną. Oczywiście najważniejsze są proponowane przez nią mechaniki, ale i te dostosowane są do potrzeb i możliwości dzieciaków. Zasady tej gry dla 5-latków są proste, a sama rozgrywka daje wiele satysfakcji.

Resoraki dla dzieciaków, czyli Hot Wheels Unleashed

Hot Wheels to kolejna ikona dziecięcej rozrywki. Resoraki również podbiły świat – jak się okazuje – elektronicznej rozrywki. Produkcja ukazała się w 2021 roku i zebrała znakomite recenzje. Oczywiście opiera się ona na zasadach popularnych wyścigów samochodowych. Emocjonujące pojedynki są bez wątpienia największą zaletą tytułu. To na pewno szybka gra, dlatego świetnie rozwinie refleks twojego dziecka. Szukasz dobrych gier dla 5-latków? Proste zasady sprawiają, że Hot Wheels Unleashed może okazać się strzałem w dziesiątkę! 

Bears Can’t Drift!? – barwny i przyjazny tytuł dla dzieci

Kolorowa i dynamiczna gra dla dzieci, która swoją premierę miała w 2016 roku. Dostępna jest na komputery osobiste oraz PlayStation 4. Za kierownicą gokartów zasiadają w niej niedźwiadki, które – co oczywiste – zrobią wszystko, aby jak najszybciej dotrzeć do mety. Polecić tę grę możemy zarówno przedszkolakom, jak i starszym dzieciom. Wszystko dlatego, że pozwala na zabawę pełną frajdy, ale i zdrowej rywalizacji. Posiada tryb umożliwiający ściganie się z wieloma graczami.

Forza Horizon 4 – sportowa gra dla każdego

Odsłona bestsellerowego cyklu gier z 2018 roku zachwyca modelem jazdy i grafiką. Jest dużo bardziej wymagającym tytułem, niż chociażby ten wskazany wcześniej. Najlepiej sprawdzi się jako sposób na wspólne granie – rodzica z dzieckiem. Takie elementy gry jak nauka modelu jazdy, poznawanie świata szybkich samochodów i radość płynąca z samych wyścigów sprawiają, że to pozycja obowiązkowa nie tylko dla 5-latka.

Super Mario Maker 2 – wciągająca i prosta gra

Produkcja dostępna jedynie na platformę Switch. Wyposażona została w edytor, w którym ty i twoja pociecha będziecie mogli tworzyć własne poziomy platformowe, a następnie je przechodzić. Lub udostępniać innym graczom. Działa to w obie strony, dlatego z łatwością będziesz mógł sprawdzić, co przygotowali inni użytkownicy. Takie rozwiązanie daje wiele satysfakcji. To produkcja nie tylko z kategorii junior, ale również dla dorosłych, którzy wychowali się na przygodach Mario i Luigiego.

Gry dla 5-latków, jak widać na powyższych przykładach, są bardzo urozmaicone. Zarówno tematycznie, jak i poprzez zastosowane w nich mechaniki. Jeśli więc szukasz tytułów odpowiednich dla swojego dzieciaka, na pewno znajdziesz coś, co go zainteresuje. Czasem będzie musiał kombinować, innym razem logicznie myśleć, a jeszcze innym ćwiczyć refleks w dynamicznych wyścigach. Każda z tych form rozrywki będzie dla niego rozwijająca. Pamiętaj jednak, że twoim obowiązkiem jest kontrolowanie, jak długo gra twoje dziecko, ponieważ spędzanie zbyt długiego czasu przed ekranem może niekorzystnie wpłynąć na jego zdrowie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły