Odpowiednie gry dla 3-latka? Zajmujące i rozwijające produkcje edukacyjne, zręcznościowe i logiczne

Kornel Grotkowski
Gry dla 3-latka powinny być odpowiednio dobrane. Dziecko w tym wieku jest szczególnie wrażliwe na bodźce, dlatego korzystanie z ekranów powinno być ograniczone. Więc jeśli ma grać, to tylko w odpowiednie produkcje! Sprawdź, jakie!
gry dla 3 latka

Trzylatek jest na etapie intensywnego rozwoju, dlatego trzeba dobrze przemyśleć, zanim wprowadzi się do jego życia coś nowego. Oczywiście gry mogą mieć pozytywny wpływ na jego funkcjonowanie. Ważne jednak, żeby przed ekranem spędzał mało czasu, a same produkcje były odpowiednio dobrane do jego możliwości i potrzeb. Gry dla 3-latka są oczywiście dostępne na rynku, ale twoim zadaniem jako rodzica będzie przeprowadzenie skutecznej selekcji. Poniżej prezentujemy kilka propozycji gier, które mogą być odpowiednie dla 3-latków i oczywiście nieco starszych dzieci.

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu psychoterapia.info.pl

My Tiny Pet – najlepsze gry dla 3-latka

Opieka nad elektronicznym zwierzakiem, karmienie, mycie, wyprowadzanie na spacery to coś, co może zainteresować małe dziecko. Szczególnie że grafika jest przejrzysta, a zasady gry bardzo proste. Oczywiście tytuł wymaga umiejętności obsługi telefonu, ponieważ dostępny jest na systemy mobilne. My Tiny Pet to ciekawe rozwiązanie na wspólny projekt ze swoim dzieckiem. To na pewno ciekawa i rozwijająca pierwsza gra, choć musisz uważać, żeby młody człowiek szybko się nie zniechęcił.

Pozycja obowiązkowa! Psi Patrol: Rusza do akcji!

Serial o odważnych pieskach to obecnie prawdziwy fenomen. Niedawno światło dzienne ujrzał film osadzony w tym świecie, wcześniej natomiast pojawiła się gra Psi Patrol: Rusza do akcji! Twoje dziecko lubi tę animację? Zakup tej gry może być dobrym pomysłem. Rozgrywka jest prosta, ale zajmująca, natomiast same aktywności rozwijają między innymi spostrzegawczość oraz koordynację. Na pewno przeniesienie do świata Psiego Patrolu będzie dla twojego dziecka ogromnym wydarzeniem.

Just Dance 2021 – dla młodszych i starszych dzieci

Dziecko w wieku trzech lat rozwija się również ruchowo. Nie ma dla niego nic lepszego niż taniec. Just Dance 2021 to zatem doskonałe rozwiązanie, ponieważ produkcja stworzona została z myślą o tańcu – niezależnie od wieku i umiejętności. Rozgrywka będzie dawała twojemu dziecku dużo frajdy, a przecież ruch to zawsze zdrowie. To jedna z najbardziej polecanych gier dla 3-latka dostępnych na rynku. Nie powinno to dziwić – nie obciąża bardzo wzroku, a zapewnia niesamowite emocje.

Kids Brain Buddy? Najlepsze gry edukacyjne dla trzylatka

Jak sama nazwa wskazuje, gra oferuje ćwiczenie… mózgu. To coś, co w wypadku małego dziecka jest niezwykle ważne, ponieważ stymuluje i pozwala się rozwijać. Ta gra logiczna dostępna jest za darmo na systemy mobilne – zarówno Android, jak i iOS. Pozwala na twórcze i aktywne spędzanie wolnego czasu. Grafika jest kolorowa i przyjemna dla oka, co na pewno zostanie docenione przez młodego człowieka, który dopiero wchodzi w świat elektronicznej rozrywki.

RC Cars to propozycja idealna dla przedszkolaka

Zdalnie sterowane samochody to coś, co interesuje większość dzieciaków. Gra RC Cars z 2002 roku pozwala na sterowanie takimi pojazdami na wymyślnych trasach, które najeżone są przeszkodami i niebezpieczeństwami. Ponieważ to gra stawiająca na zręczność, trzylatkowi może być na początku trudno w nią grać, ale w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest trening. Szczególnie że mechanika powinna mu się spodobać. Podobnie jak prosta i przejrzysta oprawa graficzna. To ciekawa forma na spędzanie czasu z dzieckiem – nauka refleksu poprzez granie w ciekawą grę.

Koziołek Matołek Wynalazca – edukacja przez zabawę

Gra w polskim klimacie kultowego Koziołka Matołka. Właściwie to zestaw gier, które skierowane są do najmłodszych graczy. Produkcja z 2001 roku zawiera wiele zabaw edukacyjnych, które pozytywnie wpłyną na rozwój twojego dziecka. Twórczo zajmą jego wolny czas, a także pozwolą na wykonanie prostych czynności. Minigry poprawią logiczne myślenie i szeroko rozumiany rozwój psychofizyczny. Jeśli chodzi o gry dla 3-latka, to jest to pozycja obowiązkowa. No i Koziołek Matołek… każdy powinien przecież wiedzieć, kim on jest!

Pomysł na prezent? Barbie Fashion Show

To tytuł, który zainteresuje głównie dziewczynki. Nawiązuje on do kultowych lalek Barbie. Gracz zajmuje się przygotowaniem pokazu mody, w którym udział wezmą lalki. Produkcja ukazała się w 2004 roku i jest niezwykle prosta, ale przy tym barwna i dająca wiele możliwości. Może nie jest to gra edukacyjna w pełnym znaczeniu tego słowa, ale na pewno rozwija wyobraźnię i motorykę, a o tych przecież też trzeba pamiętać. Produkcja ma niewielkie wymagania sprzętowe i przeznaczona jest do użytku na komputerach osobistych.

Gry dla dzieci mogą stanowić źródło radości, a jednocześnie dawać korzyści rozwojowe, ale tylko wtedy, gdy są odpowiednio dobrane. Młodsze dzieci nie powinny spędzać zbyt długiego czasu przed ekranem i to jest podstawowa zasada, o której musisz pamiętać. Jeśli jednak wszystko będzie pod kontrolą, jest szansa, że granie w gry przyniesie sporo korzyści. Dostępne na rynku gry dla 3-latka są barwne i pełne ciekawych mechanik, dlatego wcześniej czy później znajdziesz tytuł, który twoje dziecko pokocha!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
gry o lekarzach

Ciekawe gry o lekarzach przeniosą nas w nowy świat.

Spore grono osób uwielbia grać w gry komputerowe. Korzystają z nich zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Na uznanie zasługują gry o lekarzach, które pozwolą się poczuć tak, jakbyśmy wykonywali ten zawód. To doskonała propozycja dla każdego, kto lubi medyczne tematy i chce oddać się rozrywce na wysokim poziomie. Czym cechują się takie gry? Dlaczego warto je wybrać? Jakie zalety mają gry online? O czym musimy wiedzieć?
Kornel Grotkowski
Czytaj więcej