Gry o rybach i najlepsze symulatory połowu ryb. Produkcje dla zawodowców i amatorów

Kornel Grotkowski
Łowienie ryb to jedno z najpopularniejszych hobby świata. Z różnych powodów nie zawsze będziesz w stanie wybrać się z wędką nad jezioro czy rzekę. Gry o rybach, które w realistyczny sposób symulują tę wciągającą czynność, mogą być ciekawą alternatywą.
Gry o rybach

Rynek gier komputerowych stoi w ostatnich latach symulatorami. Tych skierowanych do wędkarzy również nie brakuje. Gry o rybach to przynajmniej kilka wartościowych tytułów, które powinny przypaść do gustu zarówno miłośnikom tego hobby, jak i osobom, które zwyczajnie szukają tytułu, przy którym się odprężą. Poniżej prezentujemy kilka najlepszych gier free-to-play i płatnych, które symulują łowienie ryb.

Fishing Sim World, czyli coś dla zawodowców

Dostępna między innymi na platformie Steam gra skierowana jest do zatwardziałych miłośników wędkarstwa. Twórcy stworzyli wymagający i pełen wyzwań system rywalizacji, który doprowadzić cię może na sam szczyt wędkarskiego świata. Będziesz musiał jednak pokonać dziesiątki zawodowców, nim wespniesz się na wierzchołek tej góry. Gra to nie tylko świetnie zaprojektowane łowienie – intuicyjne i pełne realizmu – ale również system rozwoju postaci.

Wędkując i wygrywając kolejne turnieje, będziesz zbierał pieniądze, które pozwolą ci na kolejne ulepszenia sprzętu. Można nawet pozyskać sponsorów będących furtką do pojedynków z najlepszymi. Fishing Sim World zachwyca realistyczną, trójwymiarową grafiką. Tytuł dostępny jest na PC.

Fishing Planet – pojedynki z graczami z całego świata

Ta darmowa gra online pozwoli ci na pojedynkowanie z innymi graczami. Jest to sieciowy, wieloosobowy symulator wędkowania. W przypadku tej produkcji, podobnie jak poprzedniej, postawiono przede wszystkim na realizm. Duży nacisk twórcy położyli na zakup i dobór sprzętu wędkarskiego. Nie zapomniano oczywiście o samym łowieniu, które jest bardzo satysfakcjonujące. Dostępne są trzy rodzaje wędkarstwa:

  • spławikowe;
  • spinningowe;
  • gruntowe.

W sumie w grze znajdziesz aż 170 gatunków ryb, a także 23 malownicze łowiska ze specjalnie przygotowanymi stanowiskami.

Russian Fishing 4. Rozgrywka z elementami RPG

Kolejna z darmowych gier o rybach dostępnych na platformie Steam. Wyprodukowana została przez rosyjskich programistów, a skupia się – mówiąc najogólniej – na pełnym swobody połowie ryb. Najnowsza odsłona popularnej serii gier o rybach zachwyca przede wszystkim oprawą graficzną. Połowy są bardzo satysfakcjonujące. Gracze zwracają jednak uwagę, że mikropłatności są niekiedy niezbędne, żeby osiągnąć wyższy poziom umiejętności wirtualnego wędkarza i móc złowić największe okazy. Warto, żebyś miał to na uwadze przed rozpoczęciem rozgrywki.

Gry o rybach: Let’s Fish – free-to-play

Najprostsza gra z wymienionych. Skierowana raczej do casualowych graczy. Choć pozornie jest dostępna za darmo, również posiada mikropłatności, które w znacznym stopniu ułatwiają rozgrywkę. Możesz jednak grać w Let’s Fish ze sporą satysfakcją bez dokonywania dodatkowych opłat. Produkcja ma najmniej zaawansowaną oprawę graficzną, ale to dlatego, że ma niewielkie wymagania sprzętowe. Ukryto w niej wiele elementów RPG jak zbieranie pieniędzy, rozwijanie wędkarza i ulepszanie sprzętu. Zapewnia rozrywkę na dziesiątki godzin.

Gry o rybach są produkcjami skierowanymi przede wszystkim do wędkarzy, ale również osób, które lubią rozbudowane symulatory. Gwarantują frajdę, a jednocześnie zaspokajają potrzebę rywalizacji oraz rozwoju postaci. Wiele tytułów możliwych jest do ogrania bez dodatkowych opłat, co na pewno jest dużą zaletą. Szczególnie że posiadają one wszystkie cechy gier o łowieniu z wysokim budżetem. Wybór tytułów jest na tyle duży, że na pewno znajdziesz wśród nich coś, co spełni twoje oczekiwania.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły