Płatne i darmowe gry dla dziewczyn. Sprawdź zestawienie najlepszych gier!

Kornel Grotkowski
Gry dla dziewczyn zwykle kojarzą się przede wszystkim z robieniem makijażu i projektowaniem kolekcji mody. Tymczasem do tej kategorii zaliczają się tytuły, w które chętnie grają również chłopcy! Sprawdź, co przygotowaliśmy w zestawieniu.
gry dla dziewczyn

W sieci znajdziesz najróżniejsze gry dla dziewczyn. Jest to zarówno bogaty wybór gier online, jak i tytułów, które nadają się na konsole. Nie ma jednego mianownika, który łączyłby gry online dla dziewczyn. Są natomiast takie tytuły, które dziewczynki i młode kobiety wybierają chętniej. Sprawdź je!

Gry dla dziewczyn – symulacje

Najlepsze gry dla dziewczyn to często takie tytuły, które symulują codziennie życie. Na tym właśnie polegają symulatory. Pozwalają prowadzić drugi żywot w świecie wirtualnym. Umożliwiają gotowanie, sprzątanie, chodzenie do pracy, zabawę z przyjaciółmi i wiele innych rzeczy. Oto najciekawsze gry dla dziewczyn z tej właśnie kategorii.

The Sims

Któż nie zna tej serii gier z kategorii symulacji? Chyba nie ma takiej osoby, a na pewno nie wśród młodzieży! Tytuł ukazał się w czterech seriach, a także niezliczonej liczbie dodatków do nich, spin-offów i aplikacji mobilnych. W Simsach możesz budować domy, wysyłać wirtualnych ludzi do pracy, nawiązywać romanse i… wpuścić kogoś do basenu, a potem zabrać drabinkę.

Animal Crossing: New Horizons

Wśród gier dla dziewczyn ten tytuł na Nintendo Switch cieszy się dużą popularnością. Symulator życia światło dzienne ujrzał w 2001 roku. Bohater może wcielić się w człowieka, którego sąsiadem są… zwierzęta o ludzkich cechach! Możesz wybrać, w którą z wersji zagrasz, bo dotąd – prócz podstawy – wyszły cztery kolejne tytuły z tej serii:

  • Animal Crossing: Wild World (2005);
  • Animal Crossing: City Folk (2008);
  • Animal Crossing: New Leaf (2012);
  • Animal Crossing: New Horizons (2020).

Co ciekawe, tytuł jest stale rozwijany.

Second Life

Ta gra dla dziewczyn spodoba się fanom budowania świata od podstaw. W wirtualnym świecie możesz stworzyć wszystko, i to w większości za darmo, choć platforma oferuje również konta premium. Tytuł, przygotowany i wypuszczony w 2003 roku przez firmę Linden Research, Inc., zapewnia rozrywkę na długie godziny. Po uiszczeniu opłaty do gry można importować własne pliki, np. z teksturami, a nawet działającymi przedmiotami, o ile są odpowiednio zaprogramowane.

Przeglądarkowe gry dla dziewczyn online – ubieranki i inne

Gry dla dziewczyn nie mogłyby istnieć bez… ubieranek. Ale to nie wszystko, co znajdziesz w tej kategorii. Do gier przeglądarkowych zaliczają się zarówno darmowe gry online, jak i te, w których można albo trzeba wykupić konto premium. Wszystkie dostępne są z poziomu komputera, a często i telefonu, po zalogowaniu na konto w przeglądarce.

Arena Mody

Jeśli lubisz ubieranki, ten tytuł jest dla ciebie. Możesz tutaj od podstaw stworzyć postać modelki, którą następnie wprowadzisz od razu w świat mody. Będziesz tworzyć fryzury, szykować nietypowe stroje i robić wszystko to, co najciekawsze w grach dla dziewczynek.

Star Stable

Wśród gier dla dzieci ten tytuł cieszy się powodzeniem z prostego powodu – spełnia marzenia wielu dziewczynek o posiadaniu własnego konia! To internetowa gra, w której jeździsz konno i troszczysz się o pozostawione pod twoją opieką konie. Możesz zdobywać kolejne sukcesy w jeździectwie i powiększać stado zwierząt pod swoją opieką.

Knights & Brides

Kolejna niezwykle popularna, a przy tym darmowa gra, w której co prawda nie staniesz się księżniczką, ale będziesz odpowiedzialna za prowadzenie własnego gospodarstwa. Na twojej głowie spoczną czarowanie, uprawianie roślin czy hodowla zwierząt. A gdy znajdziesz swojego rycerza, możesz się z nim zaręczyć!

Najlepsze gry dla dziewczyn z postacią kobiecą w roli głównej

Wśród gier dla dziewczyn nie sposób zapomnieć o tych tytułach, które co prawda zaliczają się do kilku rodzajów, ale są połączone jedną wspólną cechą – kobiecą bohaterką. W nich to kobieta jest protagonistką, co jednak stanowi wyjątek w świecie gier, zdominowanym przez męskie postacie. Oto kilka takich tytułów.

Life is Strange

Wśród gier dla dziewcząt – bo oznaczenie tej gry to PEGI 16 – ta zdecydowanie się wyróżnia. To gra przygodowa osadzona w świecie interaktywnej fikcji, stworzona przez firmę Dontnod Entertainment. Główną bohaterką jest Maxine Caulfield, studentka fotografii z niezwykłym talentem – umiejętnością cofania czasu. Rozgrywka polega na tym, że wszystko, co robisz, wpływa na późniejsze (i wcześniejsze!) wydarzenia. Celem jest wewnętrzna przemiana bohaterki, odzwierciedlająca ten sam proces przebiegający naturalnie w przypadku nastolatek. Tytuł zdobył duże uznanie krytyków.

Resident Evil 3: Nemesis

Japońska gra zaliczająca się do gatunku survival horror, z oznaczeniem PEGI 18+. Główna bohaterka, Jill, musi poradzić sobie z potworem o imieniu Nemesis, który ściga ją po całym świecie. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, co wyróżnia tę część na tle poprzednich z tej kolekcji gier. Czy walka Jill się powiedzie? Sprawdź sama!

Final Fantasy VII Remake

Na koniec coś z gatunku jRPG. Gra wydana została w 2020 roku na komputery osobiste i konsole PS przez Square Enix. To już siódma część Final Fantasy, w której nie tylko możesz eksplorować świat, ale również walczyć, prowadzić rozmowy i wykonywać zadania. Wszystko to w bardziej niż dotąd realistycznej oprawie i ciekawej stylizacji graficznej. Jedną z nowinek technicznych jest choćby hybrydowy system walki, który znacznie podnosi satysfakcję czerpaną z dynamicznych rozgrywek. Produkcja została oznaczona PEGI 16. Jeżeli interesują cię nowe gry, ta powinna sprostać twoim oczekiwaniom.

Oczywiście to jeszcze nie wszystkie gry dla dziewczyn. Nie brakuje tytułów przeglądarkowych wypuszczanych przez konkretnych producentów jak te związane z lalkami Barbie. W sieci możesz grać w gry, w których malujesz paznokcie czy prowadzisz kawiarnię. Znajdź coś dla siebie i oddaj się przyjemnej rozrywce!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły