Gry o wampirach – RPG, strzelanki i inne popularne tytuły, które nawiązują do tych demonicznych istot

Kornel Grotkowski
Interesują cię gry o wampirach? Te istoty, które pochodzą z ludowych wierzeń, stały się symbolem popkultury. Nie powinno zatem dziwić, że powstaje wiele produkcji, które w taki czy inny sposób nawiązują do pijących krew demonów.
gry o wampirach

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z pokermagazyn.pl

Gry wideo poruszają różne mniej lub bardziej oczywiste tematy. Zainteresowanie takimi gatunkami jak RPG, FPP czy strategie nie maleje, dlatego producenci szukają nieoczywistych rozwiązań, które przyciągną graczy. Popularne w ostatnich dekadach stały się wampiry, które obecnie określić można mianem symbolu popkultury. Pojawiają się w filmach, serialach i oczywiście książkach. Gry o wampirach również stanowią istotną część rynku wirtualnej rozrywki. W tekście znajdziesz najciekawsze tytuły, które nawiązują do pijących krew ludzi istot.

V Rising – hit ze Steama

Nie wiemy jeszcze, czy będzie to przebój, ponieważ produkcja jest jeszcze przed premierą (ta w maju 2022 roku), ale zapowiada się znakomicie. Sandboks z widokiem izometrycznym z elementami gry RPG? Ciekawa mieszanka, która może się udać. Oczywiście fabuła przeniesie nas do mrocznej krainy, w której pewien wampir będzie próbował odzyskać siły i stworzyć imperium. Jest potencjał!

Vampire The Masquerade – znany również w Polsce jako Wampir: Maskarada

Szczególnym uznaniem cieszy się wydana na PC gra Vampire: The Masquerade – Bloodlines, która – choć miała sporo niedociągnięć – przyniosła wiele przełomowych mechanik. Choć ukazała się w 2004 roku, wciąż cieszy się zainteresowaniem miłośników trzecioosobowych gier akcji. Tytuł o krwiopijcach osadzony w uniwersum Świata Mroku ma po latach doczekać się kontynuacji.

Najlepsze gry o wampirach – Vampyr

To bez wątpienia jedna z ciekawszych premier ostatnich lat, w której motywem przewodnim są właśnie wampiry. Gra fabularna TPP z elementami horroru zebrała świetne recenzje i wciąż cieszy się dużym uznaniem. Tytuł miał swoją premierę w 2018 roku i dostępny jest na wszystkie najpopularniejsze platformy.

BloodRayne, czyli alternatywna historia świata

Seksowna agentka będąca pół-wampirzycą i alternatywna historia świata po zakończeniu I wojny światowej? Trzeba przyznać, że brzmi to intrygująco i interesująco. Choć gra ukazała się w 2002 roku i nie wygląda już najlepiej, nadrabia naprawdę ciekawą i wciągającą fabułą. Swego czasu było o niej naprawdę głośno!

Castlevania – słynna seria gier o wampirach

Gry akcji z serii Castlevania towarzyszą nam nieprzerwanie od… 1986 roku! Wtedy ukazała się oryginalna odsłona gry. Choć prosta, a obecnie przestarzała, dała podwaliny jednej z najważniejszych serii w historii. Najnowsza, Castlevania Advance Collection, ukazała się we wrześniu 2021 roku. Trafiła na PC oraz konsole (w tym Switcha).

Z cyklu „klasyka gatunku”: Legacy of Kain

Jeśli chodzi o gry o wampirach, to trudno sobie wyobrazić podobne zestawienie bez Legacy of Kain. Seria pojawiała się w latach 1996-2003. Oczywiście nic nowego już nie ujrzymy, ale powrót do tych klasycznych tytułów nawet dzisiaj może dać wiele satysfakcji. Ostatecznie powstało pięć wysoko ocenianych gier, które osadzone zostały w świecie Nosgoth. Będziesz obserwował go z perspektywy dwóch postaci – Kaina oraz Raziela.

Sugerując się powyższymi tytułami, nie powinieneś mieć wątpliwości, że gry o wampirach od początku elektronicznej rozrywki były dla twórców oraz graczy bardzo ważne. To nie tylko jednoosobowe produkcje, ale również nowoczesne i idące z biegiem czasy gry online. Chcesz zostać łowcą wampirów, a może wcielić się w postać wampira? Wybierz tylko odpowiedni dla siebie tytuł i zacznij ekscytującą przygodę!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły