Poznaj gry podobne do Genshin Impact. Recenzje

Kornel Grotkowski
Przeglądając gry podobne do Genshin Impact, bardzo łatwo natrafić na mało interesujące pozycje. Ciężko ocenić jakość gry na podstawie krótkiego filmu reklamowego i screenów. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj najlepsze tytuły.
Gry podobne do Genshin Impact

Gry podobne do Genshin Impact stają się coraz bardziej popularne, dlatego producenci wręcz zalali rynek wieloma tytułami, z których jedynie nieliczne są godne uwagi. Z treści naszego artykułu dowiesz się, które gry będą odpowiednie właśnie dla ciebie. Przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie kilku pozycji wraz z opisami, co powinno ułatwić ci wybór.

Final Fantasy XV – niekwestionowana legenda

Seria Final Fantasy od wielu lat rozgrzewa serca graczy. Do tej pory rozgrywka, którą oferuje produkcja, odbywała się w trybie turowym, jednak od XV odsłony uległo to zmianie. Jest to pierwsza gra z serii z otwartym światem pozwalająca przejąć nad bohaterem w czasie rzeczywistym. Przyczepić można się jedynie do jakości dialogów.

Na uznanie zasługuje w przypadku tego tytułu, niebywała spójność postaci i emocjonujący, bardzo szybki system walki. Final Fantasy cieszy się popularnością na całym świecie za sprawą intrygujących postaci i ciekawej fabule. Jest to jedna z lepszych gier podobnych do Genshin Impact.

 Ys IX: Monstrum Nox – gra, której nie chcesz przeoczyć

Ys IX to wartka gra akcji w stylu Genshin Impact, w której przejmujesz kontrolę nad Adolem. Wraz z posuwaniem się fabuły na przód, odkrywał będziesz kolejne mapy i rejony. Twoją bazą stanie się gospoda, w której masz możliwość werbowania bohaterów do swojego składu. 

Na uznanie w przypadku tego tytułu zasługuje innowacyjny system walki, w pełni oddający dynamikę akcji. A w Ys okazji do walki nie brakuje. O ile w samym mieście nie można wyciągać brani, to już zgoła inaczej ma się sytuacja za miastem w otwartym terenie.

Darksiders 2 –  mroczna wersja Genshin Impact

Pod względem klimatu Darksiders 2 leży na przeciwległym biegunie do Genshin Impact, jednak bez trudu znajdziesz wiele podobnych rozwiązań. Darksiders utrzymana jest w mrocznej konwencji, ale jest silnie inspirowana serią Zelda podobnie jak Genshin. Gra oferuje otwarty świat, wymagające umiejętności lochy do pokonania oraz wciągająca walkę w czasie rzeczywistym. 

Przeglądając gry podobne do Genshin Impact od razu rzuca się w oczy produkcja Darksiders 2. Postacie są bardzo przyjemnie narysowane, a walka to prawdziwy majstersztyk. Ruch jest płynny i szybki, dzięki dodaniu elementów parkouru. 

Honkai Impact 3rd – wydawca myHoYo

Honkai Impact 3rd jest grą tego samego wydawcy, co Genshin Impact. Tak naprawdę produkcja wygląda i działa dokładnie tak samo, jednak w innej scenerii. Fabuła osadzona została w świecie science-fiction, w grze największy nacisk położono na teatralność walki. 

Na szczególną uwagę zasługuje ogromna ilość postaci, które masz możliwość odblokowania w trakcie całej rozgrywki. Fani Genshin Impact z pewnością nie będą zawiedzeni, pobierając tę pozycję. 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

the Legend of Zelda uznawany jest za pierwowzór Genshin Impact, dlatego nie mogło zabraknąć w zestawieniu także tej produkcji. To tutaj pierwszy raz zastosowano system paralotniarstwa, wspinaczki i walki, identyczny jak w przypadku Genshin Impact. 

Ogromna mapa Breath of the Wild daje wielką radość odkrywania. Znajdziesz tu zarówno duże wioski, jak i mroczne lochy, a poziom napotkanych przeciwników wymagał będzie d ciebie zastosowania odpowiedniej taktyki, by wyjść zwycięsko ze starcia. Panuje powszechna opinia, że jeśli uważasz się za fana Genshin Impact, to koniecznie musisz także zagrać w The Legend of Zelda.

Tales of Vesperia – uważana za najlepszą

Przez wielu graczy Tales of Vesperia uważana jest za najlepszą grę z tej grupy. Podobnie jak w Genshin Impact, tu też masz możliwość przełączania się między postaciami. Produkcja oferuje bardzo ładnie wykonany otwarty świat i szybką, widowiskową walkę w czasie rzeczywistym i postacie rodem z anime. Tales od Vesperia to naprawdę dobrze wykonana gra zachowana w klimacie anime, której warto poświęcić przynajmniej kilka wieczorów. Fanom Genshin Impact z pewnością przypadnie do gustu.

Już wiesz, jakie są gry podobne do Genshin Impact. Wymieniliśmy zaledwie kilka z nich, które według nas zasługują na uwagę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś poszukał swojej ulubione na własną rękę. 

Fot. główne: Zrzut ekranu z filmu “Version 3.5 “Windblume’s Breath” Trailer | Genshin Impact” via Youtube.com (Genshin Impact)

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły