Gra podobna do Diablo, czyli popularne Path of Exile. Sprawdź też inne tytuły!

Kornel Grotkowski
Spodobała ci się kultowa seria gier z gatunku hack and slash od firmy Blizzard Entertainment? Sprawdź, jaka inna gra podobna do Diablo jest dostępna na rynku i daj się jej porwać. Zobacz też inne, zbliżone tytuły, które mogą cię zainteresować.
gry podobne do diablo

Jeśli chodzi o gry hack and slash, to król jest tylko jeden – Diablo. Seria towarzyszy nam od 1996 roku. Pierwsze dwie odsłony uznawane są obecnie za kultowe. Choć mają na karku po kilka dekad, wciąż chętnie wybierane są przez graczy. Niedawno swoją premierę miała nawet odświeżona wersja Diablo II wraz z dodatkiem. Niemalejącą popularnością cieszy się również trzecia odsłona, która zadebiutowała w 2012 roku. Docenili ją zarówno miłośnicy jedno-, jak i wieloosobowej rozgrywki. Jeśli jednak szukasz nowych przygód, na pewno znajdzie się gra podobna do Diablo. I to nie jedna!

Path of Exile – konkurent kultowej serii Diablo

Mająca swoją premierę gra okazała się realnym konkurentem dla serii Diablo. Było to wydarzenie dość nieoczekiwane, ponieważ z tworzonym przez nowozelandzkie studio deweloperskie Grinding Gear Games tytułem nie wiązano większych nadziei. Okazało się jednak, że gra może być ciekawą opcją dla osób, które szukają alternatywy dla popularnej serii Diablo. Path of Exile, gra RPG akcji, przeznaczona jest do rozgrywki sieciowej, co również było ważnym elementem dla wielu miłośników klasycznych gier gatunku H’n’S.

W grze wcielisz się w bohatera, który przemierza nieprzyjazny i pełen niebezpieczeństw kontynent, Wreaclast. Trafił tam, ponieważ został wygnany ze swojej ojczyzny. Teraz będziesz mógł walczyć o przetrwanie i ucieczkę na własną rękę albo sprzymierzyć się z innymi wyrzutkami. Każda z dróg będzie naszpikowana niebezpieczeństwami. Gra doceniona została z powodu systemu rozwoju postaci, a także dynamicznej rozgrywki.

Gra podobna do Diablo 3? Sprawdź również te tytuły!

Fabularne gry akcji podobne do Diablo stanowią ważny segment rynku wirtualnej rozrywki. Poza wspomnianymi wyżej tytułami warto wymienić przynajmniej kilka innych, najlepszych gier z tego gatunku. Wszystkie wnoszą nowe mechaniki czy rozwiązania fabularne:

Titan Quest

Gra podobna do Diablo, która wydana została w 2016 roku. Przeniesie cię do czasów starożytnych. Bazuje na wątkach i motywach znanych z historii takich państw jak Grecja, Egipt czy Chiny.

The Incredible Adventures of Van Helsing

Ciekawe połączenie gatunkowe, ponieważ obok znanych z Diablo rozwiązań mamy mechaniki znane z gier typy tower defense. Tytuł dostępny jest na wielu platformach. W wersji na PC zadebiutował w 2013 roku.

Torchlight II

Twórcy zafascynowani światem fantasy przygotowali grę, której akcja osadzona jest w magicznym świecie. Produkcja bywa nazywana „duchowym spadkobiercą gry Diablo 2”, ponieważ stworzyli ją między innymi byli pracownicy firmy Blizzard.

Sacred 2

Choć ta gra podobna do Diablo miała premierę w 2008 roku, wciąż nieźle się trzyma. Przede wszystkim za sprawą ciekawej fabuły, a także nowatorskiego podejścia do tworzenia RPG akcji.

Choć Diablo III to gra trudna do prześcignięcia, na rynku jest naprawdę dużo interesujących tytułów, które w nowatorski i ciekawy sposób podchodzą do gatunku H’n’S. Choć nazywane bywają klonami Diablo, w rzeczywistości prezentują wiele nowatorskich mechanik. Wydaje się, że fani klimatów znanych z fabularnych gier akcji, którzy liczną na kolejną rewolucję, czekać muszą na premierę Diablo IV. Nie ma raczej wątpliwości, że firma ponownie stanie na wysokości zadania. I znów będziesz mógł poświęcić kilkadziesiąt godzin na wciągającą rozgrywkę.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły