Gry o koniach – TOP 7. Weź udział w zawodach jeździeckich na swoim PC

Kornel Grotkowski
Gry o koniach są na tyle popularne, że trudno było wybrać tylko 7 najlepszych z nich. Część z nich to gry online, inne opowiadają o wyścigach konnych, a niektóre łączą jedno z drugim. A ty którą grę z końmi wybierzesz?
gry o koniach

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z esportchallenge.pl

Konie to zwierzęta, które fascynują człowieka od tysięcy lat. Nic więc dziwnego, że gdy popularna stała się wirtualna rozrywka, zaczęło powstawać sporo gier o tych zwierzętach. W niektórych są one jedynie w tle jako pomoc dla głównego bohatera, ale inne w całości opowiadają o stajni i pracy hodowcy. A zatem czas na najlepsze gry o koniach!

Gry o koniach i ich hodowli w roli głównej

Wiele gier o koniach jest skierowanych wyłącznie w stronę miłośników tych zwierząt. Odbiorcami tych produkcji są często nastolatki, ale też osoby nieco starsze, które po prostu fascynują się końmi.

Howrse – gra o koniach online

Howrse to jedna z najpopularniejszych gier o koniach dla wszystkich, którzy marzą o własnej hodowli. Produkcja dostępna jest bezpośrednio przez przeglądarkę internetową. Wcielisz się w niej we właściciela stadniny, którego zadaniem jest opieka nad zwierzętami. Gra daje możliwość wyhodowania wielu różnych ras koni i następnie wystawienie ich w konkursach. Najszybsze z nich mogą wziąć udział w wyścigach, w których biorą udział również inni gracze. W tej wirtualnej przygodzie występują też kucyki.

Dołączenie do zabawy jest niezwykle proste. Nie trzeba nic ściągać ani wydawać żadnych pieniędzy. Wystarczy zarejestrować się na stronie gry, zweryfikować e-mail i po zalogowaniu rozpocząć rozgrywkę. Na start otrzymuje się klacz i ogiera. Czy uda ci się szybko powiększyć swoje stado?

Star stable online – darmowa gra o koniach przez internet

Star stable online to familijna gra wieloosobowa dla miłośników koni. Ta produkcja skupia się na tresurze tych zwierząt. Daje możliwość wybrania ich wyglądu w kreatorze, a później uczenia ich nowych sztuczek. Można w niej też przemierzać świat gry swoim koniem. Sporą jej zaletą jest fakt, że ilość naszych podopiecznych jest w niej nieograniczona. Można mieć tyle zwierząt, ile tylko dusza zapragnie. Bardzo istotny jest aspekt wieloosobowy zabawy. Gracze mogą tworzyć kluby jeździeckie, co daje ekscytujące pole do rywalizacji. Zostań prawdziwym hodowcą koni już dzisiaj!

Rival Stars Horse Racing – gra o wyścigach konnych na telefon i komputer

Rival Stars Horse Racing to gra o stadninie koni i wystawianiu tych zwierząt w wyścigach. Głównym celem gracza będzie wyhodowanie najlepszego czempiona, który sięgnie po główną nagrodę w konkursie. W trakcie zabawy można wcielić się zarówno w dżokeja, hodowcę, menedżera wyścigów, jak i w trenera. Właśnie ta różnorodność jest główną zaletą gry. Jej dodatkowym atutem jest fakt, że dostępna jest nie tylko na komputery z Windowsem, ale też telefony z androidem.

Horse Riding Tales – kolejna gra online o koniach

Akcja gry ma miejsce w małym miasteczku, w którym hodowcy koni wiodą spokojne życie. Możesz w niej wcielić się w jednego z nich. Co więcej, możesz to zrobić z przyjaciółmi, ponieważ toczy się ona w trybie wieloosobowej. Tak jak w przypadku poprzedniej gry, dostępna jest tutaj wersja zarówno na komputery, (można ją zakupić za pośrednictwem sklepu Steam) jak i na telefony (na Google Play). Co ciekawe w grze występują też stworzenia mityczne takie jak jednorożce i pegazy.

Popularne gry, w których koń jest najlepszym towarzyszem głównego bohatera

Poza grami, w których hodowla zwierząt jest na pierwszym planie, istnieje też szereg produkcji, w których są one jedynie w tle. Nie znaczy to jednak, że nie są one ważne. To często bardzo znane tytuły, wśród których znajdziesz najpopularniejsze gry. Konie w nich, to często najważniejsi towarzysze głównego bohatera. Jako że poprzednie produkcje w zestawieniu były skierowane raczej dla młodszego odbiorcy, tutaj dla odmiany warto przyjrzeć się tytułom, które zadowolą dorosłego gracza.

Wiedźmin 3

Kto nie słyszał o tej polskiej superprodukcji? Nie zawsze jednak pamięta się, że konie odgrywają w niej dość istotną rolę. Płotka, bo tak nazywa się kopytny towarzysz wiedźmina Geralta, jest jego wiernym sprzymierzeńcem. Nie tylko pomaga mu przemierzać ogromny świat gry, ale też bierze udział w wyścigach. Przyjemnym dodatkiem jest to, że można ją zawsze przywołać do siebie gwizdaniem.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 to gra o dzikim zachodzie. A jak dziki zachód to i gry o koniach. Preria to idealne środowisko dla kowboi i zwierząt, na których ją oni przemierzają. Interesującym dodatkiem w grze jest możliwość samodzielnego łapania dzikich mustangów na lasso. Złapane już zwierzęta można z kolei wyposażyć w różne przedmioty, takie jak nowe strzemiona czy siodła. Idealna gra dla dorosłych miłośników koni.

Seria Mount&Blade

Te gry skupiają się na nieco innym zastosowaniu koni. Chodzi tu o używanie ich w boju. W tej produkcji można więc się przyjrzeć jak koń może być wiernym towarzyszem rycerza lub wojownika z krainy wielkich stepów. Na uwagę zasługuję fakt, że w grach w serii jest możliwość strzelania z łuku z końskiego grzbietu. Do tego rodzajów tych zwierząt jest sporo – od ciężkich koni bojowych po lekkie wierzchowce zwiadowcze.

To już wszystkie gry o koniach, jakie dla was przygotowaliśmy. Czy jesteś mały, czy duży na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Są tu przecież produkcje zarówno skupiające się na hodowli koni, jak i te, w których są one wierzchowcami bojowymi. Nie pozostaje więc nic innego niż zasiąść przed ekran i trochę pojeździć.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły