Podniebne gry. Samoloty – 5 najlepszych symulatorów lotniczych

Kornel Grotkowski
Wśród symulatorów lotniczych znajdziesz obecnie kilka naprawdę udanych, wciągających tytułów. Gry samoloty cieszą się obecnie ogromnym uznaniem i mają oddaną grupę graczy. Tytuły są regularnie rozwijane i modowane.
gry samoloty

Rynek symulatorów stale się powiększa, a tytuły – choć często z pozoru nudne i powtarzalne – cieszą się coraz większym uznaniem. Zresztą symulatory lotu towarzyszą miłośnikom wirtualnej rozrywki od wielu dekad. Proste gry pojawiały się już na początku istnienia komputerów osobistych i konsol. Teraz jednak, za sprawą nowoczesnych technologii, udało się stworzyć tytuły, które zachwycają realizmem i niesamowitą oprawą audiowizualną. Jeśli interesuje cię lotnictwo, na pewno przyciągną cię takie gry. Samoloty wyglądają w nich realistycznie. Sprawdź, o jakie tytuły chodzi!

Najlepsze lotnicze gry – samoloty na ekranie? Microsoft Flight Simulator

Wydany w 2020 roku symulatory przygotowany przez firmę Microsoft wykorzystuje najnowszą technologię. Zarówno jeśli chodzi o grafikę, jak i realizm lotu. Pozwala na poruszanie się wybranymi, precyzyjnie odwzorowanymi samolotami po całym świecie. Dzięki temu będziesz mógł wybrać się w każdy zakątek globu, obejrzeć najbardziej znane zabytki, czy… popodziwiać Warszawę z lotu ptaka.

Nigdy do tej pory nie powstał symulator tak rozbudowany, a także z taką precyzją odwzorowujący lot samolotem, wnętrza maszyn czy lotniska. Tytuł skierowany jest do miłośników gatunku, których – jak się okazuje – na całym świecie nie brakuje. Microsoft Flight Simulator ma dość duże wymagania sprzętowe.

Microsoft Flight Simulator X – ponadczasowy symulator

Skoro mowa o najlepszych grach samolotowych, w zestawieniu nie mogło zabraknąć Microsoft Flight Simulator X. Choć, o tym zostało wspomniane wyżej, powstała nowsza odsłona gry, ta z 2006 roku wciąż cieszy się uznaniem. Wszystko dlatego, że ma oddaną społeczność moderów, którzy regularnie uzupełniają ją nowymi treściami. FSX jest niezmiennie polecany i używany przez prawdziwych pilotów, a także najbardziej oddanych hobbystów. W produkcję można grać zarówno samemu, jak i online. Dostępna jest między innymi na popularnej platformie Steam.

X-Plane 10. Konkurencja nie śpi

Wydany w 2011 roku tytuł jest chyba najpoważniejszym konkurentem Microsoftu na rynku symulatorów lotnictwa. X Plane 10, podobnie jak poprzednie tytuły, ma oddaną rzeszę użytkowników na całym świecie. Sprawia to, że regularnie wydawane są dodatki do gry – zarówno te płatne, jak i całkowicie darmowe. Dzięki temu tytuł sprzed ponad dekady wciąż wygląda zachęcająco, a także dostarcza wiele godzin rozrywki. Oferuje duży wybór samolotów, którymi oblecisz całą kulę ziemską.

FlightGear, czyli realizm przede wszystkim

Darmowa gra, która funkcjonuje w świadomości miłośników lotnictwa od ponad 20 lat. Choć to szmat czasu, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem. Przede wszystkim dlatego, że zapewnia prosty dostęp do bazy danych. Co za tym idzie – łatwo ją zmieniać i modować według własnych potrzeb. Symulator wciąż się rozwija i ma wielu oddanych graczy, którzy poświęcają długie godziny na jego ulepszanie.

Lataj w wojennych klimatach – IL-2 Sturmovik

Na koniec mała odmiana – zręcznościowy symulator w wojennym klimacie. Seria IL-2 Sturmovik rozwijana jest od 2001 roku. Skupia się na odtwarzaniu wydarzeń, bitew i sprzętu z okresu II wojny światowej. Na 2022 rok zapowiedziano premierę kolejnej odsłony serii – IL-2 Sturmovik: Battle of Normandy. Tytuły zachwycają realizmem i dobrą grafiką, ale nie są przesadnie trudne.

Jeśli chodzi o lotnicze gry, samoloty prezentowane w trybie online i offline nie są one specjalnie zróżnicowane. Stawiają przede wszystkim na możliwie najwierniejsze oddanie specyfiki lotu. Dane dowodzą jednak, że realistyczne symulatory mają swoich miłośników na całym świecie. Czy jesteś jednym z nich?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły