Gry podobne do Metin2 – poznaj najlepsze pozycje na rynku

Kornel Grotkowski
Jakie są gry podobne do Metin2? Przeczytaj artykuł i poznaj najlepsze propozycje dostępne na rynku, w tym kultową grę World of Warcraft. Poznasz tytuły wraz z krótkimi opisami rozgrywki.
gry podobne do metin2

Gry podobne do Metin2. Z naszego artykułu poznasz najciekawsze propozycje dostępne na rynku. Podpowiadamy, w co warto zagrać i argumentujemy dlaczego. Niekwestionowanym wyborem redakcji jest World of Warcraft, którego kolejne odsłony pojawiają się nieustannie od lat.

World of Warcraft – lider gier MMORPG

Wymieniając gry podobne do Metin2, nie można pominąć kultowej pozycji, jaką jest World of Warcraft. Na początku musisz wybrać przynależność do jednej ze stron odwiecznego konfliktu. Horda to grupa dowodzona przez ogry przybyła na ziemię z odległej, wymierającej planety. Chcąc przynależeć do hordy, masz możliwość wyboru między innymi postaci orka, trolla czy taurena. 

Władzę na ziemi sprawuje alians pod przewodnictwem ludzi. Do aliansu przynależą leśne elfy, ludzie czy krasnoludy. Każda ras charakteryzuje się indywidualnymi umiejętnościami, a grać nimi można po wyborze jednej z klas.

Grę World of Warcraft cenią sobie zarówno gracze specjalizujący się w PVE, jak i PVP. Ta legendarna pozycja oferuje ci także rozbudowany system tworzenia broni, eliksirów i innych przedmiotów. To typowy tytuł MMORPG, dlatego nastawiony jest na grę drużynową, sam nie osiągniesz kompletnie nic. Na uwagę zasługuje bardzo rozbudowany system rajdów drużynowych, w których może brać udział od 5 do 40 osób. 

Mniejsze lokalizacje są mniej wymagająco czasowo, ale te największe rajdy mogą trwać nawet kilka godzin. W przygotowaniach do walki z bosem powinni brać udział wszyscy klanowicze, ponieważ postacie mają uzupełniające się nawzajem umiejętności i specjalizacje. Przykładowo jedna osoba tworzy przydatne eliksiry, kolejna gotuje wzmacniające statystyki pożywienie, a kolejna zajmuje się łowieniem ryb. 

Lineage 2 – najlepsze MMORPG nastawione na walkę 

Lineage 2 to obok kultowego WoW’a, kolejna bardzo znana pozycja. Inaczej niż w przypadku poprzedniej gry podobnej do Metin2, tutaj rozgrywka nastawiona jest na walkę z innymi graczami, których skupiają gildie i alianse. 

Do wyboru masz kilka ras, charakteryzujących się indywidualnymi umiejętnościami i dostępnymi klasami. W Lineage 2 znajdziesz kilka naprawdę wymagających rajdów na Bossy, jednak nie są one dopracowane w takim stopniu, jak w przypadku poprzednio omawianej gry.

Jeśli weźmiemy jednak pod uwagę rozgrywkę PVP, to Lineage 2 jest niekwestionowanym liderem. Epickie wojny klanów i aliansów zrzeszających po kilka klanów robią imponujące wrażenie. Co jakiś czas odbywają się różnego rodzaju eventy, jak cotygodniowe walki na arenach, w wyniku których zostaje wyłonionych kilku zwycięzców otrzymujących bonus do statystyk na cały przyszły tydzień. 

Imponujące wrażenie robią także odbywające się co tydzień próby przejęcia zamków i osad, w których wziąć udział może kilkuset graczy. Wygrana wymaga naprawdę dobrej komunikacji, wybitnego sprzętu i planu, dlatego bez silnego klanu nie zdziałasz zbyt wiele. 

Poznałeś dwie najpopularniejsze gry podobne do Metin2. Na rynku znajdziesz ich o wiele więcej, jednak te dwie pozycje zostały wyborem naszej redakcji ze względu na grywalność, oprawę graficzną i rozbudowaną rozgrywkę. Polecamy serdecznie i życzymy udanej zabawy.

Fot. główne: Zrzut ekranu z filmu “Metin2 Trailer 2017” via Youtube.com (Metin2)

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły