Gry o smokach – popularne tytuły na konsole, PC i komórki. Płatne i darmowe gry dla każdego!

Kornel Grotkowski
Na rynku dostępnych jest wiele tytułów, które w taki czy inny sposób nawiązują do smoków. To przede wszystkim tytuły RPG, ale nie tylko. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze gry o smokach. Również te darmowe!
gry o smokach

Smoki, choć nie zawsze są głównymi bohaterami gier, pojawiają się w takiej czy innej formie w wielu tytułach. Te fantastyczne zwierzęta stanowią często potężnych przeciwników, z którymi będziesz musiał się mierzyć w pojedynkach na śmierć i życie. Ta popularność potężnych stworzeń jest nieprzypadkowa – budzą one fascynację, działają na wyobraźnię i zachwycają swoim majestatem. Nic zatem dziwnego, że gry o smokach to wiele ciekawych tytułów. Nie tylko RPG, ale również symulatorów. Niektóre z nich to cenione gry online i free to play.

Jakie są popularne gry o smokach? Na czele The I of the Dragon

Ten tytuł cRPG zadebiutował już w 2002 roku. Będziesz mógł decydować w nim o losach młodego smoka, którego zadaniem jest obrona ludzkości przed atakami żądnych krwi potworów. Będziesz mógł nie tylko ziać ogniem, ale również wykorzystywać magiczny talent zwierzęcia. Choć grafika nieco już się zestarzała, tytuł wciąż daje wiele satysfakcji. Dostępny jest dla graczy PC-towych.

Dragons: Dawn of New Riders – na filmowej licencji

Jeśli kojarzysz lubianą animację „Jak wytresować smoka?”, to opisywany tytuł powstał na jej licencji. W grze przejmiesz kontrolę nad Scribblerem i jego smokiem Patchem. Waszym zadaniem będzie pokonanie złowrogiego Eira. Choć z grami na licencji różnie bywa, jeśli chodzi o jakość, akurat Dragons: Dawn of New Riders zapewnia rozrywkę na wysokim poziomie.

Hungry Dragon, czyli darmowa przygoda dla każdego

Najpopularniejsza gra o smokach na urządzenia mobilne? Wszystko na to wskazuje! Dostępna jest na systemy Android oraz iOS. Pozwoli ci na sterowanie wirtualnym stworem, na którego drodze pojawi się wiele nieoczekiwanych przygód. Tytuł, choć dość prosty, zachwyca oprawą graficzną, a także urozmaiconymi trybami rozgrywki. 

Dragon Age: Inkwizycja – historia w smoczym świecie

Przenieś się do odległej, pełnej magii krainy, w której walka ze smokami staje się niezbędnym elementem przetrwania. Dragon Age: Inkwizycja to gra RPG z segmentu AAA. Zapewnia rozbudowaną i wielowątkową fabułę, a także jest bardzo zaawansowana technologicznie. Walcz, wykorzystując bronie i specjalne umiejętności. Naprzeciw ciebie staną smoki – groźne i przerażające.

Klasyka gatunku: The Elder Scrolls V: Skyrim

Choć dostępne są nowe gry o smokach, czasem dobrze sięgnąć po klasykę. W grze z serii The Elder Scrolls wszystko kręci się wokół nich. Z jednej strony to siejące spustoszenie bestie, a z drugiej… smocze dusze uwięzione w ciałach śmiertelników, którzy zwani są Dovahkiinami. Chcesz poznać ich niezwykłą historię? Sięgnij po jeden z najlepszych tytułów z gatunku role-playing game.

Bądź smokiem w Dragon Simulator 3D: Adventure Game

Kolejna gra na urządzenia mobilne, w której będziesz mógł wcielić się w smoka. Twoim zadaniem będzie przetrwanie i walka z potworami, które będą chciały cię pokonać. Będziesz mógł wykonywać misje, a twój pupil będzie wyglądał dokładnie tak, jak będziesz tego chciał. To złożony tytuł, który zapewnia rozrywkę na długie godziny.

Gry o smokach to bez wątpienia ciekawe i wciągające pozycje. Znajdziesz wśród nich wysokobudżetowe produkcje, ale również darmowe gry online. Coś dla siebie wybierze zarówno miłośnik MMORPG, jak i osoba, która szuka prostej gry przeglądarkowej, czy rozgrywki na smartfonie. Warto w nie zagrać, żeby albo wcielić się w ziejącą ogniem gestię, albo żeby z taką walczyć. Niezależnie od tego, co wybrałeś – będzie się działo!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły