4 najlepsze gry o traktorze. Poznaj produkcje dostępne online i nie tylko

Kornel Grotkowski
Maszyny rolnicze rozbudzają wyobraźnie tych, którzy chcieliby móc porzucić miejskie życie i zająć się spokojną uprawą roli na farmie. Na szczęście nie trzeba od razu rzucać wszystkiego i wyjeżdżać na wieś, ponieważ dostępne są gry o traktorze.
gry o traktorze

Gry o traktorze to przede wszystkim symulatory pracy na roli. Pojazdy w nich służą do uprawy pola, a więc ciągną za sobą takie urządzenia jak kombajny czy siewniki do zboża. Ciągniki mogą służyć też mniej konwencjonalnym celom, ale o tym przekonasz się, czytając dalej.

Farming Simulator 22 – najnowsza odsłona popularnej serii symulatorów

Farming Simulator to bardzo znana seria symulatorów pracy na farmie. Co roku wychodzi jej nowa odsłona. W tegorocznej ponownie mamy do czynienia z realistycznym odwzorowanie pracy rolnika na nowoczesnej farmie. Są tu więc różnorodne ciekawe maszyny, w tym oczywiście traktory. Gra podchodzi do tematu pracy na wsi dość kompleksowo, dlatego oprócz uprawy roślin, można też hodować w niej zwierzęta oraz zajmować się gospodarkę leśną.

Duży nacisk jest tutaj położony na warstwę ekonomiczną. Za zarobione za sprzedane plony pieniądze, można kupować nowe maszyny i inne potrzebne na roli urządzenia. Tak jak w życiu prawdziwego rolnika, również tutaj ważne są pory roku. Produkcja oferuje zaawansowaną symulację ich następowanie.

Grafika gry to zaawansowane 3D, a zatem traktory i inne urządzenia rolnicze są tu zaprezentowane dość szczegółowo. To samo tyczy się zwierząt gospodarskich. Mniejszy nacisk położony jest na wygląd postaci ludzkich, ale i one prezentują się całkiem nieźle. Farming Simulator imponuje liczbą dostępnych maszyn. Jest ich ponad 400, a jest to gra nie tylko o traktorach, więc do dyspozycji są też np. kombajny i urządzenia do przetwarzania plonów. Bardzo pozytywnie wpływa to na jej różnorodność. Warto samemu się o tym przekonać.

Polska Farma 2020 – konkurencyjne gry o traktorze i pracy na roli

Ta gra jest pod wieloma względami bardzo podobna do tej omawianej powyżej. Tu również mamy do czynienia z symulatorem o dużym poziomie realizmu. Grafika w grze jest tak samo szczegółowa (a może i bardziej) niż o konkurenta. Do czynienia mamy tu z realistycznym systemem pogody, który ma niebagatelny wpływ na wegetację roślin. Grać można jedynie w pojedynkę, ale nie jest to wielką wadą, ponieważ tak właśnie zazwyczaj preferują bawić się fani symulatorów.

Farmville – darmowa gra o traktorach i zarządzaniu gospodarstwem online

Farmville to darmowa i dostępna przez przeglądarkę gra online, w której każdy z wielu graczy posiada własne gospodarstwo rolne. Trzeba nim kompleksowo zarządzać, a więc wysyłać maszyny rolnicze do pracy, a także zadbać o pracowników. Tak jak w poprzedniej grze, tak i tutaj ważny jest aspekt ekonomiczny. Należy dbać o to, by np. w budżecie nie zabrakło pieniędzy na nasiona do wysiewu.

Rozrywka polega też na stawianiu ważnych budynków gospodarczych. Całość obserwuję się z góry. Grafika przedstawiona jest w technologii 2D i jest dość prosta, ale na tyle szczegółowa, że łatwo połapać się co jest czym. Swego czasu gra była dostępna przez Facebooka i zdobyła na nim ogromną popularność. Warto samemu się przekonać co jest w niej tak wciągającego.

Farm Tractor Simulator 3D – symulator farmy dostępny na urządzenia mobilne

Ta gra to nieco prostszy symulator pracy na farmie, który skupia się przede wszystkim na ciągnikach. To gra o traktorach i urządzeniach, które pracują razem z nimi. Można tu więc np., siać zboże za pomocą specjalnej maszyny, albo zbierać plony doczepionym kombajnem. Jak sama nazwa gry wskazuję, wszystko to w całkiem ładnej grafice 3D. Gra warta polecenia zwłaszcza osobom, które chcą pobawić się traktorem na swoim telefonie.

Na dziś przygotowaliśmy jedynie 4 gry o traktorze, za to gry bardzo dobre. Przynajmniej jedna z nich powinna przyciągnąć twoją uwagę na dłużej. Oczywiście warto sprawdzić każdą z nich, by przekonać się, która najbardziej będzie Ci odpowiadać. Jeśli marzysz o pracy na roli, wybierz coś dla siebie i zasiądź za sterami potężnej maszyny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły