Spędzasz dużo czasu na graniu w gry? Zainwestuj w dobre okulary

Kornel Grotkowski
mężczyzna gra w gry komputerowe w domu

Granie w gry komputerowe to nie tylko hobby, lecz coraz częściej również sposób na zarobek. Mowa tutaj o zdobywającym uznanie e-sporcie, który z roku na rok zaczynają praktykować osoby w różnych grupach wiekowych. Warto zwrócić uwagę na to, że choć spędzanie czasu przed ekranem komputera może być produktywne, to nie pozostaje bez wpływu na oczy. Rozwiązaniem jest inwestycja w dobrej jakości okulary, które ochronią narząd wzroku.

Dlaczego warto chronić oczy?

Statystycznie spędzamy przed ekranem komputera średnio 2-3 godziny dziennie. Są jednak i tacy, którzy wpatrują się w niego przez niemal cały dzień. Mowa tutaj nie tylko o osobach pracujących w biurze, lecz również o zawodowych graczach bądź tych, którzy w przyszłości chcieliby się nimi stać. Gra w gry może być jedynie sposobem spędzania wolnego czasu, choć coraz więcej osób angażuje się w e-sport, który wymaga wielu godzin praktyki. Wpatrywanie się w ekran komputera czy monitora telewizyjnego nie wpływa jednak dobrze na nasz wzrok. Problemem jest zwłaszcza niebieskie światło, które dociera do nas w zbyt dużych ilościach. Eksperci są zdania, że spędzanie kilku godzin dziennie przed komputerem może powodować wady wzroku bądź je pogłębiać. Nie odczujemy tego po kilku sesjach, a w rozrachunku długoterminowym, dlatego też warto zapewnić oczom odpowiednią ochronę.

Jakie okulary do komputera wybrać?

Dobór odpowiednich okularów do grania w gry to nie tylko kwestia ochrony oczu. Dzięki nim wolniej się męczymy i możemy skupić się na szczegółach, dostrzegając nawet najdrobniejsze elementy. W pierwszej kolejności warto odwiedzić salon optyczny, aby sprawdzić, czy aby na pewno nie potrzebujemy okularów korekcyjnych. Jak wspomniano, nieleczona wada wzroku, wskutek ciągłego kontaktu ze światłem niebieskim, może znacząco się pogłębić. Zainwestujmy w szkła, które absorbują światło niebieskie, ograniczając tym samym jego dopływ do oka. Dobrym wyborem będzie też powłoka antyrefleksyjna czy okulary polaroid. Nowoczesnym rozwiązaniem są natomiast soczewki relaksacyjne – niezbyt popularne, lecz pozwalające odciążyć nasz wzrok w dłuższej perspektywie czasowej. W górnej części soczewki te mają taką moc, jakiej potrzebujemy do dali, w dolnej są one nieznacznie mocniejsze. 

Gotowe okulary do komputera – tak czy nie?

W sklepach można znaleźć różnego rodzaju modele okularów oznaczone jako “do komputera”. Niemniej jednak warto mieć świadomość, że nie są one najlepszym wyborem. Zwykle nie posiadają dodatkowych powłok ochronnych, przez co nie stanowią właściwego zabezpieczenia narządu wzroku. O wiele lepszym rozwiązaniem jest dobór soczewek przez doświadczonego optyka. Dodatkowo możemy wtedy wybrać oprawki, w których będziemy wyglądać stylowo – graczom szczególnie polecane są okulary Ray Ban. Produkty gotowe najczęściej kuszą bardzo niską ceną, lecz jednocześnie nie spełniają podstawowych norm. Pamiętajmy, że osoby spędzające wiele godzin dziennie przed ekranem komputera, mogą w przyszłości odczuwać negatywne skutki noszenia niewłaściwie dobranych okularów.

Artykuł sponsorowany

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły