Gry o dinozaurach na PC i nie tylko. Znajdziesz tu także darmowe gry online

Kornel Grotkowski
Dinozaury rozbudzają wyobraźnie. Fascynują się nimi zwłaszcza chłopcy, ale dorośli też. Niektórzy nawet wiążą, z nimi karierę, zostając paleontologami. Tym, którzy zawodowe zajmują się czym innym, pozostaje obserwowanie ich w filmach… lub w grach.
gry o dinozaurach

To właśnie na najciekawszych wirtualnych wędrówkach z dinozaurami skupimy się w tym tekście. Wybraliśmy gry o dinozaurach dla dzieci, ale też takie dla nieco starszego odbiorcy. Wyrusz z nami w niezwykłą podróż po prehistorycznym świecie i poznaj największe bestie, jakie kiedykolwiek chodziły po ziemi.

LEGO: Jurassic World – najpopularniejsze gry o dinozaurach

Ta gra łączy w sobie świat parku dinozaurów i klocków LEGO, a więc dwie rzeczy, które uwielbiają dzieci. Produkcja jest udaną próbą przedstawienia najmłodszym fabuły z czterech filmów o dinozaurach:

  • „Jurassic Park”;
  • „ Zaginiony świat: Jurassic Park”;
  • „Jurassic Park III”;
  • „Jurassic World”;

Wszystko jest jednak nieco złagodzone, by pasowało do familijnego profilu klocków LEGO. Nie ma tu brutalnych scen znanych z filmów. Oczywiście w tym przypadku należy to potraktować jako zaletę. „LEGO: Jurassic World” to jedna z tych gier z dinozaurami, która zachwyci zarówno najmłodszych graczy, jak i ich rodziców. Jest płatna, więc aby w nią zagrać, trzeba wydać trochę pieniędzy. Jednak z pewnością jest warta swojej ceny.

ARK Survival Evolved – gra o przeżyciu w dziczy pełnej dinozaurów

Tym razem gra z innej beczki, bo przeznaczona wyłącznie dla dorosłych. Celem gracza jest przeżycie na wyspie pełnej dinozaurów. Początkowo nas bohater jest zupełnie nagi i nie ma nic przy sobie. Wszystko musi zdobyć sam, wydzierając dziczy przedmioty potrzebne do przeżycia. Co gorsza, na całej wyspie znajduje się mnóstwo prehistorycznych gadów, w tym tak potężne potwory, jak tyrannosaurus rex. Wszystkie wymodelowane są w pięknej grafice 3D. Imponują swoim wyglądem i są bardzo groźne, Czyhają, by pożreć bohatera będącego pod kontrolą gracza. To jedna ze świetnych gier o dinozaurach warta polecenia dorosłym graczom.

Bubble Bobble – idealna gra z dinozaurami dla dwójki dzieci

Ta produkcja to ogromny klasyk, ponieważ pojawiała się już na automatach w latach 80. Dzisiaj jest też dostępna na komputery pc. Gracze wcielają się w dwójkę dinozaurów – Buba i Boba. Potrzeba tu więc kolegi, aby w nią zagrać. Prehistoryczne gady są tu zaprezentowane wyjątkowo uroczo. Mają za zadanie usunąć wszystkich wrogów z planszy za pomocą baniek powietrza, które wypuszczają z ust. Gra jest podzielona na 100 etapów i aby ją przejść, trzeba zagrać w nie wszystkie. „Bubble Bobble” jest warta polecania zwłaszcza osobom, które nie chcą grać w pojedynkę.

Jurassic World Evolution – gra o parku z dinozaurami

Jeśli jesteś osobą, której marzy się własny park jurajski, to idealne gra dla ciebie. Twoją rolą jest tutaj budowa takiego miejsca i opieka nad podopiecznymi w postaci ogromnych, prehistorycznych gadów. Jednak nie tylko one są tu ważne, bo są też goście. Musisz więc stworzyć idealny park rozrywki, który przyciągnie wiele osób i zarobi na siebie. Doskonała gra dla wszystkich miłośników symulatorów zarządzania.

Turok – jedna z pierwszych gier o polowaniu na dinozaury

Gdy wybiera się najlepsze gry o dinozaurach, nie sposób nie wspomnieć o klasyku, jakim jest „Turok”. Gra została wydana już ponad 25 lat temu. Mimo to niektóre zawarte w niej mechaniki zachwycają do dzisiaj. W świecie pełnym dinozaurów musisz wyjść zwycięsko jako myśliwy, a nie ofiara. Na szczęście masz do dyspozycji cały arsenał śmiercionośnej broni. Kto tym razem będzie górą? Gracz czy siejące postrach dinozaury?

Dino Crisis – kolejny klasyk wśród gier z dinozaurami

To gra której nie trzeba przedstawiać starym wyjadaczom gamingu. Oczywiście nie wszyscy nimi jesteśmy, więc warto nieco ją tutaj opisać. W tym klasyku celem gracza jest przetrwania w nieprzyjaznym środowisku. Dlaczego jednak jest ono nieprzyjazne? Bo pełne jest krwiożerczych dinozaurów, które nie zawahają się, by pożreć nieuważnego gracza. To gra firmy Capcom, która znana jest przede wszystkim z produkcji survival horrorów takich jak „Silent Hill” oraz „Resident Evil”. Jak więc można się domyślić i tutaj mamy nutę strachu i niepewności, Idealna gra dla entuzjastów silnych emocji.

Dino World Online – Hunters 3D – mobilna gra multiplayer o dinozaurach

Jeśli chodzi o gry z dinozaurami online, ta produkcja sprawdzi się doskonale. Możesz w niej wcielić się w różnorodne gatunki dinozaurów – od wielkich, ale roślinożernych diplodoków, bo wielkie drapieżniki takie jak tyrannosaurus rex. Wszystko dzieje się online, a więc spotykasz się z innymi graczami i wchodzisz z nimi w interakcje, Możesz oczywiście spróbować na nich zapolować, ale też stworzyć stado, które będzie siało postrach w świecie gry. Coś dla osób lubiących granie z przyjaciółmi, a wszystko to na telefonie. Gra jest dostępna na Google Play.

Chrome Doino albo Dinosaur Game – w to gramy, kiedy nie ma internetu

Król gier o dinozaurach jest tylko jeden. Chyba nie ma na świecie użytkownika przeglądarki Google Chrome, który by w nią nie grał.

Kiedy z powodu usterki, czy problemów technicznych nie masz internetu, ratuje Cię przyjazny t-rex i zaprasza do zabawy. Gra to endless runner, polegający na unikaniu pojawiających się przeszkód. Celem jest dotarcie jak najdalej, za co naliczane są punkty. Świetny sposób na nudę, kiedy ktoś urwie nas od internetu.

To już wszystkie gry o dinozaurach, jakie dla was przygotowaliśmy. Na pewno któraś z nich przyciągnęła twoją uwagę. Czas więc zasiąść przed ekran monitora lub wyciągnąć telefon i cieszyć się przebywaniem w prehistorycznym świecie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły