Gry wojenne to nie tylko Battlefield i Call of Duty. Tytuły dla stratega, strzelca i survivalowca

Kornel Grotkowski
Gry wojenne to bardzo obszerny gatunek wirtualnej rozrywki. Obejmuje on dynamiczne produkcje FPP, ale również wymagające analitycznego myślenia gry strategiczne oraz ekonomiczne. Szukasz czegoś, przy czym będziesz mógł spędzić wolny czas? Sprawdź poniższe tytuły!
Gry wojenne

Jak doskonale wiemy, wojna to piekło. Chyba nie ma powodu, żeby się z tym spierać. Jednak ta w wirtualnej formie cieszy się nieustannie ogromnym zainteresowaniem. Wśród popularnych gier wojennych znalazły się zarówno dynamiczne produkcje FPP, jak i gry strategiczne, które wymagają umiejętności przywódczych. W zależności od wybranej opcji, na pewno będziesz się przy takich tytułach dobrze bawił. Szczególnie że nowe tytuły pojawią się regularnie i są dostarczane przez renomowanych twórców.

Battlefield oraz Call of Duty – najpopularniejsze gry wojenne

Jeśli chodzi o wojenne strzelanki pierwszoosobowe, niekwestionowanych liderów jest dwóch – serie Call of Duty i Battlefield. Obie to najlepsze gry wojenne online, obie skierowane są do masowego odbiorcy. Wszystko dlatego, że mają niski próg wejścia. Każdy, nawet bez większego doświadczenia, może dołączyć do rozrywki online i spróbować swoich sił. Odpowiednie algorytmy multiplayer dobierają przeciwników tak, żeby byli oni dostosowani do twojego poziomu. Dzięki temu pojedynki niosą za sobą dużo satysfakcji, ponieważ nie zderzysz się ze ścianą wrogów, których nie będziesz w stanie pokonać.

Kolejną zaletą obu wspomnianych produkcji jest dynamizm. Są one tak skonstruowane, żeby mecze były emocjonujące i pełne akcji. Pojawiasz się na mapie i za chwilę rozpoczynasz walkę o przetrwanie. To daje dużo satysfakcji, a jednocześnie pozwala na doskonalenie umiejętności. Bo te w grach FPP są niezbędne. Jednocześnie to tytuły, w których zadbano o idealne odwzorowanie:

  • broni (łącznie z parametrami technicznymi);
  • wojskowych strojów;
  • historycznych lokacji;
  • taktyki walki.

Detale te sprawiają, że zwiększa się realizm rozgrywki. Najpopularniejsze tytuły – Call of Duty: Modern Warfare, a także Vanguard oraz Battlefield 1 i Battlefield: Bad Company 2 dostępne są na podstawowe platformy – zarówno komputery, jak i konsole.

Company of Heroes, czyli kultowy wojenny RTS

To propozycja dla miłośników taktycznych niuansów. Niuansów, o których trzeba pamiętać, będąc otoczonym przez wrogów, którzy nie cofną się przed niczym, żeby wygrać bitwę. Gra stawia przede wszystkim na realizm, pokazując wojenną zawieruchę taką, jaka była w rzeczywistości. A ty jako gracz musisz się w niej odnaleźć i nie tylko dbać o swoich żołnierzy, ale również podejmować takie decyzje, które ostatecznie pozwolą ci na przeważenie szali pojedynku na swoją korzyść. Szybko zrozumiesz, że to nie takie łatwe.

Bo to właśnie wysoki poziom trudności sprawia, że Company of Heroes 2 – najpopularniejsza odsłona serii z 2013 roku – cieszy się wciąż tak dużym uznaniem. Akcja gry przeniesie cię na precyzyjnie odwzorowane fronty II wojny światowej. Zrzuci na okupowany przez wroga teren i bez większych wstępów zasugeruje, że dla ciebie liczy się tylko zwycięstwo.

This War of Mine – walka o przetrwanie

Mająca swoją premierę w 2014 roku gra This War of Mine to strategiczna gra wojenna, w której nacisk położono na aspekt survivalowy. Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowiada o konflikcie w czasach współczesnych. Jako gracz przejmujesz kontrolę nad grupką cywilów, a twoim podstawowym zadaniem jest uratowanie ich przed śmiercią. Na przestrzeni rozgrywki dochodzi o wielu nieoczekiwanych, kreowanych przez silnik gry wydarzeń, z którymi będziesz musiał sobie poradzić. A zagrożeniem nie jest jedynie przeciwnik, ale również głód czy brak lekarstw.

Po grach polegających na wyrwaniu się z rąk śmierci mogą nam się śnić takie elementy jak urazy, strach, ucieczki czy sama śmierć. Sprawdź, co oznacza sen o śmierci. Kliknij: https://memoriam.pl/sennik-smierc

Stworzone przez polskie 11 bit studios This War of Mine to gra unikatowa na skalę całego świata. Strategia dostępna jest na komputery osobiste oraz w wersji uproszczonej na urządzenia mobilne (systemy Android oraz iOS).

Gry wojenne mogą zabrać cię na pola walki z całego świata. Dzięki nim będziesz mógł wcielić się w komandosa, pilota, snajpera czy dowódcę oddziału. Zrozumiesz, jak dramatyczne potrafią być wojny, które decydują o losach świata. Większość z produkcji stworzono oczywiście po to, żeby zapewniały rozrywkę. Żeby można było podjąć się pojedynku z graczami z całego świata. Popularność gier wojennych nie powinna dziwić. To często bardzo dopracowane tytuły, które wymagają od gracza zwinności, umiejętności logicznego myślenia i przewidywania poczynań przeciwnika. Zarówno płatne, jak i darmowe gry bawią, uczą i rozwijają.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły