Najlepsze gry dla 10-latków – ranking tytułów logicznych, zręcznościowych i innych

Kornel Grotkowski
Gry dla 10-latków powinny być dostosowane do ich możliwości. Warto również wybierać tytuły, które będą pozwalały na rozwój dzieci w tym wieku. W parze z ciekawą rozgrywką powinny iść również walory edukacyjne. Sprawdź nasze propozycje!
gry dla 10 latków

Gry dla starszych dzieci powinny być już nieco poważniejsze, niż te skierowane do przedszkolaków. Za zmianą oprawy graficznej powinna iść również wyższa trudność. Wybierając tytuły odpowiednie dla swojego dziecka sugeruj się klasyfikacją PEGI. To jednak nie wszystko. Gry dla 10-latków powinny nieść za sobą również walory edukacyjne, o których niestety większość rodziców zapomina. Zainteresowanie twojego dziecka elektroniczną rozrywką można potraktować jako szansę na jego dalszy rozwój. Ten będzie możliwy, jeśli wybierzesz jedną z fantastycznych gier, które polecamy.

Cities: Skyline – najlepsza gra dla dzieci i dorosłych

Budowanie i zarządzanie miastem to zadanie dość złożone. Jednak wyzwanie, które stoi przed graczem w tytule z 2015 roku, daje wiele satysfakcji. Dla dziecka w wieku 10 lat niektóre mechanizmy mogą wydawać się skomplikowane, ale twoim zadaniem będzie wytłumaczenie mu zasad gry. Przygoda przy Cities: Skyline może okazać się doskonałą okazją do budowania wspólnych relacji. To pod wieloma względami wspaniała gra, która rozwinie logiczne i strategiczne myślenie.

LEGO Jurassic World, czyli rozrywka z kultowymi klockami

W 2015 roku ukazała się gra akcji, której fabuła oparta została na filmie „Jurassic World”, który w tym samym czasie trafił do kin. Co jednak ciekawe, mechanika gry oparta została na kultowych klockach LEGO. Połączenie okazało się tak trafione, że produkcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Skierowana jest do starszych i młodszych dzieci. Proste zasady i przejrzysta oprawa graficzna sprawiają, że dzieciaki mogą spędzić przy tym tytule wiele emocjonujących godzin. Ta gra zręcznościowa to świetna propozycja dla każdego 10-latka!

Jakie są idealne gry dla 10-latków? Postaw na Valhalla Hills!

Gra logiczna z elementami RTS-u osadzona w świecie wikingów? Brzmi jak przepis na sukces! I faktycznie, tytuł z 2015 roku zyskał szybko dużą rzeszę fanów, którzy docenili nie tylko pomysł, ale i realizację. To świetna gra nie tylko dla dzieciaków, ale i dorosłych. Wszystko dlatego, że zmusza do logicznego myślenia i planowania. Sama oprawa graficzna jest natomiast bardzo przyjemna, co również jest elementem umilającym rozgrywkę. Wśród gier dla 10-latków to pozycja obowiązkowa!

SimCity – buduj miasto i rozwijaj swoje umiejętności

Kolejna gra, w której celem twojego dziecka będzie budowanie i zarządzanie miastem. Kultowy tytuł z końca lat 80. XX wieku doczekał się remake’u, który ujrzał światło dzienne w 2013 roku. Zadaniem gracza jest budowanie, tworzenie miasta, dbanie o mieszkańców i kombinowanie, żeby utrzymać się przy władzy. To fajna gra, choć w niektórych momentach dość wymagająca. Takie wielopłaszczyznowe podejście do rozgrywki jest jednak ogromną zaletą tytułu.

Euro Truck Simulator 2 – logistyka, spostrzegawczość i szybkość!

Tym razem propozycja gry dla cierpliwych i dokładnych. Zadaniem gracza jest w tym tytule jazda ciężarówką i dowożenie różnych towarów – do określonego miejsca we wskazanym czasie. Choć pozornie wydaje się to nudne, produkcja stała się międzynarodowym hitem i podbiła serca graczy. Jazda ogromną ciężarówką daje wiele satysfakcji, a aspekt ekonomiczny został świetnie zarysowany. Tytuł skierowany jest również do młodszych graczy.

Wciągająca gra edukacyjna – Recovery: Search & Rescue Simulation

W tym tytule twoje dziecko wcieli się w członka ekipy poszukiwawczo-ratowniczej S.A.R. Będzie liczył się refleks i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dzieci uwielbiają podobne wyzwania, choć tytuł będzie odpowiedni również dla dorosłych. Wprawdzie nie jest to prosta gra, ale daje w czasie zabawy wiele satysfakcji. Jeśli chodzi o gry dla 10-latków, Recovery: Search & Rescue Simulation będzie dobrym wyborem. Produkcja ukazała się w 2013 roku i dostępna jest jedynie na komputery osobiste.

Tytuły z powyższej listy nadadzą się do kupna na prezent dla dziecka. Są odpowiednie zarówno jako dzieła rozrywkowe, jak i wpływające na rozwój gracza. Rozwijają takie cechy jak podejmowanie decyzji i logiczne myślenie. Oczywiście są dostosowane do wieku dziecka. Bo gry dla 10-latków powinny być dobierane z odpowiednim zaangażowaniem. Nie każdy popularny tytuł dostępny obecnie na rynku będzie przecież odpowiedni dla dziecka w tym wieku.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły