Gry podobne do Pokémon GO – inne tytuły oferujące rozszerzoną rzeczywistość (nie tylko o Pokemonach)

Kornel Grotkowski
Połączenie świata rzeczywistego z generowanym komputerowo stało się czymś powszechnym po premierze produkcji… polegającej na łapaniu Pokemonów. Świat oszalał na ich punkcie. Sprawdź inne gry podobne do Pokémon GO!
gry podobne do pokemon go

Kilka lat temu młodzi ludzie (i nie tylko!) biegali po mieście z komórkami w rękach, poszukując… Pokemonów. Wszystko za sprawą aplikacji znanej jako Pokémon GO (od firmy Niantic). Łączyła ona w sobie dwa światy – rzeczywisty oraz generowany komputerowo. Na ekranie smartfona widoczne było nie tylko otoczenie widziane okiem kamery, ale również „nakładane” animacje. Zadaniem gracza było wyłapywanie pojawiających się na telefonie stworków. Gra wykorzystywała tak zwaną rzeczywistość rozszerzoną. Popularność tytułu oznaczała jedno – że wcześniej czy później powstaną gry podobne do Pokémon GO. Tak się stało!

Najpopularniejsze gry podobne do Pokémon GO – aplikacje mobilne na Androida i iOS

Poniżej znajdziesz kilka tytułów gier podobnych do Pokémon GO, które również wykorzystują rzeczywistość rozszerzoną:

Minecraft Earth

Aplikacja stworzona z myślą o wszystkich miłośnikach gry Minecraft, czyli… milionach osób na całym świecie! Podczas eksploracji rzeczywistego świata zbierać będziesz mógł zasoby potrzebne do tworzenia nowych budynków. Dzięki programowi dostępnemu na komórki przeniesiesz swoje konstrukcje w naturalnych rozmiarach do realnego świata.

Wiedźmin: Pogromca Potworów

Coś dla miłośników przygód! Rozgrywka w rzeczywistości rozszerzonej polega na walce z potworami, które generują się na ekranie twojego smartfona. Będziesz mógł kolekcjonować eliksiry oraz oręże, które pomogą ci w kolejnych wirtualnych pojedynkach. Świat gry oparty jest o znaną z komputerów i konsol serię gier Wiedźmin.

Jurassic World Alive

Eksploracja, tworzenie, kolekcjonowanie, walka o przetrwanie – to tylko niektóre aktywności, które zapewni ci gra osadzona w świecie opanowanym przez bezwzględne dinozaury. Tytuł dostępny jest na komórki i skierowany jest do młodzieży. Gra mobilna filmy Ludia zachwyca realistyczną grafiką i nowatorskim podejściem do elektronicznej rozrywki.

Harry Potter: Wizards Unite

Również świat najbardziej znanego czarodzieja świata – Harry’ego Pottera – przeniesiony został do rzeczywistości rozszerzonej. Warto wspomnieć, że to nowa gra stworzona przez te same osoby, które odpowiedzialne są za Pokémon GO. Tytuł skierowany jest do młodszego odbiorcy. Zafascynowanego magią i ciekawego świata.

Gry podobne do Pokémon GO powstają i nadal będą powstawały. Są ciekawą alternatywą dla tytułów na platformy Xbox, Play Station, Nintendo Switch oraz komputery osobiste. Zapewniają zupełnie inną formę rozrywki, a także aktywności. Te darmowe gry stworzone są z myślą o młodszym odbiorcy, ale statystyki nie kłamią – dorośli równie chętnie zagłębiają się w fascynujący świat Pokemonów, Harry’ego Pottera czy Jurassic World.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
gry o lekarzach

Ciekawe gry o lekarzach przeniosą nas w nowy świat.

Spore grono osób uwielbia grać w gry komputerowe. Korzystają z nich zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Na uznanie zasługują gry o lekarzach, które pozwolą się poczuć tak, jakbyśmy wykonywali ten zawód. To doskonała propozycja dla każdego, kto lubi medyczne tematy i chce oddać się rozrywce na wysokim poziomie. Czym cechują się takie gry? Dlaczego warto je wybrać? Jakie zalety mają gry online? O czym musimy wiedzieć?
Kornel Grotkowski
Czytaj więcej