Gry podobne do Wiedźmina 3 – najlepsze RPG w otwartym świecie. Najciekawsze propozycje na PC, Xbox i PlayStation

Kornel Grotkowski
Produkcja CD Projekt Red podbiła kilka lat temu świat elektronicznej rozrywki. Większość osób przygody Geralta z Rivii ma już za sobą. Po ich zakończeniu pojawia się pytanie, jakie są gry podobne do Wiedźmina? Wybór jest naprawdę duży.
gry podobne do wiedzmina

Fabularne gry akcji cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ zapewniają ciekawą i urozmaiconą rozgrywkę na wiele godzin. Prym wśród tego typu produkcji wiedzie Wiedźmin 3: Dziki Gon, który okazał się komercyjnym przebojem ostatnich lat. Stworzona przez polskie studio gra, której fabuła opiera się na książkach Andrzeja Sapkowskiego, zachwyciła grafiką, wielowątkową fabułą i świetnymi mechanikami. Tytuł wydany został w 2015 rok, więc fani gatunku dawno go już ograli. Jeśli więc szukasz czegoś nowego, w tekście znajdziesz gry podobne do Wiedźmina, które powinny ci się spodobać.

The Elder Scrolls: Skyrim – klasyka gatunku

Wydana w 2011 roku gra action-RPG uznawana jest za jedną z najlepszych w swoim gatunku. Łączy w sobie elementy FPP, TPP i ma otwarty świat. Pojawiła się na wszystkich najpopularniejszych platformach. W unikatowy świat prezentuje świat fantasy – naszpikowany magią, walką i niebezpieczeństwami. Fabuła jest rozbudowana i pełna misji pobocznych, które pozwalają na wielogodzinną rozgrywkę. 

Najpopularniejsze gry podobne do Wiedźmina – Dragon Age: Inkwizycja

Gra RPG z 2014 roku, która przygotowana została przez BioWere. Twoim zadaniem jest stworzenie drużyny, która będzie w stanie walczyć z najróżniejszymi potworami. Duży nacisk położono na warstwę fabularną. Wiele postaci w świecie gry i linii dialogowych sprawia, że możemy mówić o kompletnym świecie. Świecie rozbudowanym i niezwykle wciągającym. Ta edycja gra doceniona została wieloma nagrodami.

Monster Hunter: World, czyli RPG wysokiej klasy

Tytuł, który musi być wymieniony na każdej liście gier podobnych do Wiedźmina 3. Miał on swoją premierę w styczniu 2018 roku i szybko zyskał uznanie graczy. Nie powinno to dziwić, ponieważ stworzony został przez niezwykle szanowane studio Capcom. Warto nadmienić, że do systemu role-playing game dodano wiele elementów pochodzących z gier akcji. Fabuła jest zatem nieco uproszczona, ale technika prowadzenia potyczek jest znacznie bardziej urozmaicona.

God of War – przebój z PlayStation

Popularny na całym świecie The Witcher to nie jedyna gra role-playing game, której warto dać szansę. Zdecydowanie do tego grona zaliczyć można serię God of War, która dostępna była jedynie na platformie PlayStation, a ostatnio pojawiła się na PC. Najnowszy tytuł zachwyca rozbudowaną, spójną i wciągającą fabułą. Sam system walki jest natomiast bardzo satysfakcjonujący. Fabułę osadzono w świecie mitologii greckiej. 

Największa niespodzianka ostatnich lat – Kingdom Come: Deliverance

RPG z otwartym światem, któremu zdecydowanie powinieneś dać szansę! Niewielkiemu Warhorse Studios mało kto dawał szansę na sukces, ale udało mu się stworzyć jedną z ciekawszych i bardziej rozbudowanych gier ostatnich lat. Zachwyca realizacją, ale podobać się może również dlatego, że akcję osadzono w Europie Środkowej w XV wieku. Tytuł pojawił się na rynku w 2018 roku i szybko stał się pozycją obowiązkową dla każdego fana fabularnych gier akcji.

Gry podobne do Wiedźmina – inne propozycje

Ponieważ świat gier akcji jest bardzo urozmaicony, powyższe propozycje to niewielki procent tytułów godnych zainteresowania. Inne to:

  • Shadow of Mordor;
  • Horizon Zero Down;
  • Fallout 4;
  • Dark Souls;
  • Red Dead Redemption.

Branża gier, widząc sukces studia CD Projekt, zaangażowała się w tworzenie ambitnych gier cRPG i podobnych. Dla graczy, to dobra wiadomość, bo wartościowych tytułów przybywa. Jeśli więc szukasz gier podobnych do Wiedźmina 2 lub 3, to nie powinieneś mieć problemu z ich znalezieniem. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
gry o lekarzach

Ciekawe gry o lekarzach przeniosą nas w nowy świat.

Spore grono osób uwielbia grać w gry komputerowe. Korzystają z nich zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Na uznanie zasługują gry o lekarzach, które pozwolą się poczuć tak, jakbyśmy wykonywali ten zawód. To doskonała propozycja dla każdego, kto lubi medyczne tematy i chce oddać się rozrywce na wysokim poziomie. Czym cechują się takie gry? Dlaczego warto je wybrać? Jakie zalety mają gry online? O czym musimy wiedzieć?
Kornel Grotkowski
Czytaj więcej