Gry podobne do CS:GO, czyli inne strzelanki pierwszoosobowe o zasadach zbliżonych do Counter-Strike: Global Offensive

Kornel Grotkowski
Jeśli interesują Cię gry podobne do CS:GO, to na rynku funkcjonuje przynajmniej kilka tytułów, którymi powinieneś się zainteresować. Oczywiście mechanika i oprawa graficzna nie są takie same, ale sam system rozgrywki jest bardzo zbliżony.
gry podobne do cs go

Strzelanki pierwszoosobowe multiplayer cieszą się dużym zainteresowaniem wśród graczy na całym świecie. W najpopularniejszych tytułach serwery pękają w szwach i organizowane są turnieje, w których wyłaniani są najlepsi. Prym wśród takich produkcji od wielu lat wiedzie Counter Strike: Global Offensive. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnej alternatywy dla tytułu stworzonego przez Valve. W tekście znajdziesz kilka propozycji, które obejmują gry podobne do CS:GO. Znasz je wszystkie?

Może Team Fortress 2? To tytuł zbliżony do Counter-Strike: Global Offensive

Niewielu już pamięta, ale Team Fortress 2 to rozwinięcie darmowej modyfikacji do kultowego Quake’a 2. Pomysł okazał się tak udany, że Valve postanowiło wypuścić go jako pełnoprawny tytuł FPP. Oczywiście stworzony z myślą o grze online. Choć produkcja zadebiutowała w 2007 roku, wciąż ma wierną i dużą bazę graczy. Przede wszystkim dlatego, że rysunkowa grafika praktycznie się nie zestarzała. Duży wybór broni i urozmaicone mapy to kolejne atuty zasłużonego tytułu dostępnego na PC.

Overwatch – hit od Blizzard Entertainment

Wsród gier podobnych do CS:Go wymienia się często Overwatch. Dynamiczna rozgrywka, a także świetnie zaprojektowane mapy sprawiają, że tytuł wciąż cieszy się uznaniem, choć zadebiutował w 2016 roku. Wyprodukowała ją firma Blizzard Entertainment – ta sama, co Warcrafta czy Diablo. To wyznacznik jakości, czego najlepszym dowodem jest ten właśnie FPS.

Interesują Cię gry podobne do CS:GO? Sprawdź Rainbow Six Siege!

Wydany w 2015 roku tytuł stawia przede wszystkim na realizm. To jedna z ciekawszych propozycji skierowanych do miłośników taktycznych pierwszoosobowych strzelanek. Pełen tytuł to Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege. Za grę odpowiedzialne jest studio Ubisoft. Gra skupia się na walce specjalnych oddziałów policji z terrorystami. Dostępna jest między innymi na popularnej platformie Steam.

Valorant, czyli taktyczny FPS 5 na 5

Valorant to nowa gra – wydana w 2020 roku. To nietypowe, ale jakże udane połączenie hero shootera oraz CS:GO. Tytuł skupia się na pojedynkach pięciu na pięciu, a rzecz dzieje się na ciasnych arenach. Sprawia to, że mecze są dynamiczne i pełne zwrotów akcji. Bohaterowie, którymi będziesz mógł grać, mają do dyspozycji dużo różnych rodzajów broni, a także dysponują specjalnymi zdolnościami.

PlayerUnknown’s Battlegrounds – sieciowe strzelanie z survivalem

Przedstawiciel popularnego ostatnio trybu Battle Royale. Gra łączy w sobie elementy pierwszoosobowego shootera oraz survivalu. Przeznaczona jest do grania online. Choć wydana została w 2017 roku, na stosunkowo niewielkie wymagania sprzętowe. Codziennie w PlayerUnknown’s Battlegrounds grają tysiące graczy na całym świecie. Może do nich dołączysz?

Choć pierwszoosobowe shootery to niekiedy darmowe gry, najczęściej jednak wymagają dodatkowych opłat. Co jednak ważne, gry podobne do CS:GO często mają po kilka lat na karku, dlatego znalezienie ich w promocji nie powinno stanowić problemu. Zapewniają tryby gry, które spodobają się wszystkim miłośnikom pojedynków z innymi graczami, a także dynamicznej i pełnej akcji przygody w wirtualnym świecie. Jeśli interesuje cię runda lub dwie w jednym z powyższych tytułów, nie zwlekaj – zagraj i przekonaj się, że warto!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły