Najciekawsze gry dla 9-latków – tytuły sportowe, strategiczne i platformowe. Dobra gra to edukacja poprzez zabawę!

Kornel Grotkowski
Dobrze dobrana gra to taka, która z jednej strony będzie ciekawa i wciągająca, a z drugiej rozwijająca i dopasowana do potrzeb i wieku gracza. W poniższym artykule znajdziesz najlepsze gry dla 9-latków dostępne na rynku.
gry dla 9 latków

Każdy rodzic chciałby, żeby gry jego dziecka miały w sobie jakiś pierwiastek edukacyjny. Warto więc wybierać takie tytuły, które faktycznie będą miały wpływ na rozwój twojej pociechy. Jednocześnie miej świadomość, że nawet gry stworzone stricte z myślą o rozrywce – jak chociażby produkcje strategiczne, ekonomiczne czy zręcznościowe – wciąż uczą i rozwijają określone umiejętności. Pamiętaj więc, że wybierając gry dla 9-latków, nie możesz zapomnieć o aspekcie rozrywkowym. Ten edukacyjny pojawi się tak czy inaczej. Oczywiście, jeśli tytuł będzie dobrany do możliwości i wieku dziecka.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z imionameskie.pl

Klasyka w nowoczesnej formie – Giana Sisters: Twisted Dreams

Dwuwymiarowa platformówka, która ukazała się w 2012 roku, szybko podbiła świat gier dla najmłodszych. Nie powinno to dziwić. Wpadająca w oko oprawa graficzna, a także zręcznościowa rozgrywka to coś, co zawsze będzie się podobało. Tytuł dostępny jest nie tylko na komputery osobiste, ale również konsole – X360 czy PS3. Choć produkcja ma na karku dekadę, wciąż świetnie się w nią gra.

Postaw na sprawdzone rozwiązania. Wybierz Rayman Legends

Pozostajemy w świecie zręcznościowych platformówek. Tym razem twoje dziecko wcieli się w postać kultowego w świecie elektronicznej rozrywki Raymana. Gra o podtytule „Legends” to piąta pełnoprawna odsłona popularnej serii. Tytuł światło dzienne ujrzał w 2013 roku. To jedna z najlepszych gier zręcznościowych dostępnych obecnie na rynku. Świetnie sprawdzi się zarówno w wypadku młodszych, jak i starszych dzieci.

FIFA – najciekawsze gry dla 9-latków

Tutaj liczy się refleks, zręczność i miłość do piłki nożnej. Legendarna już seria FIFA, symulator futbolu, od lat rządzi na komputerach i platformach. To świetna gra kooperacyjna – dla twojego dziecka i ciebie lub jego kolegów. Tytuły z serii doskonale sprawdzą się podczas spotkań w większym gronie. Ma proste zasady, dlatego nawet osoby niegrające w piłkarskie symulatory, szybko zrozumieją podstawy działania gry.

Idealna gra dla dzieci? LEGO Harry Potter

Stworzona na licencji popularnej serii książek gra przenosi gracza do świata magii i… klocków LEGO. Czy może być lepsze połączenie dla dzieciaków? Gra akcji to wiele zróżnicowanych poziomów i wyzwań, z którymi poradzą sobie – ale nie bez problemu – również młodsi gracze. Choć tytuł rzuca wyzwanie, jego ogrywanie daje wiele satysfakcji. Jeśli chodzi o gry dla 9-latków, to jedna z najciekawszych propozycji. Dobrze zbalansowana, wciągająca i rozwijająca refleks, czy umiejętność logicznego myślenia.

Anno 2070 – postaw na rozwój

W wypadku tej produkcji z 2011 roku mamy do czynienia ze znacznie bardziej złożonym systemem gry. Jest to bowiem gra strategiczna dziejąca się w przyszłości. Przed graczem stanie szereg wyzwań – dotyczących rozbudowy miasta, rozwoju technologii czy zagadnień ekonomicznych. Nie będzie to zadanie proste dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym, ale na pewno warto zaproponować mu tę grę. Może mieć pozytywny wpływ na jego rozwój.

StarStables – prosta i fajna gra

Gra online skierowana przede wszystkim do dziewczynek, choć oczywiście dostępna jest dla każdego. Możliwe jest granie w nią w przeglądarce lub telefonie komórkowym. Polega na hodowli koni, a także przemierzeniu wyspy Jorvik. Nie brakuje w niej wyzwań, a także różnego rodzaju przygód. Tytuł dostosowany jest do potrzeb młodszych dzieci. Poprawi spostrzegawczość, refleks i inne istotne cechy twojego dziecka.

Znalezienie odpowiednich gier dla 9-latków nie stanowi obecnie problemu. Powyższe zestawienie tytułów to tylko niewielki procent tego, co można obecnie kupić lub pobrać. Wybieraj nie tylko produkcje nastawione na edukację – pamiętaj, że dziecko potrzebuje również wypoczynku i rozrywki.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły