Najlepsze gry o gotowaniu. Kilka gier, w których wcielisz się w szefa kuchni

Kornel Grotkowski
Prawdopodobnie każdy z nas próbował swoich sił w gotowaniu w domu. Niektórym jednak wciąż jest mało i marzy im się praca na profesjonalnym sprzęcie. Jeśli jednak nie mają do niego dostępu – pozostaje zdać się na gry o gotowaniu.
gry o gotowaniu

Gry o gotowaniu to zarazem kulinarna, jak i wirtualna przygoda. Możesz wcielić się we właściciela pizzerii, ale też przygotowywać wykwintne francuskie dania jako szef kuchni. To zależy już tylko od ciebie. Na dzisiaj przygotowaliśmy 5 gier, które powinny trafić w różne gusta smakoszy.

Overcooked 2 – gry o gotowaniu idealne na imprezę

„Overcooked 2” to bardzo udana produkcja, a jej siła tkwi w nacisku na kooperacje. To właśnie dzięki współpracy z innymi osiąga się w niej najlepsze wyniki. Grać można lokalnie, a także przez internet, we czwórkę przygotowując wymyślne potrawy. Czy gra zmieni się w konkurs o to, kto będzie mistrzem kuchni? Nie powinna, ponieważ gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. Tylko ścisła współpraca pozwoli na pokonywanie kolejnych poziomów gry, a co za tym idzie gotowanie coraz smaczniejszych dań.

To również doskonała gra dla dzieci. Co prawda jej poziom trudności szybko wzrasta, ale zawsze można pograć z najmłodszymi w początkowe etapy. Z czasem maluchy również powinny się nauczyć gotować nie gorzej od dorosłych.

Cooking Simulator – gra o gotowaniu, która podchodzi do tego (nie do końca) na poważnie

W „Cooking Simulator” gotuje się niemal tak jak w rzeczywistości. W rzeczywistości, w której ma się dostęp do najlepszych sprzętów kuchennych i najświeższych składników. Wszystko to w bardzo realistycznej oprawie graficznej. To czy gracz podejdzie do swoich obowiązków kucharza na poważnie, zależy już wyłącznie od niego. To realistyczny symulator, w który pozwoli np. podać gościom efekty nieudanych eksperymentów z pieczeniem ciast. W wirtualnej kuchni można bowiem robić to, na co tylko się ma ochotę. Fantazyjni gracze mogą np. spróbować wsadzić gaśnicę do mikrofali. Czy stanie się wtedy coś złego? To pytanie retoryczne, tak jak takim pytaniem jest to, czy warto zagrać takie gry o gotowaniu jak „Cooking Simulator”.

Pizza Connection 3 – dla wszystkich, którzy marzą o własnej sieci pizzerii

W tym tytule wcielisz się w początkującego właściciela pizzerii. Na początku dysponujesz tylko jednym, zapuszczonym lokalem, ale z czasem możesz stworzyć prawdziwe imperium. Najpierw jednak trzeba zadbać o podstawy – personel i nowe przepisy, które będą ukoronowaniem menu. Później czas na wisienkę na torcie (a może oliwkę na pizzy) w postaci udanego wystroju. Wszystko to w stylu słonecznej Italii. Ale jak Włochy to i mafia, ponieważ gra pozwala na kontakty ze światem przestępców. Można w niej np. prać brudne pieniądze i w inny niegodziwy sposób dorabiać sobie na boku.

Seria Cooking Mama – przyjazne gry o gotowaniu dla dzieci i nie tylko

Gry z serii „Cooking Mama” wydawane są głównie na konsole Nintendo, ale nie powinno to odstraszyć prawdziwych entuzjastów gotowaniu. To bowiem wyjątkowo przystępne i przyjazne gry, a zatem idealne także dla dzieci. Dla dorosłych też się coś znajdzie, ponieważ mimo wszystko produkcja potrafi być też wyzwaniem. Ciekawostką w grze jest korzystanie z możliwości konsoli Wii, Nintendo DS oraz ekranów dotyków smartfonów działających na systemach iOS i Android, ponieważ jedna część serii dostępną jest również na nie. Można np. mieszać zupę na ekranie dotykowym. Wiele zadań w grze wykonuje się pod presją czasu, ale z pewnością, dzięki poradom tytułowej Mamy już wkrótce uda Ci się wyczarować wspaniałe dania główne i desery.

Lekcje gotowania z Sarą – darmowe gry o gotowaniu online

„Lekcje gotowania z Sarą” to przyjazne gry o gotowaniu dostępne przez przeglądarkę. Może to ułatwić do nich dostęp dzieciom, ponieważ nie trzeba będzie nic instalować. Skierowana do dzieci wydaje się też grafika produkcji. To jedna z tych gier kulinarnych, w których jedzenie wydaje się wręcz przyjaźnie mówić „zjedz mnie” do gracza. Ogromnym plusem produkcji jest fakt, że pojawiają się w niej przepisy, które można później wykorzystać w prawdziwej kuchni. Wiele mogą się więc nauczyć z niej zarówno dorośli, jak i dzieci.

Cooking Fever – wciągająca gra z gotowaniem na androida

Cooking Fever to produkcja, w której jako właściciel baru z fast-foodami musisz dać z siebie wszystko. Zamówienie będą sypały się coraz szybciej, a niezadowoleni klienci nie wrócą więcej do twojego biznesu. Kluczowe jest tutaj umiejętne zarządzenie czasem i posiadała w głowie timer, który podpowie nam, które z pozostawionych do gotowania półproduktów są już gotowe. Bo co jest gorsze od niedosmażonego burgera? Chyba tylko spalony burger. Trzeba więc tutaj bardzo uważać, ponieważ jeśli klienci obejdą się smakiem, to być może i twój bohater nie będzie miał wkrótce co włożyć do garnka.

To już wszystkie gry o gotowaniu w naszym zestawieniu. Wybraliśmy kilka tytułów, w które można grać online, jak również tych, w które gra się samodzielnie. Niezależnie więc czy wolisz gotować sam, czy z przyjaciółmi, z pewnością znajdziesz najlepszą grę o gotowaniu dla siebie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły