Gry survival – 8 najlepszych gier survivalowych na komputery i konsole

Kornel Grotkowski
Jeśli chodzi o gry survival, to cieszą się one ogromnym uznaniem. Na rynku są dziesiątki interesujących tytułów, które w taki czy inny sposób podchodzą do zagadnienia przetrwania. Poniżej znajdziesz najlepsze z nich!
gry survival

Rynek gier survivalowych jest niesamowicie obszerny. To zarówno propozycje dla jednego gracza, jak i wieloosobowe. Znajdziesz tam otwarty świat, ale również liniowe rozwiązania fabularne. Jeśli potrzebujesz rozrywki na najwyższym poziomie, zapoznać powinieneś się z naszym zestawieniem. Sprawdź najlepsze gry survival na rynku.

Najpopularniejsze gry survival? Na pierwszym miejscu Minecraft!

Skierowana do młodszych odbiorców gra uznawana jest za jedną z najpopularniejszych na świecie. Produkcja cieszy się uznaniem w branży i generuje miliardowe zyski. Wydana została w 2011 roku. Posiada wiele mechanik, które sprawiają, że nazywana może być grą survivalową. Ma otwarty świat i przeznaczona jest dla wielu graczy.

The Forest – survival horror

Twój samolot rozbija się na pokrytej lasem, ogromnej wyspie. Musisz zbudować dom i znaleźć pożywienie. Szybko okazuje się, że nie mieszkasz na niej sam. W The Forest musisz więc nie tylko zadbać o podstawowe potrzeby oraz schronienie, ale również być przygotowanym na atak bezwzględnych kanibali. Produkcja z 2018 roku jest jedną z najpopularniejszych na Steamie w swoim gatunku.

Jeśli lubisz horrory, zajrzyj także tutaj i znajdź idealne dla siebie filmy na Halloween: https://filmi.pl/filmy-na-halloween.

ARK: Survival Evolved, czyli jak przeżyć…

Kolejna tajemnicza wyspa, ale dużo bardziej nieprzewidywalna, niż w przypadku poprzedniego tytułu. ARK: Survival Evolved zaskakuje konstrukcją i złożonością świata. To typowa gra akcji z wieloma elementami survivalowymi. Dostępna jest na konsole i komputery osobiste od 2017 roku. Zbiera bardzo pochlebne recenzje i wciąż ma bazę graczy.

Gra inna niż wszystkie – Don’t Starve

Niezwykle popularna gra indie z rysunkową grafiką. Prezentuje świat pełen nauki i magii, które na każdym kroku się przeplatają. Jedna z najoryginalniejszych propozycji gier typu survival dostępnych na rynku. Don’t Starve w wersji podstawowej dostępne jest za zaledwie kilkadziesiąt złotych. Tytuł zapewnia wielogodzinną rozgrywkę.

Postaw na eksplorację w The Long Dark

Multiplatformowy survival w otwartym świecie. Tytuł zadebiutował w sierpniu 2020 roku i szybko zdobył uznanie fanów gatunku. Zwraca uwagę niecodzienną, malowaną oprawą graficzną. Gra pozwoli ci na eksplorację obszernego świata, w którym czyha dużo nieoczywistych niebezpieczeństw.

The War of Mine – wojna to piekło

Twórcy z polskiego 11 bit studios oparli fabułę gry o prawdziwe historie osób, które przeżyły wojnę. Tytuł, choć w swoich założeniach dość nietypowy, największy nacisk kładzie na szeroko rozumianą walkę o przeżycie. Tytuł dostępny jest na komputery osobiste oraz systemy na urządzeniach mobilnych – Android i iOS.

Green Hell. Jak przetrwać w dżungli?

Nie trzeba być specjalistą, żeby wiedzieć, iż przeżycie w amazońskiej dżungli to duże wyzwanie. W takich właśnie okolicznościach musi odnaleźć się protagonista w tytule Green Hell. A niebezpieczeństwa będą czyhały na niego na każdym kroku! Tytuł z elementami survivalowymi, z dużym naciskiem na walkę o pożywienie i wodę, dostępny jest na PC, PS4 i Xbox.

Rust, czyli wieloosobowy hit ostatnich lat

Walka o z innymi graczami o przeżycie – tak w skrócie można opisać to, co ma do zaoferowania Rust. Jedna z najpopularniejszych gier surviuvalowych ostatnich lat. Miała swoją premierę w 2018 roku i cieszy się ogromnym uznaniem w branży. Pozwoli ci na pełną dowolność w poruszaniu się po rozległym, otwartym świecie.

Gatunek gier survival rozwija się z roku na rok. Cieszy się uznaniem fanów, którzy doceniają jego różnorodność. Powyższe tytuły pozwolą ci na walkę z potworami, zombie, a także innymi graczami. Emocje gwarantowane!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły