Najciekawsze gry podobne do Tomb Raider. Zestawienie

Kornel Grotkowski
Gry podobne do Tomb Raider. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj kilka tytułów bardzo zbliżonych zarówno grywalnością, jak i rozgrywką do kultowego tytułu o poszukiwaczce przygód. Nasze zestawienie pomoże ci w wyborze.
gry podobne do tomb raider

Gry podobne do Tomb Raider od lat zalewają rynek, dlatego ciężko zdecydować się na najlepszą. Dzięki naszemu zestawieniu będziesz mógł bliżej poznać najciekawsze propozycje na różne platformy oraz komputery stacjonarne. 

Uncharted – świetna seria 

Fanów gier nie zdziwi na pewno fakt, że na pierwszym miejscu umieściliśmy właśnie ten, a nie inny tytuł. Uncharted doczekało się czterech części oraz spin-offu Zaginione Dziedzictwo. W każdej części przejmujesz kontrolę nad Nathanem Drakiem, który jest odkrywcą i podróżnikiem. Wyjątkiem jest Zaginione Dziedzictwo, w którym główną bohaterką jest Choe Fazer. Rozgrywka jest bardzo zbliżona do tej, którą znasz z serii Tomb Raider. Dużą rolę odgrywa umiejętność wspinania się po stromych ścianach, walka z przeciwnikami Uncharted wzorował się na kultowej pozycji Tomb Raider, jednak producenci doszli do takiej perfekcji, że dzisiaj wielu wzoruje się właśnie na Uncharted.

Assassin’s Creed: Origins – Egipt

Assassin’s Creed to dobrze znana seria wszystkim miłośnikom tego typu gier. Origins przenosi cię do starożytnego Egiptu, gdzie masz za zadanie rozwiązanie głównej zagadki oraz wielu pobocznych, w czym towarzyszy ci pomocny sokół. Bohater produkcji dysponuje rozwiniętymi umiejętnościami wspinaczki po każdym murze i budynku oraz bardzo rozbudowanym systemem walki. Opowieść jest bardzo wciągająca, dlatego fani produkcji z wypiekami na twarzy czekają na każdą kolejną część serii. W Assassin’s Creed: Origins zagrasz na komputerze stacjonarnym oraz Play Station.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Gry sygnowane marką Star Wars zawsze są bardzo dobrze przyjmowane rzez graczy, nawet wtedy, kiedy nie są do końca dopracowane. Rozgrywka w Fallen Order odrobinę przypomina tę znaną z Tomb Raider, ale krajobrazy i lokacje ukazujące się twoim oczom zachwycają swoim dopracowaniem. Jest to gra akcji, w której napotkasz na swojej drodze także proste zagadki logiczne. Przeglądając gry podobne do Tomb Raider nie sposób nie wspomnieć o Fallen Order, fanom klasyku z pewnością spodoba się ta pozycja.

The Last of Us

Akcja gry toczy się postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych Ameryki, w survivalowej konwencji. Gracz wciela się w Joela Millera, który jest przemytnikiem. Bohater podejmuje się eskortowania nastoletniej Ellie do grupy jej przyjaciół. Na bohatera patrzysz zza pleców, a gracz może używać różnych broni i narzędzi, jednak rozgrywka nastawiona jest bardziej na skradanie i unikanie, niż otwartą walkę i parcie naprzód. 

Gry podobne do Tomb Raider pojawiają się regularnie, jednak nie każda jest godna uwagi. Wymienione przez nas pozycje to najlepsze tytuły na rynku, z których często czerpią garściami producenci filmów i seriali.

Fot. główne: Zrzut ekranu z filmu “Tomb Raider: Definitive Edition “Announcement Trailer” via Youtube.com (PlayStation)

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły