Gry o wikingach – wciągające produkcje RPG, survivalowe, taktyczne i gry akcji. Poznaj najlepsze!

Kornel Grotkowski
Świat wikingów fascynuje wielu graczy. Nie powinno w związki z tym dziwić, że powstaje tak wiele gier, które w taki czy inny sposób nawiązują do skandynawskich wojowników. Sprawdź, jakie są najciekawsze gry o wikingach dostępne na rynku.
Gry o wikingach

Ogromnym uznaniem cieszą się w ostatnich latach świetne seriale i filmy o nordyckich wojach. Ich historia fascynuje i rozbudza wyobraźnię. Zainteresowanie twórców gier nie powinno zatem dziwić. Powstało naprawdę dużo tytułów, które w taki czy inny sposób nawiązują do wikingów, którzy swoje podboje rozpoczęli w VIII wieku i szybko obrośli legendą. Zastanawiasz się, jakie są najlepsze gry o wikingach? Jest ich naprawdę dużo!

Assassin’s Creed: Valhalla – przygoda od Ubisoft

Dwunasta odsłona serii Assassin’s Creed przeniesie cię do IX-wiecznej Anglii. W grze wcielisz się w postać Eivor, której klan wikingów szuka dla siebie nowego domu. Choć seria znana jest z tego, że nie jest wierna faktom historycznym, na pewno jest ciekawą wariacją na temat nordyckiego świata. Szczególnie że zachwyca warstwą audiowizualną. To tytuł wysokobudżetowy (AAA), dlatego gwarantuje najwyższą jakość wykonania. Gra miała swoją premierę w 2020 roku i zebrała pozytywne recenzje. Dostępna jest na wszystkie najpopularniejsze platformy – również konsole najnowszej generacji.

Vikings: Wolves of Midgard, czyli najpopularniejsze gry o wikingach

Vikings: Wolves of Midgard to osadzona w świecie mitologii nordyckiej gra RPG akcji z elementami hack-and-slash. Skupia się na historii przywódcy klanu, Ulfungu. Zadaniem protagonisty jest uratowanie Midgardu przed atakiem Ragnaroka. Gra z widokiem izometrycznym zachwyca fabułą, a także niecodzienną oprawą graficzną. Skierowana jest przede wszystkim do miłośników staroszkolnych gier z gatunku RPG. Produkcja miała swoją premierę w marcu 2017 roku i wciąż znajduje się na szczycie popularności.

Valheim – hit ze Steama

Na fali popularności survivalowych gier o wikingach powstał tytuł Valheim. Odpowiedzialne za niego jest studio Iron Gate AB. Produkcja skierowana jest do jednego lub wielu (do 10 na jednej mapie) graczy. Polega na budowaniu osady, a także walce o przetrwanie. Choć zadebiutowała na platformie Steam w 2021 roku, ma niewielkie wymagania sprzętowe. Należy docenić optymalizację, ponieważ oprawa audiowizualna naprawdę może się podobać. Obecnie gra cieszy się ogromną popularnością, dlatego znalezienie kompanów do rozgrywki wieloosobowej nie powinno stanowić większego problemu.

Inspirowana mitologią nordycką The Banner Saga

Rzecz dzieje się w fikcyjnym świecie inspirowanym mitologią nordycką. Ta jedna z gier o wikingach z gatunku taktycznego RPG miała swoją premierę w 2014 roku i pojawiła się na urządzeniach mobilnych oraz PC, później na konsolach. The Banner Saga zyskała popularność za sprawą świetnie opowiedzianej historii. Może się również podobać z powodu niecodziennej, rysunkowej grafiki. Odpowiedzialne za nią jest niezależne studio Stoic Games, które zadebiutowało na rynku tym właśnie tytułem. Tytułem, który szybko doceniony został przez graczy oraz recenzentów.

Gry z wikingami w roli głównej są gwarancją dobrej zabawy. Tytuły są zróżnicowane gatunkowo, ze strategiami czasu rzeczywistego na czele. Co za tym idzie, każdy gracz znajdzie wśród nich propozycję, która spełni jego wymagania. Chcesz wziąć udział w najazdach skandynawskich wojowników? Marzy ci się dowodzenie oddziałem w walce z wrogiem? Lubisz wyzwania i walkę o przetrwanie? Wszystko i dużo więcej zapewnią ci gry o wikingach, które wyżej opisaliśmy. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły