Poznaj gry podobne do Margonem wraz z opisami

Kornel Grotkowski
Gry podobne do Margonem. Przeczytaj artykuł i poznaj najlepsze produkcje MMORPG zbliżone rozgrywką do przeglądarkowej gry stworzonej w polskim studiu Garmony Game. Krótkie opisy ułatwią ci wybór ulubionej pozycji
gry podobne do margonem

Gry podobne do Margonem są bardzo popularne, ponieważ nie mają wysokich wymagań sprzętowych, ale charakteryzują się ciekawą rozgrywką i niebanalnymi rozwiązaniami. Niektóre propozycje będą działały nawet na smartfonach, dzięki czemu będziesz mógł oddać się ulubionej rozrywce, gdziekolwiek będziesz.

Tibia – prosta i wciągająca

Tibia to dwuwymiarowa produkcja MMORPG, która kilkanaście lat temu zdobyła serca milionów graczy. Początkowo rozgrywka była bardzo trudna, a wylewelowanie postaci zajmowało kilkaset godzin spędzonych na monotonnym zbieraniu przydatnych przedmiotów. W dzisiejszych czasach Tibia pozostała w 2D, jednak rozgrywka jest już o wiele łatwiejsza.

Akcja tej kultowej gry toczy się w krainie o nazwie Tibia. Twoim zadaniem będzie eksploracja ogromnego otwartego świata w poszukiwaniu ukrytych skarbów. Za pomocą pokaźnego arsenału broni, przyjdzie ci walczyć z różnej maści potworami oraz innymi graczami. Jak w większości gier MMORPG i w tym przypadku ogromny nacisk położony jest na współpracę między graczami i społeczność.

Therian Saga – przeglądarkowa gra MMORPG

Przeglądając gry podobne do Margonem, Therian Saga od razu przykuła naszą uwagę. Jest to podobnie jak Margonem przeglądarkowa produkcja, której akcja toczy się w królestwie Myradien. Podejmując rozgrywkę, wcielasz się w postać kolonisty, dążącego do sławy i bogactwa. Pozycja oferuje bardzo rozbudowany system rzemiosła, który przyda ci się w przemierzaniu krainy i walce z różnego rodzaju przeciwnikami. 

Na szczególną uwagę zasługuje możliwość stworzenia unikatowej postaci, za sprawą wielu możliwości rozwoju postaci. Gra wspomaga, a wręcz wymusza system społecznościowy. Celem gry nie jest tak jak w większości tego typu pozycji walka, ale eksploracja otwartego świata i zdobywanie cennych przedmiotów i pieniędzy.

My Fantasy 3 – jedna z lepszych gier przeglądarkowych

My Fantasy 3 t dwuwymiarowa gra przeglądarkowa osadzona w bajecznym świecie fantasy. Jest to nieco uboższa wersja Margonem, ale bardzo grywalna. Do wyboru masz jedną z dwóch klas. Wojownik walczy za pomocą wszelkiej broni białej dostępnej w grze, natomiast mag może korzystać z obszernej księgi czarów oraz czterech podstawowych zaklęć żywiołów.

Celem twojego bohatera jest odnalezienie swojego mistrza, który został porwany przez złoczyńców. Na uwagę zasługuje kilka kwestii. Po pierwsze, produkcja charakteryzuje się ogromną ilością zróżnicowanych questów, oferuje wiele map, dzięki czemu rozgrywka nie staje się z czasem nudna i jest to gra społecznościowa o niskich wymaganiach.

Albion Online – RPG idealne

Albion Online wyróżnia się w zestawieniu przede wszystkim oprawą graficzną i wymaganiami Bez trudu pograsz w tę pozycję za pomocą smartfona, ale nie jest to tak mało wymagający produkt, jak te przeglądarkowe. W świecie Albion położono duży nacisk na społeczność, bez której nie uda ci się wykonać większości zadań. 

Przeglądając gry podobne do Margonem znajdziesz wiele dobrych pozycji, ale Albion wyróżnia się tym, że rozgrywka nie opiera się głównie na walce. Twoja postać może zostać kamieniarzem, farmerem lub inwestorem. Oczywiście znajdziesz tu też wojny klanowe i szeroko pojęte PVP, ale brak tu trochę finezji i wpływu jednostki na przebieg bitwy.

Poznałeś gry podobne do Margonem i teraz łatwiej będzie ci podjąć decyzję. Naszym faworytem jest zdecydowanie Tibia, ponieważ to kultowa gra o wciągającym gameplayu. Jeśli jednak dysponujesz nocnym komputerem stacjonarnym, to warto rozejrzeć się za bardziej wymagającymi produkcjami MMO, charakteryzującymi się lepszą grafiką i bardziej dopracowanymi postaciami.

Fot. główne: Zrzut ekranu z filmu “Margonem – Official Trailer” via Youtube.com (Rusien)

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły