Gry podobne do Minecrafta – buduj i rozwijaj wirtualne światy. W te tytuły warto zagrać!

Kornel Grotkowski
Minecraft to prawdziwy fenomen świata gier. W produkcję zagrywają się miliony graczy na całym świecie. Dzieci, młodzież i dorośli. Nic dziwnego, że powstają gry podobne do Minecrafta, w których wykorzystano wiele założeń z popularnej produkcji.
gry podobne do minecrafta

Jedna z najpopularniejszych gier świata – Minecraft od firmy Mojang – polega przede wszystkim na budowaniu w otwartym świecie. Jako gracz możesz zrobić w wirtualnej przestrzeni praktycznie wszystko. Ogranicza cię jedynie twoja wyobraźnia. Tytuł przeznaczony jest dla młodszych graczy, ale jego potencjał jest tak duży, że sięgają po niego również dorośli. Rynek również zareagował na tę popularność. Gry podobne do Minecrafta pojawiają się jedna za drugą. Nie wszystkie zapewniają rozrywkę na satysfakcjonującym poziomie, więc warto wiedzieć, na które tytuły zwrócić uwagę.

Interesuje cię gry podobne do Minecrafta? Sprawdź LEGO Worlds

Minecraft zyskał popularność z powodu łatwej obsługi i nieograniczonych możliwości. To samo zapewnia podobna gra – LEGO World. Popularny producent klocków pozwolił na wykorzystanie swojego produktu w wirtualnym świecie. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że klocki – te w fizycznej postaci – pozwalają na stworzenie praktycznie wszystkiego. W wypadku gry dostępnej na PC i konsole jest dokładnie tak samo. Nic, tylko buduj i rozwijaj swój wirtualny świat!

Terraria – popularny tytuł na PC i urządzenia mobilne

Ten tytuł to już prawdziwy weteran komputerowego świata. Powstał w 2011 roku, a więc mniej więcej w tym samym czasie, co Minecraft. Produkcje są do siebie podobne, choć nie identyczne. Terraria to otwarty świat 2D i liczne elementy pochodzące z produkcji przygodowych. Nacisk położony jest nie tyle na tworzenie, ile na rozwój postaci, eksplorowanie oraz walkę o przetrwanie. Produkcje są porównywane z powodu sposobu prezentacji. 

Dragon Quest Builders 2 – budowanie w innym stylu

Jedna z najpopularniejszych gier podobnych do Minecrafta. Swoją premierę miała w 2019 roku. Rozgrywka skupia się na kreowaniu – bo antagonista ma moc tworzenia, którą musi wykorzystać w walce z siłami ciemności. Prosta, rysunkowa grafika jest tylko przykrywką do złożonej i ciekawej mechaniki. Dragon Quest Builders 2 dostępne jest na wszystkie najpopularniejsze platformy.

Portal Knights, czyli udany klon Minecrafta

Gra RPG stworzona przez studio Keen Games łączy w sobie wiele elementów pochodzących z innych produkcji. Jest to tytuł w stylu Minecrafta, ale zapewniający rozrywkę na nieco innym poziomie – z naciskiem na walkę oraz przetrwanie. Grafika jest oczywiście prosta, ale wpadająca w oko. Produkcja miała swoją premierę w 2017 roku. Dostępna jest również na urządzenia mobilne (Android i iOS).

Budowanie ze Steama, czyli Trove

Ten niepozorny tytuł jest grą podobną do Minecrafta przede wszystkim z powodu oprawy audiowizualnej. Wykorzystanie technologii voxeli sprawiło, że oba tytuły często są porównywane. Warto jednak pamiętać, że Trove ma w sobie elementy pochodzące z sandboksów MMORPG. W tej grze podobnej do Minecrafta możemy budować, ale również stawiać na rozwój postaci oraz umiejętny survival.

Uniwersum Minecrafta jest regularnie rozwijane, ale w ostatnich latach powstało również sporo gier, które w taki czy inny sposób nawiązują do kultowego tytułu. Nie powinno to dziwić. Popularność produkcji przerosła nawet oczekiwania samych twórców. Generowanie światów z heksagonalnych bloków okazało się rozrywką dla wielu pokoleń. Podobne gry do Minecrafta będą cieszyć się popularnością jeszcze przez wiele długich lat.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły