Dieta dla gracza? Postaw na dietę ketogeniczną

Kornel Grotkowski
Dieta ketogeniczna staje się coraz bardziej popularna jako dieta dla gracza. Jest ona również stosowana przez osoby, które nie chcą zyskać przewagi nad przeciwnikiem, lecz jako sposób na szybką utratę wagi.
dieta dla gracza

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna to dieta o niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości tłuszczu, która zmusza organizm do spalania tłuszczu zamiast węglowodanów. Jest również znana jako “keto”, jak i “ketoza”, która jest stanem, w którym organizm wchodzi, gdy spala tłuszcz zamiast glukozy (cukru).

Kiedy jesz coś z węglowodanami lub cukrem, twoje ciało rozkłada to na glukozę i uwalnia insulinę, aby przenieść tę glukozę do komórek, gdzie może być wykorzystana na energię. Jeśli stosujesz dietę ketogeniczną, zasadniczo wycinasz wszystkie pokarmy, które mogą powodować skok poziomu cukru we krwi. Skutkuje to niższym poziomem insuliny i mniejszą ilością glukozy krążącej w krwiobiegu, co powoduje, że organizm przechodzi w naturalny proces zwany ketozą: zamiast zużywać glukozę na energię, wykorzystuje tłuszcz jako źródło paliwa.

Ketoza jest niezwykle skutecznym sposobem na utratę wagi, ponieważ opiera się na przechowywanym tłuszczu jako paliwie, zamiast na przetworzonych węglowodanach z pożywienia.

Jakie produkty spożywa się na diecie ketogenicznej?

Keto to dieta o wysokiej zawartości tłuszczu, umiarkowanej zawartości białka i bardzo niskiej zawartości węglowodanów.

Keto to nie tylko jedzenie, które spożywasz; to także sposób, w jaki myślisz o jedzeniu. Keto zachęca do skupienia się na pełnowartościowej żywności — takiej, która ma wysoką zawartość tłuszczu i bardzo mało cukrów — oraz do unikania żywności przetworzonej.

Najczęstsze owoce i warzywa spożywane na keto to awokado i zielenina liściasta (jarmuż, szpinak, itp.). Inne wysokotłuszczowe pokarmy keto to orzechy, nasiona, olej kokosowy i oliwa z oliwek. Możesz również uzyskać białko z mięsa lub jaj, jeśli nie jesteś wegetarianinem.

Sprawdź przepisy dań na diecie ketogenicznej tutaj: https://ketomierz.pl/dieta-ketogeniczna-przepisy

Korzyści z diety ketogenicznej

Dieta ketogeniczna to niskowęglowodanowy, wysokotłuszczowy plan żywieniowy, który od dziesięcioleci jest stosowany przez osoby chore na cukrzycę, aby pomóc im kontrolować poziom cukru we krwi. Była również stosowana w leczeniu epilepsji, choroby Alzheimera, a nawet raka.

Jednym z powodów, dla których wiele osób decyduje się na stosowanie diety ketogenicznej, jest fakt, że wykazano, iż pomaga ona w utracie wagi. Ponieważ spożywasz mniej węglowodanów niż zwykle podczas stosowania tej diety, twoje ciało zacznie rozkładać przechowywany tłuszcz na paliwo, zamiast używać węglowodanów ze źródeł żywności, takich jak chleby, płatki śniadaniowe i obiady z makaronem.

Dieta dla gracza — W jaki sposób dieta ketogeniczna wpływa na graczy?

Dieta ketogeniczna to popularna dieta dla gracza, która jak udowodniono pomaga ludziom schudnąć. Jest również znana z tego, że jest świetnym sposobem na utrzymanie beztłuszczowej masy ciała oraz na poprawę funkcjonowania mózgu.

Jedną z najważniejszych rzeczy w grach jest utrzymywanie oka na ekranie i zwracanie uwagi na jego otoczenie. Dieta ketogeniczna może pomóc w obu tych rzeczach, ponieważ podnosi skupienie, co jest ważne w każdym środowisku, w którym istnieją liczne rozproszenia. Nawet jeśli nie grasz w intensywną grę, taką jak Call of Duty lub Fortnite, posiadanie dobrej koncentracji pozwoli Ci na przewagę nad przeciwnikiem w każdej grze!

Kolejną korzyścią z przestrzegania diety ketogenicznej jest to, że pomaga ona utrzymać mózg w zdrowiu poprzez dostarczanie dużej ilości składników odżywczych ze źródeł żywności, takich jak warzywa i orzechy, które zawierają przeciwutleniacze, które chronią przed stresem oksydacyjnym. Oznacza to, że twój mózg pozostanie skupiony nawet po długich godzinach spędzonych na graniu w gry bez uczucia zmęczenia lub psychicznego wyczerpania.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci lepiej zrozumieć, o co chodzi w diecie ketogenicznej, a także niektóre z korzyści stosowania jej u graczy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły