Najlepsze gry o zwierzętach – na PC i nie tylko

Kornel Grotkowski
Zwierzaki to uroczy temat do gier, bo przecież same kojarzą się uroczo. Producenci tego medium nie unikali ich więc przy tworzeniu coraz to nowszych tytułów. Które gry o zwierzętach są najlepsze? Sprawdź nasze zestawienie.
gry o zwierzętach

Gry o zwierzętach często polegają na opiece na czworonogami. W innych są one towarzyszami głównego bohatera, pomagając mu w jego przygodach. Na dziś wybraliśmy produkcje z obu tych kategorii. Znajdziesz tu więc symulatory zoo, a także mniej oczywiste tytuły.

Zoo Tycoon 2 – symulator zoo nie tylko dla najmłodszych

To jedna z tych gier o zwierzętach, w której wcielisz się w zarządcę własnego zoo. Ogromną zaletą produkcji jest ilość zwierząt, które można sprowadzać do ogrodu zoologicznego. Jest to 30 gatunków, takich jak niedźwiedzie, krokodyle czy antylopy.

Oprócz dbania, o komfort zwierzaków, trzeba zajmować się tu także potrzebami gości. Robi się to np. ustawiając stoiska z lodami, czy ławeczki w strategicznych miejscach. Trzeba też zadbać o odpowiedni personel – nie tylko treserów i opiekunów zwierząt, ale też sprzątaczy i kasjerów. Nadaje to grze sporo głębi. Wszystko to w zaawansowanej (jak na rok produkcji) grafice 3D, która powinna zadowolić większość miłośników zwierząt.

Animal Crossing: New Horizons – gry o zwierzętach na konsole Nintendo Switch

Jeśli chodzi o symulatory ze zwierzętami, w ostatnich latach najpopularniejsze była nie produkcja na komputery pc, ale na konsole Nintendo Switch. „Animal Crossing” to relaksujący „gra w życie”, w czym przypomina serię „The Sims”. Podobnie jak w niej zajmujemy się tu urządzaniem domu, zarabianiem pieniędzy i różnymi innymi codziennymi sprawami.

Ta gra zawdzięcza swoją popularność dwóm powodom. Po pierwsze, jej tempo jest niespieszne, co stawia ją w przeciwieństwie do naszego niewirtualnego życia. Po drugie, występują w niej urocze zwierzaki, które mają przeróżne cechy charakteru. Nadaje to mnóstwo kolorytu rozgrywce. Zwierzęta mogą wchodzić w różne interakcje z naszym bohaterem – odwiedzać się w domach, wymieniać się prezentami i wspólnie spacerować. Sielski klimat sprawia, że gra jest idealna dla dzieci, ale też dla dorosłych chcących odpocząć od stresu życia codziennego.

Goat Simulator – prześmiewczy symulator kozy

Koza wydaje się zwierzęciem dość mało ekscytującym. Jedynie przeżuwa trawę i meczy. Nie przeszkodziło to jednak twórcom tej gry uczynić ją jej główną bohaterką. Nie mamy tu jednak do czynienia ze zwyczajną kozą, a taką, która postanowiła zniszczyć wszystko, co tylko zobaczy.

Jak można się domyślić to produkcja z dużą dozą humoru. Unreal Engine zapewnia zaś jej odpowiednią oprawą graficzną i ciekawą fizykę. Zwłaszcza to ostatnie sprawia, że gra jest tak interesująca. Koza w tej produkcji potrafi czynić ze swoim językiem naprawdę zaskakujące rzeczy. Ta ciekawa alternatywa dla innych gier o zwierzętach wyszła nie tylko na komputery, ale też na większość konsol tej i poprzedniej generacji.

Jazz Jack Rabbit 2 – platformówka o królikach

Króliki i platformówki to dość oczywiste skojarzenie. W końcu te zwierzęta skaczą. Jednak w Jazz Jack Rabbit 2 będę one nie tylko przemieszczać się z platformy na platformę, ale też strzelać. Strzelać do złych żółwi, które z jakiegoś powodu w tej produkcji są przeciwnikami królików.

Gracz wciela się w jednego z dwójki królików – Spaza i Jazza (można też zagrać w dwie osoby). Przemierza on planszę, w poszukiwaniu wyjścia, po drodze zbierając skarby oraz różnoraką broń i amunicję. Jej rodzajów jest sporo, a każda działa inaczej, co dodaje głębi rozgrywce. Jeśli lubisz połączenie platformówek i strzelanek, to zdecydowanie gra dla ciebie.

Angry Birds – popularna gra ze zwierzętami

Ten tytuł zna chyba każdy, ponieważ swego czasu bił rekordy popularności, jeśli chodzi o pobrania w sklepie Google Play i AppStore. Warto jednak przypomnieć tę grę z ptakami w roli głównej. Mają one za zadanie zniszczyć budowle, w których kryją się świnię. W tym celu wystrzeliwują się one z wielkiej procy. Im większego dokonasz za ich pomocą zniszczenia, tym więcej punktów dostaniesz. To prosta i niezwykle wciągająca gra z klasycznym widokiem z boku. Niszczenie różnorakich konstrukcji w celu zlikwidowania świń sprawia tutaj masę frajdy.

Metin2 – gra online, w której możesz dosiadać wierzchowca, lub wcielić się w opiekuna zwierzaka

„Metin2” to przede wszystkim MMORPG, czyli gra role-playing z wieloma graczami jednocześnie. Jej motywem przewodnim jest walka z przeciwnikami, ale nie brak tu też miejsca na zwierzęta. W grze dostępne są konie, które wraz z bohaterem zbierają doświadczenie i nabierają nowych umiejętności. Trzeba o nie dbać, karmiąc je, inaczej zwierzę umrze. Nie jest to więc gra dla zapominalskich.

W „Metinie” poza koniem można też posiadać pupila – małe zwierzątka przyzywane za pomocą specjalnych przedmiotów. Pełnią one przede wszystkim rolę kosmetyczną, ale niektóre mają też właściwości wspomagające bohatera w walce. W grze jest obecnie już ponad 100 zwierzątek, ale nie wszystkie dostępne są równocześnie.

To już wszystkie gry o zwierzętach, jakie dla was przygotowaliśmy. Niektóre z nich to zdecydowanie gry dla dzieci, inne bardziej nadają się dla starszego odbiorcy. Czy więc jesteś duży, czy mały, usiądź przed ekran i zagraj w najlepsze gry ze zwierzętami.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły