Najlepsze gry podobne do Skyrim – zestawienie pozycji

Kornel Grotkowski
Na które gry podobne do Skyrim warto poświęcić swój czas? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj kilka najlepszych propozycji, grywalnością przewyższających wyżej wspomniany legendarny tytuł.
gry podobne do skyrim

Gry podobne do Skyrim. Z artykułu dowiesz się, na które pozycje warto zwrócić uwagę. Przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie krótkie opisy nakreślające fabułę oraz opisaliśmy przebieg rozgrywki, dzięki czemu z łatwością podejmiesz decyzję co do zakupu. 

Wiedźmin 3: Dziki Gon – polska produkcja podbiła świat

Wiedźmin 3: Dziki Gon to pozycja, która musiała znaleźć się na pierwszym miejscu przeglądając gry podobne do Skyrim. Powstała na podstawie powieści Sapkowskiego produkcja w szybkim tempie podbiła cały świat. Kamera oferuje widok z trzeciej osoby, zza pleców Geralta. Jest on bohaterem, którego poprowadzisz przez fantastyczny otwarty świat, pełen niespodzianek, potworów i pięknych miejsc. 

Postacie poboczne stworzono w bardzo interesujący sposób, gra jest nieliniowa, ponieważ niektóre decyzje przez ciebie podejmowane, będą miały wpływ na dalszy przebieg rozgrywki.

Zastosowano w tej produkcji bardzo ciekawy system ulepszania swojej postaci i rozdawaniu talentów. Geralt sam może wytwarzać swój ekwipunek z przedmiotów znalezionych podczas eksplorowania mapy. Produkcja nawiązuje do słowiańskich wierzeń i pięknie zwizualizowała niektóre legendy i opowiastki.

Fallout 4 – świat w obliczu zagłady

Fallout 4 to podobnie jak Wiedźmin, gra kultowa. Większość części tej serii rozgrywa się w postapokaliptycznym otwartym świecie, który musisz przemierzyć w celu zdobywania nowych broni i części. Fallout 4 rozpoczyna się inaczej niż pozostałe odsłony gry, bo na chwilę przed wielką wojną w roku 2077, jednak sielanka nie trwa długo, bo chwilę po rozpoczęciu się akcji na świat spadają bomby atomowe. 

Uciekając przed nimi, trafiasz do krypty, w której znajdują się komory kriogeniczne. Budzisz się dopiero po 200 latach i od razu musisz włączyć się do akcji i uratować swojego porwanego syna. Gra w sposób perfekcyjny przedstawia, jak może wyglądać świat po zagładzie, dlatego do dziś zrzesza wielu fanów postapokaliptycznych klimatów, mimo średniej jakości dialogów.

Mount and Blade II – zostań rycerzem

Pierwsze wydanie gry wzbudziło niemałe sensacje, ponieważ była ona przełomowa. Bardzo szczegółowa grafika i ciekawy system rozgrywki potrafił wciągnąć na długo. Gra polega na poprowadzeniu twojego bohatera od zera. Rozpoczynasz jedynie z podstawowym ekwipunkiem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś w przyszłości został królem, kupcem czy rzezimieszkiem. 

Na samym początku mapę pokonujesz samodzielnie, ale z czasem możesz dołączyć do większej grupy. Mount and Blade jest produkcją budżetową, co widać po jakości grafiki, ale nadrabia mnóstwem możliwości, które oferuje. Wybór broni i pancerzy oraz ich szczegółowość robią wrażenie. Jest to prawdziwy symulator życia w średniowieczu połączony z elementami MORPG i zdecydowanie jest to gra podobna do Skyrim.

Z łatwością odszukasz gry podobne do Skyrim na własną rękę, jednak jeśli zależy ci na wciągającej rozgrywce, to warto sprawdzić jedną z naszych propozycji. Wybrane przez nas produkcje, to kultowe tytuły w pełni zasługujące na to miano. Nie też ma co ukrywać, że wszystkie wspomniane w artykule pozycje otrzymują wyższe oceny w różnego rodzaju rankingach niż Skyrim.

Fot. główne: Zrzut ekranu z filmu “The Elder Scrolls V: Skyrim Edycja Rocznicowa – zwiastun” via Youtube.com (Bethesda Polska)

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły
gry o lekarzach

Ciekawe gry o lekarzach przeniosą nas w nowy świat.

Spore grono osób uwielbia grać w gry komputerowe. Korzystają z nich zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Na uznanie zasługują gry o lekarzach, które pozwolą się poczuć tak, jakbyśmy wykonywali ten zawód. To doskonała propozycja dla każdego, kto lubi medyczne tematy i chce oddać się rozrywce na wysokim poziomie. Czym cechują się takie gry? Dlaczego warto je wybrać? Jakie zalety mają gry online? O czym musimy wiedzieć?
Kornel Grotkowski
Czytaj więcej